CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Pürüzsüz Bir Vücut İçin Doğal Body Scrub

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.08.2013
Pürüzsüz Bir Vücut İçin Doğal Body Scrub

Eğer sık sık batık, kıl dönmesi problemi yaşıyor; selülit ve çatlak oluşumundan şikayet edip ediyorsanız body scrub’ler sizin için bulunmaz bir nimettir. Çünkü tüm bu cilt problemlerinizi body scrub ile ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Peki ama body scrub nedir? Evde, doğal malzemelerle kendimiz yapabilir miyiz? diyenlere de işte ev yapımı doğal mangolu bir body scrub reçetesi.

Body Scrub Nedir,Ne İşe Yarar?

Yaz mevsimiyle vedalaşmaya sayılı günler kaldı.Sonbahar ve kışa vücudunuzu hazırlamanın en doğal yolunu sizler için araştırdık.Güneşten, havuzun klorlu suyundan kuruyan ve yıpranan vücudunuza bakım yapmanın şimdi tam zamanı.

Body scrub, cildin üzerindeki ölü hücreyi temizleyerek cildi nemlendirir. Diğer temizleyici ürünlerden daha katı ve partiküllü bir yapıya sahiptir. Bu partiküllerin su ile temas ettiğinde hemen erimemesi uygulanan baskıyla beraber ölü deriyi toplamaya yardımcı olur. Scrublar yağlı ürünlerdir. Hem partiküllerin deri üzerinde kayması hem de açılan gözeneklerin nemlendirilmesi için peeling’lerde karşılaşamayacağınız kadar yağ barındırırlar. Body scrub’lar cildinizde hem peeling etkisi yapar hem de cildinizi nemlendirir.

Epilatör kulanıyorsanız, öncesinde scrup ile vücudunuza bakım yaparsanız,kıl dönmelerinin,batıkların oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Kan dolaşımını hızlandırır. Özellikle kadınların korkulu rüyası selülit ve çatlakları önlemede body scrub’ler büyük yardımcıdır.

Erkekler Body Scrub Kullanabilir mi?

Erkek cildi ve kadın cildi arasında pH değerleri açısından farklılıklar vardır ki erkek ciltleri genel itibariyle kadın ciltlerinden daha yağlıdır.

Sürekli tıraş olmak zorundaysanız, traş öncesi body scrup ile cildinizifırçalayarak sivilce vebatık problemlerinizi büyük oranda engellemiş olursunuz.

Duş alırken devücudunuzu yıkadıktan sonra scrup ile cildinizi fırçalarsınız hem cildinize peeling yapmış olursunuz hem de cildinizinemlendirebilirsiniz.

Ev Yapımı, DoğalMangolu Body Scrub Tarifi

Malzemeler:

2 su bardağı esmer şeker
hindistan cevizi yağı (kıvamına göre miktarı belirleniyor)
1/4 su bardağı rendelenmiş mango
3-4 damla portakal esansiyel yağı

Pürüzsüz Bir Vücut İçin Doğal Body Scrub

Yapılışı:

Hindistan cevizi yağınız katı ise önce mikrodalga fırında veya benmari usülü eritin. Ilındıktan sonra içine esmer şekerin yarısını ilave edip karıştırın. Şimdi çiğ mangoyu ve portakal yağını ekleyin. İyice püre haline getirin. Kreminizin çok

cıvık olmaması gerekiyor. Sürülebilir kıvama ulaşması için birkaz daha şeker veyahindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Vücut İçin Doğal Body Scrub

Şimdi vücudunuza bastırarak body scrub ile fırçalamanın keyfini çıkarın!

Konular :