CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Özel Bir Yere Giderken 5 Acil Güzelleşme Formülü

Cansu Buldu ÇAN Cansu Buldu ÇAN
Yayın : 29.03.2013 - Güncelleme : 20.05.2024

Cildinizin durumunu beğenmiyor fakat ani bir yere gitmeniz gerekiyor veya vaktiniz çok kısıtlı ise, cilt bakımı yapmadan ve maske uygulamadan da cildinize tazelik  ve güzellik kazandırabilirsiniz. 

Cildi gençleştirmek ve canlandırmak için en iyi malzemeleri mutfağınızda bulabilirsiniz. Doğal malzemeleri kullanarak cilt gençleştirme, canlandırma smoothie yapmak kadar kolaydır ve aynı meyve ve sebzelerin bazılarını yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz.
 
İşte, çok etkili  cilt canlandırıcı iki doğal bakım önerisi.  Deneyin, kararı kendiniz verin!

Özel Bir Yere Giderken 2 Acil Güzelleşme Formülü

Makyaj Öncesi Cildi Güzelleştiren Formüller

Cildi Canlandırmak ve Gençleştirmek İçin 5 Doğal Maske Tarifi 

1. Cildi Canlandıran Salatalık Suyu Maskesi 

Salatalık suyu hazırlayın ve sıvıyı cildinize sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar cildinizde bekletin, ardından ılık suyla cildinii yıkayın.

Düzenli yaptığınızda cildiniz daha taze ve sağlıklı görünür. Gözleriniz şiş görünüyorsa, her bir göz kapağına yaklaşık 10 dakika boyunca taze, soğuk bir dilim salatalık koyun. Salatalıktaki C vitamini ve diğer antioksidanlar iltihabı azaltırken, soğukluk ise şişliği azaltır.

Yarım litre soğuk su içine bir miktar salatalık, limon veya portakal suyundan koyun ve yüzünüze temiz bir havluyla kompresler yapın. Daha sonra makyajınızı uygulayabilirsiniz. 

Özel Bir Yere Giderken 2 Acil Güzelleşme Formülü
 

2. Günlük,  Taze Sütle Cildiniz Nefes Alsın 

Pastorize, taze ve yağlı günlük sütü yüzünüze sürün. Cildinizde süt kuruyup ve cildiniz gerilinceye kadar bekleyin, sonra ılık su ile yıkayın ve makyajınıza geçin.

 

Özel Bir Yere Giderken 2 Acil Güzelleşme Formülü

Cildinizin genç ve sıkı görünmesini için bu ev yapımı, doğal maskeleri deneyin! 

3. Bal ile Gelen Gençleşme

Doğal, ham bal yüz maskesi, yaşlanma karşıtı özelliklerden daha fazlasına sahiptir. Ayrıca iyileşmeye yardımcı olabilir ve cilt enfeksiyonlarını önleyebilir.

En basit bal maskesi yalnızca bal ve tam yağlı süt veya sade yoğurttan oluşur; ancak tarife başka doğal malzemeler de ekleyebilirsiniz:

- avokado (kuru ve normal ciltler için)

- limon (yağlı ciltler için)

Karışımı cildinize nazikçe masaj yaparak uygulayın  ve maskeyi en az yarım saat yüzünüzde bekletin. Evet, bal yapışkan bir hissi verir ancak ılık suya batırılmış bir bez onu kolayca çıkarmanızı sağlayacaktır.

İşiniz bittiğinde daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

4. E Vitamini Kaynağı Hindistancevizi Yağı ile Maske 

Hindistan cevizi yağı yalnızca sağlıklı ciltler için en önemli vitaminlerden biri olan E Vitamini açısından zengin değildir, aynı zamanda cildi gençleştiren ve kırışıklıkları azaltan diğer antioksidanlar açısından da zengindir.

Sadece yağı cildinize sürün; herhangi bir hazırlık gerektirmez. En iyi sonuçları elde etmek için sızma hindistan cevizi yağı kullanın. Sızma yağ, herhangi bir rafinasyon işlemine tabi tutulmadığından tüm doğal elementleri içerir.

5. Yorgun Ciltler İçin Yulaf Ezmesi Maskesi 

Yulaf ezmesi maskesi yorgun ciltler için harikalar yaratır. Sadece 2 yemek kaşığı sıcak suyla karıştırın ve birkaç dakika bekletin.

Bir yumurta akı ve her birinden 2 yemek kaşığı bal ve ev yoğurdu ekleyin. 10 dakika yüzünüze koyun ve ardından ılık suyla durulayın. Yüzünüz tamamen yenilenmiş görünecek.

  

Konular :

#cilt maskesi, maske #doğal maske #doğal maske tarifi #cildi canlandıran maske #cildi sıkılaştıran maske #cildi gençleştiren maske