CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Koyu Dudaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Doğal İpuçları

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.02.2013

Koyu Dudaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Doğal İpuçları

Yanlış ürün kullanımı, aşırı sigara, alkol, çay veya kahve tüketimi dudak rengi üzerinde kalıcı koyuluklara hatta kimi zaman morumsu bir görünüme neden olabiliyor. Doğal dudak renginize kavuşmak için, basit ve hızlı çözümler arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Dudak Üzerindeki Koyuluklar Nasıl Doğal Tedavi Edilir?

1.Günde en az bir saat, badem sütü veya badem yağı ile dudaklarınıza masaj yapın. Birkaç hafta içinde doğal pembelikteki dudaklarınıza yeniden kavuştuğunuzu göreceksiniz.

2.Yatmadan önce dudaklarınıza bir miktar bal sürün.

3.Ya da aloe vera jeli ile çileği karıştırın daha sonra dudaklarınıza sürün.

4.Yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürün, uzun vadeli çözümlerden biridir bu.

5.Limon suyu da koyulaşan dudakları aydınlatmak için etkili bir yöntemdir.

Koyu Dudaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Doğal İpuçları

Dudaklarınızın koyuluklarından kurtulmak için yapacağınız bu önerilerin hızlı bir şekildeetkisini görmek için gün boyunca dudaklarınızı nemli tutmalısınız.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dudaklarınızı ısırmaktan veya yalamaktan kaçının.

Özellikle yaz aylarında güneşten gelen zararlı UV ışınlarındandudaklarınızı koruyun. Koruyucu dudak kremi mutlaka kullanın.

Koyu Dudaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Doğal İpuçları

Yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınızın üzerindeki ölü tabakadan kurtulabilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız eski doğal rengine kavuşur.

Dudak bakımının diğer önemli kısmı da dudağınızın koyulaşmasına neden olabilecek ürünlerden ve gıdalardan kaçınmaktır. Özellikle sigara, aşırı kahve ve çay tüketimi diş lekesine vedudak renginin koyulaşmasına sebep olduğunu unutmayın.

Tüm bu çözüm önerileriniuygulamanıza ve dikkat etmenizerağmen halen dudaklarınızın renginde bir değişiklik görmüyorsanız, bir dermatologtan yardım almayı deneyebilirsiniz.

Konular :