ÇOCUK ODASI

Bebek Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.05.2012

Bebek Odası Nasıl Dizany Edilmeli

Bebek Odası Nasıl Dizany Edilmeli

Bebek Odası Nasıl Dizany Edilmeli

Bebek Odası Nasıl Dizany Edilmeli

Bebek Odası Nasıl Dizany Edilmeli

Bebek odası tasarlarken en önemli kural renk seçimidir diyor uzmanlar. Yenidoğan bebeğinizin rahat ve huzurlu uyuyabilmesi için düzenli, sade tema ve renklerle oluşmuş bir odaya ihtiyacı vardır.

Bebeklerin özellikle ağlama kirizlerinde ilk anda sakinleşmeye ihtiyaç duydukları göz önüne alındığında, onları rahatlatacak bir oda dizaynıen idealfikir olacaktırkuşkusuz.


Bebek odasına renk seçerken tercihinizi sıcak pastel tonlarından yana kullanabilirsiniz: Lavanta, şeftali, tereyağı sarısı, krema ve kakao gibi zengin renklerden birini seçebilirsiniz.

Bebek odasına koyacağınız her eşyanın bebeğinizin huzurunu bozmayacak şekilde olmasına özen göstermelisiniz.

Yüksek sesli, dikkat çeken oyuncaklar,canlı renk ve temalar yerine, sade ve doğal olan dekorasyon unsurları önceliğiniz olmalı. Unutmayın ne kadar sakin bir oda, o kadar sakin bir ebeveyn ve bebek demektir.

Bu yüzden her geçen gün büyüyen bebeğinizin odasını eşyalarla, oyuncaklarla tıka basa doldurmak yerine, ilk anda ihtiyacı olan eşyalara yer vermeniz en ideal dekorasyon şekli olacaktır.

Bebeğinizin hiç mi oyuncağı veya ekipmanları olmayacak odasında?

Tabiki olacak. Fakat bunları ortalıkta bir yerlerde muhafaza etmek yerine gizli dolaplarda saklamanız bebek odanızın düzenli görünümü ve sadeliği için önemlidir.

Unutmayın her hareketli oyuncak veya tema bebeğinizin daha fazla “uyanık” kalmasına neden olur. Oysa onların yaşamının ilk günlerinde daha fazla uykuya ve dinlenmeye ihtiyaçları vardır.

Hediye gelen oyuncakları, ekipmanları ve koleksiyonları bebeğinizin odasında kalabalık yapmaması için uygun yerlere saklayın.

Eğer bebeğiniz kardeşiyle aynı odayı paylaşacaksa odanın bir bölümünü diğer çocuğunuza ait olduğunu hissettirin. Bebeğiniz için sakin ve sade bir oda yaratırken diğer büyük çocuğunuza da ihtiyacı olan ortamı yaratın.Her çocuğun bireyselliği önemlidir ve ebeveynler olarak, buna saygı göstermeliyiz.

İşte ilham alabileceğiniz 16 şirin bebek odası.

Konular :