CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Göz Altı Torbalarınızla ve Morluklarınızla Vedalaşın!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.06.2013

Göz Altı Torbalarınızla ve Morluklarınızla Vedalaşın

Yaşı ve cilt yorgunluğunu en çok ele veren bakışlardır. Fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile gözaltındaki halkalar nedeniyle olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamamıştı. Şimdi ise tek seansla göz altı sorunlarından 1.5 yıl vedalaşmanız mümkün. İşte uzmanlardan en yeni estetik uygulamalarından biri olan ışık dolgu uygulamasına dair merak edilen sorular.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Göz altında oluşan torbalanmalar hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşı gösteren en önemli sorunlardan biridir. Genellikle torbalanma ile beraber oluşan pigmentasyon, bu durumu daha da belirgin hale getiriyor. Torbaların tek çözümü şimdiye kadar ameliyat iken artık bu ameliyatı erteletebilecek bir dolgu malzemesi kullanılıyor. Bu bölgeye özel üretilen ışık dolgusunun tek seansı ile göz altı sorunlarından 1.5 yıl süre ile kurtulabilirsiniz.

Otuzul yaşların sonuna doğru alt göz kapağımızdaki dokuların gevşemesi ile göz altındaki yağlar dışadrı doğru yer değiştiriyor. Göz kapağının yanakla birleştiği noktanın doğal bir sınır olması nedeni ile bu bölgede bir esneme olmuyor ve burada göz yaşı çizgisi (tear trough) denilen bir oluk oluşuyor. Göz yaşı oluğunu daha belirgin hale getiren bir başka olay ise yanaklarımızın aynı yaşlarda aşğı doğru düşmeye başlaması. Bu oluk nedeni ile yüzümüzün orta kısmının alt kapak ve yanak diye iki bölüme ayrılması yaşlandığımızı uzaktan belli eden iki sorundan birisi.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz altındaki deri çok ince ve hassas olduğu için yüzümüzdeki pek çok olaydan etkileniyor. Yorgunluk, uykusuzluk, geçirilen enfeksiyonlar, ödem veya lokal travmlardan sistemik hastalıklara kadar pek çok nedenle alt göz kapaklarında şişlikler gelişebilir. Bu şişlikler indikleri zaman genellikle geride pigmentasyon dediğimiz bir morluk bırakıyorlar. Torbalanma olan kapaklarda morluklar bu durumu daha da belirgin hale getiriyorlar. Morluklara yönelik pek çok renk açıcı tedavi önerilse de her zaman kalıcı bir sonuç alınamıyor.

Göz Altı Torbalarınızla ve Morluklarınızla Vedalaşın

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Etki Ediyor?

Şimdiye kadar gözyaşı olduğu için dolgu uygulamaları bu bölgenin çok ince bir cilde olması nedeni ile pek reveçt değildi. Çünkü yapılan dolgular yarı şeffaf ciltten izlenebiliyordu ve yeterince doğal durmuyordu. Gözyaşı olduğu için özel üretilen ışık dolgusu ise bir hyaluronik asit dolgusu.

18 ay içinde eriyor ve bu anlamda bu bölgede etkili en uzun kalıcılığı olan dolgulardan birisi. Gözyaşı oluğu boyunca yapıldığında bu hattı öne doğru yükselterek kapak ile yanak arasındaki seviye farkını ortadan kaldırıyor ve tekrar tek parça bir yanak-kapak silüeti elde ediliyor. Işık dolgusu adını içindeki çinko ve bakırdan alıyor. Bu metallerin kendi doğan renkleri zaten çok ince olan alt kapak cildi altından yansıyarak morlukları bir miktar nötralize edebiliyorlar.

Konular :