ÇOCUK ODASI

Kız Çocuklarına Özel Odalar

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 03.09.2011
Kız Çocuklarının Vazgeçemedikleri Renkte Odalar

Kız Çocuklarının Vazgeçemedikleri Renkte Odalar

Kız Çocuklarının Vazgeçemedikleri Renkte Odalar

Kız Çocuklarının Vazgeçemedikleri Renkte Odalar

Duygunun ve saf sevginin rengi pembe kız çocuklarının vazgeçilmez rengidir. Giydikleri tişörtten ayakkabıya, eldivenden çantaya hatta kullandıkları bardaklara kadar her şeyin pembe renkteolmasını isterler.

Biraz büyüdüklerinde, bebeklikten çocukluğa geçişlerinde yavaş yavaşzevkleri ve karakterleri de belirginleşmeye başladığında odalarının neden pembe olmadığını ya da pembenin neden az olduğunu sorar dururlar. Doğal olarak da odaları da kaçınılmaz bu renkten nasibini alır.

Duygunun ve Saf Sevginin Rengi

İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe rengi bu kadar çok sevmelerinin nedeni üzerine bir araştırma yapmışlar.

Araştırmaya göre, ilk çağlarda kadınların toplayıcılık yaptıkları dönemde, kadınlar meyvelerin olgunlaşıp olgunlaşmadığını anlamak için de kızarıklıklarına bakıyorlar ve pembeleşmiş olanları topluyorlardı.

Ayrıca çoğalmak için eş seçerken de yanaklarının pembe olmasına dikkat ediyorlardı. Çünkü bu, erkeğin sağlıklı olduğu anlamına geliyordu.

Araştırmayı göre, bu içgüdüsel tercihler, kadınların pembe rengi çok sevmelerine neden oluyormuş.

Hayalleri, Korunma Duygusunu Pekiştirir

Bu kadar bilgiden sonra, kız çocukları için özel olarak seçtiğimiz birbirinden şık, bolpembeli odalara bir göz atın isterseniz.

Konular :