CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Doğal Malzemelerle Cildinizi İyileştirmeye Ne Dersiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.10.2011
Doğal Malzemelerle Cildinizi İyileştirmeye Ne Dersiniz

Cilt hücrelerinizi hızlı bir şekilde yenilemeye ne dersiniz? Aşağıdaki tarifler, cildinize doğal parlaklık ve yumuşak bir doku kazandıran vitamin ve antioksidanlardan zengin cilt bakım formülleri, cildinize doğal parlaklık ve yumuşaklık kazandıracak. Doğal malzemelerle cildiniz iyileştirme imkânınız varken neden sert kimyasallara cildinizi maruz bırakasınız ki. İşte birbirinden etkili cilt bakım reçeteleri…

Yulaf Ezmeli ve Portakal Sulu Maske

Malzemeler:

2 çorba kaşığı yulaf ezmesi
1 çorba kaşığı portakal suyu
1 yumurta beyazı

Yapılışı: Tüm malzemeleri karışırın. Daha sonra boyun ve yüzünüze uygulayın. Maskeyi cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Salatalıklı ve Muzlu Maske

Malzemeler:

½ salatalık püresi
1 adet ezilmiş muz
1 çorba kaşığı bal
½ su bardağı limon suyu

Yapılışı: Bir kapta salatalığı, ezilmiş muzu ve balı karıştırın daha sonra yarım su bardağı limon suyunu ekleyin. İnce bir hamur elde edene kadar karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayın. Maskeyi cildinizde 30 dakika beklettikten sona ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Ahududu ve Yulaf Ezmeli Maske

Ahududu deri hücrelerinin oluşumunda katkıda bulunan zengin bir meyvedir. Bu maske cildinizdeki serbest radikalleri ortadan kalmasına yardımcı olur.

Malzemeler:

1 su bardağı bal
1 bardak ahududu
1 fincan yulaf ezmesi

Tüm malzemeleri bir blender yardımıyla karıştırın. Hamuru yüzünüzde 20 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Muz ve Portakal Suyu Yüz

Malzemeler:

Yarım muz
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı doğal portakal suyu

Yapılışı:Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın. Maskenin yatıştırıcı etsinin tadını çıkarın. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

Havuçlu Maske

Malzemeler: Aknelere karşı cildinizi temizleyen bir maske tarifi bu. Tek ihtiyacınız olan 3 adet orta boy havuç.

Yapılışı: 3 orta boy havucu haşladıktan sonra püre haline gelene kadar bir çatal yardımıyla ezin. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Fotoğraf: Thinkstock

Konular :