CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı Ne?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 20.04.2017

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı

Özellikle yüz bölgesinde yaşanan yaşlanma belirtilerine, bölgesel yağlanma olan alandan alınarak hazırlanan kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu, yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur kök hücreden gelen gençlik sırrını anlattı.

Vücudumuzun farklı bölgelerine yerleşen bölgesel yağlanma, bir sorun, istenmeyen bir durum olarak düşünülse de, aslında bu yağları fırsata çevirmek mümkün. Çünkü bu yağların içerisinde muazzam bir yaşam kaynağı olan kök hücreler bulunuyor. Bunun yanı sıra, bu yağlar, muhteşem bir dolgu malzemesi.

Bölgesel yağ gençleştiriyor

Zaman içinde özellikle yüz bölgesinde yaşanan deformasyon ve yaşlanma belirtilerine karşı da, en büyük yardımcımız. Üstelik en doğal yüz gençleştirme formülünü de bu yağlardan elde ediyoruz çünkü kullanılan dolgu malzemesi sizin yağınız, yapay, suni bir şey değil.

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı

Kök hücreden gelen gençlik sırrı

Özellikle karın ve basen bölgelerine depolanan yağları yüz gençleştirme uygulamalarında kullanabiliriz. Öncelikle hastanın istenmeyen yağlarını kendi geliştirdiğim ve dünya tıp literatürüne girmiş Cihantimur Yağ Transfer tekniği ile alıyoruz.

Bu teknik sayesinde transfer edilen yağ hiç hava almadan diğer bölgeye nakledildiği için, içerisindeki kök hücrelerin yaşama ve transfer edildiği alanda etkinliğini gösterme kapasitesi eksilmeden devam ediyor.

Sadece yüz bölgesine değil, işlem dolgu ihtiyacı olan her yere yapılabiliyor

Özellikle yüz bölgesinde önce örümcek ağı estetiği ile yüzdeki form kaybını toparlıyoruz ve yine aynı operasyon dahilinde, Cihantimur Yağ Transferi uygulamasını yapıyoruz. Bu haliyle aslında hastanın yağlarını ihtiyacı olan yerlere dağıtıyoruz diyebiliriz.

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı

Kök Hücreden Gelen Gençlik Sırrı

Elmacık kemikleri, dudaklar, kısaca yüze muazzam bir kontür uygulaması bu şekilde sağlanabiliyor. Hem hasta bölgesel yağından kurtuluyor, hem de yüzünde kök hücrenin tüm avantajlarını hissederek belirgin bir gençleşme yaşıyor. Bölgesel yağlar bu sebeple gerçek anlamda yüzünüzü güldürebilir.

Konular :