CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Kendi Kanınızla Gençleştiren Yöntem PRP

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.01.2013

Kendi Kanınızla Gençleştiren Yöntem PRP

Bir ömür boyu genç ve güzel bir cilde sahip olmak için günümüzün en etkin “Gençlik Aşısı” olan PRP yöntemi, kişinin kendi kanının yine kendi vücuduna enjekte edilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Lütfiye Çoban, PRP yönteminin özellikleri ve kullanım alanları hakkında bilgi verdi.

Cilt Gençleştirmede İdeal Bir Yöntem

Yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan, özellikle güneş ve sigaraya maruz kalan ciltler için uygulanan PRP yöntemi, yaşlanma sürecini yavaşlatmada etkin rol oynuyor.

PRP kişinin kendisinden küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir.

"Bazı Kadınlar Neden Hiç Değişmez ve Hep Genç Kalır?"

Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan PRP işlemi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. Cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi ve saç dökülmesi tedavisinde de uygulanır.

PRP Varisten İmplantlara Her Alanda…

Platelet adı verilen hücrelerin başrolü oynadığı bu yöntem, tıbbın pek çok branşında kullanım alanı bulmuştur. Diyabet ve varise bağlı iyileşmeyen bacak yaralarında, tendon yaralanmaları ve tenisçi dirseği gibi tendinitlerde, diş implantlarından sonra yara iyileşmesi sürecini hızlandırmak için kullanılmaktadır.

Cilde Elastikiyet Kazandırıyor

Yaş ve çevresel faktörler nedeniyle yaşlanan deride, gözle görülebilen birçok değişiklik olur. Derinin elastikiyeti azalır, kırışıklıklar artar ve deride sarkmalar meydana gelir. Tüm bunlardan; derideki kolojen, elastik liflerdeki azalma ve yapılarındaki bozulma sorumludur. Antiaging amaçlı PRP uygulamaları ile plateletlerin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde, derideki kolojen ve elastik liflerin yapımının artırılması hedeflenir.

Kendi Kanınızla Gençleştiren Yöntem PRP

PRP işlemi sayesinde ortalama 3-4 hafta aralıklarla yapılan 3-4 seanslık uygulama ile vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlanır. PRP sayesinde ilk seanslardan itibaren öncelikle cildin kuru ve mat görünümünde düzelme başlar. Takip eden uygulamalar ile kırışıklarda hafifleme, cildin elastikiyetinde artma gözlenir.

Doğal Gençlik Aşısı

PRP var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmenin yanı sıra süreci de yavaşlatarak adeta ''gençlik aşısı'' diye nitelendirilebilecek bir etki gösterir. Bu nedenle yöntem sadece yaşlanma belirtileri oraya çıkmış kişilere değil, yaşlanma sürecini yavaşlatmak isteyenlere, sigara, güneş gibi cildi en çok yaşlandıran etkenlere maruz kalan, yetişkin her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilir.

Konular :