CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Mevsimsel Cilt Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.09.2013

Mevsimsel Cilt Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Mevsimsel Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş edilir

Cilt kuruluğu genelde gerilme hissi, pul pul soyulmalar, kepeklenme, çatlaklar ve kaşıntı şeklinde belirti verir. Çeşitli nemlendirici ve kozmetik ürünler denemenize rağmen, cilt kuruluğundan bir türlü kurtulamıyorsanız bir de bu doğal malzemelerden oluşan,ev yapımı besleyici kremi deneyebilirsiniz.

Sonbahar-Kış CiltBakımı İçin Doğal Krem Tarifi

Kurumuş, pul pul dökülen ve yıpranan cildinizi nemlendiren budoğal cilt bakımı kremi cildi beslemenin dışında, cilditedavi edici özelliği de bulunmaktadır.

Deri kuruluğunun ilk belirtisi, deride donuk gri beyaz bir renktir. Kuruluk arttıkça renk değişikliğine ek olarak ciltte gerilme hissi, pul pul soyulmalar, kepeklenme, deri yüzeyinde pürüzlenme, çatlaklar, yarıklanmalar oluşur. Kaşıntı, kuru derinin neden olduğu diğer bir şikayettir. Kuruluk tedavi edilmezse sonunda egzamalar oluşabilir.

Ev yapımı doğal bu kremin içeriğinde yer alan tropikal hindistan cevizi ve narenciye yağları gerilen, kuruyan cildi rahatlatmaya ve canlandırmaya yardımcı olur. Anne adayları için dehamilelik süresinceçatlaklarını en aza indirmek sonderece faydalı olan bu doğal nemlendirici merhem, cilt kuruluğunu doğal yollardan tedavi ediyor.

İşte uzun kış aylarında cildinizi canlandıracak bergamotlu ve hindistan cevizli bir krem tarifi.

Bergamot ve Hindistan Cevizi ile Cildinizi Tazeleyin
Malzemeler:

1 yemek kaşığı shea yağı
1 yemek kaşığı kakao yağı
1/2 su bardağı balmumu (kremi yoğun kıvamda yapmak için)
224 gr. hindistan cevizi yağı
224 gr. fındık yağı
30-40 damla bergamot esansiyel yağı
1 yemek kaşığı neem yağı (isteğe bağlı)

30-40 damla narenciye yağı (dilediğinizi seçebilirsiniz)

Mevsimsel Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş edilir


Yapılışı:

Balmumunu kısık ateşte benmari usulü eritin. Daha sonra içine shea yağını, kakao ve neem yağını ilave edin. Sürekli karıştırarak hindistan cevizi yağını ekleyin. İyi bir kıvamda olması için bergamot yağını ilave edin. 40 damla dilediğiniz narenciyeyağını ekleyin. Sonra fındık yağını ekleyin. Hızlıca karıştırın.Kreminizi oda sıcaklığında soğutun.

Hazırladığınız doğal cilt yenileyici, bakım ve besleyici kreminizin yoğum kıvamda olmasını istiyorsanız içine biraz daha fazla balmumu ekleyebilirsiniz. Ya da daha sıvı bir krem olsun istiyorsanız biraz daha (eşit miktarda) eklemeler yapabilirsiniz.

Kreminizden İstediğiniz Sonucu Almak İçin Bunlara Dikkat

  • Satın alacağınız yağların soğuk sıkma yöntemiyle yapılmış olmasına dikkat edin.
  • Cam bir kase içindetahta birkaşıkla kreminizihazırlayın.
  • Kreminizi serin ve karanlık bir yerdemuhaza edin.
Konular :