CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Güneş Yanığı Tedavisinde Aloe Vera'nın Gücü

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.06.2012

Güneş Yanıklarına Aloe Vera ile Tedavi

Güneş yanıklarını tedavi etmedealoe vera bitkisinininanılmaz bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Binlerce yıldır iyileştirici özelliği ile ün yapmış aloe vera bitkisinden, eski Mısırlılar şifa ve güzellik bakımlarında sık sık faydalanırlardı.

Aloe Vera jeli yüzyıllardır yanıklar, kesikler, dermopati, yaralar, yarıklar ve burkulmalar için kullanılmış etkili bir bitkidir. Aloe vera, özellikle güneş yanığından sonra, cilt üzerinde ani soğutma ve sakinleştirici bir etki yaratarak anında rahatlamanızı sağlar.Ciltteki dehidratasyonu (Vücudun düzgün çalışabilmesi için gerekli olan sıvı miktarının olmamasıdır) önlediğinden hızlı iyileşme sağlar ve deri içindeki nemitutarak cildinizdekoruyucu bir tabaka oluşturur.

Güneş Yanıklarına Aloe Vera ile Tedavi

Aloe Vera cildi besler, yeniler ve yaşlanmayla savaşır. Özellikle güneş sonrası inanılmaz hidrasyon etkisi ile sağlıklı bronzlaşma sürecinde çok etkin güneş sonrası koruma sağlar.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Güneş Yanıklarına Aloe Vera ile Tedavi

Aloe vera'yıdoğrudan jel olarak kullanmak için, bitkinin herhangibir sapından koparmanız ve yavaşça jelini çıkarmanız yeterli. Güneş yanığınızın üzerine ince bir tabaka şeklinde çıkardığınız bu jelden sürün. Güneş yanıklarının genellikle derinin geniş alanını etkileme eğilimi olduğundan, hazır satılan aloe vera jelinden satın da alabilirsiniz.

Kaliteli ve Etkili Bir Aloe Vera Ürününü Nasıl Tanıyabilirsiniz?

Aloe vera'nın gücü ve etkisini garantilemenin en iyi yolu, standardize edilmiş bitkisel özler kullanılarak üretilmiş olan ürünleri satın almaktır. Ancak bu şekilde aloe vera'nın tüm yararlarından faydalanabilirsiniz.

Standartlaştırma işlemi, sadece aloe vera'nın mümkün olan en yüksek miktara sahip olduğunu değil, aynı zamanda da her şişede en doğru miktarda bulunmakta olduğunu garanti eder.

Aloe vera ürünlerinin üretim süreci oldukça dikkat gerektirir. Örnek vermek gerekirse, aloe vera bitkisinin jeli, eğer uzunsüre gün ışığına maruz kalırsa (4 saat kadar) okside olarak etkinliğini kaybeder. Bu yüzden hasat ve kesim (jeli özütlemek için yaprağın dış katmanının kaldırılması) işlemi 4 saat içerisinde tamamlanmış olmalıdır.

Peki Ama Seçtiğimiz Doğal Ürünlerin Saflığını Nasıl Kontrol Edebiliriz?

Hangi doğal ürünü alırsanız alın, etiketini mutlaka koyun.

Ürünün yapay renklendirici, tatlandırıcı, şeker, glüten, nişasta ya da silikat gibi hiçbir katkı ve dolgu maddesi içermediğinden emin olun.

Güneş yanığının acısını dindirmek için aloe vera jelinin yanı sıra, özellikle yeşil çay gibi yararlı bitkilerin çayından da içebilirsiniz.

Ağrınızı azaltmak ve hızlı iyileşme için jeli gün içinde birkaç kere uygulayabilirsiniz.

Konular :