SALON VE YEMEK ODASI

Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.07.2011
Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Oturma odası mobilyaları, ev sahibinin kişiliğini temsil eder. Bu odalar genelde; mobilya seti, normal, kanepeler, sehpa, sandalye, ev sineması sistemi ve dolaplardan oluşur. Özellikle oturma odasını yenileyeceklere ve yeni evlenenlere, bu haberimizi okumadan mobilya seçmeyin deriz.

İşte Mobilya Seçmenin İpuçları:

Oturma odası mobilya takımlarını seçerken her zaman bütçenize ve zevkinize uygun olanı seçmeye çalışmalısınız.

Oturma odasının kaç metre kare olduğunu, hangi köşeye hangi mobilyanın geleceğini ölçüp biçtikten sonra oturma odası mobilyalarını ve diğer parçaları seçin.

Büyük oturma odalarında köşe kanepe takımları çok şık durur.

Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Küçük oturma odalarında ise bir kanepenin iki tarafına yerleştirilen uzun boylu bitkiler ve zevke uygun seçilen zemin lambalarla son derece dekoratif bir hava yaratılabilir.

Oturma odasında renk uyumu için; oturma odası mobilyalarının rengi ile duvarlarının rengini birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edin.

Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Mobilya, deri koltuklar ve oturma odanız için pahalı aksesuarlar aldığınızda mutlaka garanti süresini kontrol edin.

Aydınlatma, dekorasyonda ayrı bir fark yarattığından seçeceğiniz lambalar oturma odanızda farklı bir görünüm yaratabilir.

Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Süs bitkilerini odanızın istediğiniz bir köşesine yerleştirerek odanızda doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ucuz ve uygun oturma odası mobilyaları için ikince el mobilya satan yerlerde de zevkinize uygun parçalar bulabilirsiniz. Bazen ikini el mobilya satıcıları size çekici gelmeyebilir ama küçük bir restorasyonla mobilyaları yenileme ve çekici kılabilirsiniz. Bu dükkanlar, genellikle uygun fiyatta mobilya almak isteyenler ve üniversite öğrencileri için birçok alternatif sunarlar.

Oturma Odasına Mobilya Seçmenin İncelikleri

Eski mobilyaları boyatabilir, duvarlarınızla ve diğer aksesuarlarınızla uyumlu bir hale getirebileceğinizi unutmamalısınız.

Deri oturma odası mobilya setleri, daha fazla konfor, zarafet ve klasik tarzda olduğu için popülerliğini her dönem devam ettirir. Genellikle erkeklerin tercihi olan deri oturma mobilyaları; deri koltuk, deri sandalyeler, deri sehpa ve hatta deri dolapları içerebilir. Bunlar uzun ömürlü oldukları ve resmi bir hava yarattıkları için şık oturma odası isteyenlerin tercihi olabilir.

Oturma odanız için mobilya seçmenin en iyi stratejisi; alışverişe çıkmadan önce evinizde bir mobilya düzeni yapmanız ve evinizde ne görmek istediğinizi biliyor olmanızdır.

Konular :