CİLT BAKIMI VE ESTETİK

İmdada Yetişen 8 Güzellik Reçetesi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 31.01.2011

İşte Size Güzellik Reçeteleri

Güzelliğin ilk maddesi hiç şüphe yok ki bakımdır.Kişi ne kadar bakımlıysa o kadar güzel ve özgüvenini kazanmış sayılır. "Hissettiğiniz kadar güzelsiniz" diye bir söz vardır. Şimdi güzelliği hissetmek için çaba harcamanız gerektiğini biliyoruz. Bunun için de bazı yöntemler geliştiriyoruz. Güzellik zamana ve kişiye göre değişiyor ama onun da değişmeyen bazı kuralları var.

“Eskiden bakım mı varmış” der büyüklerimiz. Fakat eskiden katkılı gıdalar, çevre kirliliği, egzos dumanı da yokmuş. Şimdi ise bunların hepsi var ve bunlar, güzelliğin birinci düşmanı. Bunlardan korunmak için öyle çok şeyler yapmamıza gerek yok. Kendimize biraz zaman ayırmamız yeterli.

İşte size birkaç sihirli reçete:

1) Cildinizi siyah noktalardan arındırın: Siyah noktalar; kil, badem yağı, bal karışımı ile kolayca giderilebilir. Bu karışım yüze sürülür ve 35-40 dakika sonra soğuk suyla yıkanıp cildinize uygun bir nemlendirici sürülür.

2) Cildinizi ferahlatacak bir tarif: 1 litre suya veya maden suyuna, 1 tutam lavanta çiçeği, bir tutam ısırgan yaprağı ve yarım tutuma kırlangıç otu atılır. 1 gece dinlendirilip yüze sürülür. Kısa bir süre bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.

3) Ciltteki büyük gözeneklerden kurtulmak için: Killi toprak ve havuç suyu yüze sürülür, 1 saat sonra yıkanır.

4) Cilt canlandırıcı maske: Aynı miktarlardaki avokado yağı, buğday yağı, saf zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal karıştırılıp cilde sürülür. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cilt yıkanır.

5) Cildine parlaklık vermek isteyenlere: 1 kaşık bal ve 1 yumurta akı iyice çırpılır ve yüze sürülür. 5 dakika bekletildikten sonra avuç içi ile yüze bastırıp çekilir. Bu işlem 4-5 defa tekrarlandıktan sonra, soğuk suyla yıkanır.

6) Cildiniz yağlı ise: Cildinizdeki yağ tabakasını önce alkollü su ile temizleyin. Daha sonra sabunla yıkayın. İnce bir kat yağsız krem sürün. Bu işlemi, sabah akşam günde iki kez tekrar edin.

7) Tatlı Badem Yağı Cildi Güneşten Korur: Doğal tatlı badem yağı deriyi yumuşatır ve iyice temizlenmesini sağlar. Cildiniz hassas değilse, bu yağı güneşten korunmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8) Çil ve Koyu Lekelerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun: Salatalık suyu ile yüzünüzü düzenli olarak ovacak olursanız; kızarmaların, çillerin ve koyu lekelerin kısa zamanda yok olduğunu görürsünüz.

Konular :