CİLT BAKIMI VE ESTETİK

3 Ev Yapımı Peeling Reçetesi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.01.2015

3 Ev Yapımı Peeling

Cilt kendini sürekli yeniler ve zamanla ölü hücreler ortaya çıkar. Ölü hücreler cildin nefes almasını önler. Bu yüzden de cilde sürülen kremlerinde genelde çok büyük bir etkesi olmaz. Hatta kimi zaman ölü hücrelerin kalınlaşmasına dahi neden olabilir.Doğal olarakcildiniz zamanla mat ve donuk bir hal alır. Oysa düzenli olarak uygulayacağınız peeling ile cildinizi yeniler, gençleştirir.

Peeling'in yararlarını saymakla bitiremeyiz: Cildinizi ölü hücrelerden arındırır, sağlıklı ve nemli görünmesini sağlar, aşırı soğuktan-sıcaktan kuruyan cildinizi canlandırır. Unutmayın düzenli bakım, cilt sağlığınıza yapacağın en önemli yatırımdır. İşte 3 ev yapımı harika peeling reçetesi. Sizce cildiniz 60 saniyelik bu bakımı hak etmiyor mu?

3 Ev Yapımı Peeling 2

1)Hindistan cevizi Yağı ile Peeling

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı toz şeker


How you do it:Nasıl Hazırlanır? Nasıl Uygulanır?

Küçük bir kasede hindistan cevizi yağını ve toz şekeri karıştırın. 60 saniyeboyunca dairesel hareketlerle yüzünüze, boyun bölgenizi bu karışımla fırçalayın. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

2) Esmer Şeker ile Peeling

Malzemeler:

  • 1 tsp organic cane sugar 1 tatlı kaşığı toz esmer şeker
  • 1-2 drops of water 1-2 damla su
  • 1-2 drops orange, lemon, lavender or melaleuca essential oil (optional) 1-2 damla uçucu yağ (portakal, limon, lavanta uçucu yağlardan herhangi biri)w you do it:Hazırl

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Combine all ingredients in a small bowl.Küçük bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. Parmak uçlarınızı kullanarak, yavaşça temiz yüzünüze bu karışımla fırçalayın. (Göz çevreniz hariç)

Daha sonra cildinizi soğuk suyla durulayın. Temiz bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Gerekirse yüzünüze nemlendirici sürebilirsiniz.

3) Kakaolu Peeling

Malzemeler:

  • 1/4 cup brown sugar 1/4 su bardağı esmer şeker
  • 1/8 cup olive oil 1/8 su bardağı zeytinyağı
  • 1 tbsp cocoa powder 1 çorba kaşığı kakao
  • 1/4 tsp vanilla extract 1/4 çay kaşığı vanilya ekstresi

How you do it: Nasıl Hazırlanır? Uygulanır?

Mix all ingredients together in a small bowl.Küçük bir kasede tüm malzemeyi karıştırın. Lather generously onto clean face, rubbing gently into the skin for 60 seconds. 60 saniye boyunca yüzünüzü ve boyun bölgenizi bu karışımla ovun. Daha sonra ılık suyla cildinizi temizleyin.

Konular :