CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Sivilceleri ve Lekeleri Tedavi Eden 6 Doğal, Sihirli Formül

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.03.2012

Sivilceleri ve Lekeleri Tedavi Eden  6 Doğal Sihirli Formül

Bir türlü baş edemediğiniz sivilcelerin güzelliğinizi gölgede bıraktığını düşünüyorsunuzdur. Özellikle şu aralar eğer özel bir etkinlik için hazırlanıyorsanız ve hala yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulamadıysanız sorunu çok fazla dert etmeyin diyoruz.

Tamamen doğal maddelerle hazırlayacağınız bakımların cildinizi iyileştirmedeki gücünü keşfettikten sonra, kimyasal ürünlere kolay kolay geri dönmeyeceğinize eminiz. Öyleyse ne yapıyoruz, hemen mutfağa giriyor ve sizler için araştırdığımız en etkili sivilce tedavi edici gücü yüksek doğal bakımlardan, kendinize en uygun olanını yapıyorsunuz. İşte size hızlı ve kısa sürede sivilcelerinizi tedavi edecek 6 doğal sivilce ve leke tedavi eden tarif. Son bir not: Tamamen doğal ürünlerden oluşan bu formüller, yüzünüzdeki şişlik ve kızarıklıkları da en aza indirmeye yardımcı oluyor.

1. Nane Yapraklarının Tedavi Edici Gücünden Faydalanın

Nanenin sivilce için en etkili ilaçlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? 1 demet taze naneyi bir miktar suyun içine koyun ve bu losyonu sivilcelerinizin üzerinde 15 dakika bekletin. Nanenin cildinizde yarattığı olumlu etkisini fark edeceksiniz. Bu bakımı ritüeliniz haline getirdiğinizde kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an tekrarlayabilirsiniz.

2. Havuç ve Yeşil Çay Hiç Bu KadarEtkili Olmamıştı

Bu iki doğal maddenin, sorunlu ciltleri kusursuz birhale getirmek için cilt uzmanları tarafından sıklıkla kullanıldığını biliyor muydunuz?Bir orta boy büyüklükteki havucu buharda yumuşayıncaya kadar haşlayın. Daha sonra 1 fincan yeşil çayın içine havucu ilave edin. Karışımı sivilcelerinizin üzerine uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

3. Çileğin Sivilcelerinizdeki Etkisini Gördükten Sonra Vazgeçemeyeceksiniz

Karpuz ve çilek gibi meyveler antioksidan ve vitamin açısından zengin olduklarından cilt hücrelerini tazeleyici etkisi vardır. 4-5 adet çileği iyice ezin. Ve ezdiğiniz çilekleri sivilcelerinizin üzerine sürün ve gözeneklerinize iyice absorbe olabilmesi için 10 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

4. Pişmiş Yulaf Ezmesi ile İnatçı Aknelere Savaş Açın

Bu basit tarif ile inatçı aknelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bir avuç yulaf ezmesini iyice pişirin. Soğuyana kadar bekleyin. Karışımı sivilcelerinizin üzerine ve cildinizin diğer bölgelerine uygulayın. Sonra yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak ve karışımın cildinizde iyice absorbe olabilmesi için soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Karışımı cildinizde 15 dakika bekletin. Gözeneklerinizin temizlediğini gördüğünüzde siz bile şaşıracaksınız.

5. Su ve Yer Fıstığı Yağı

2 yemek kaşığı limon suyunu ve aynı miktardaki yer fıstığı yağı ile iyice karıştırın. Karışımdan sivilcelerinizin üzerine küçük bir miktar koyun. Sonra yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak ve karışımın cildinizde iyice absorbe olabilmesi için soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Karışımı yüzünüzde 15-20 dakika bekletmeniz yeterli.

6. Yumurta Beyazı ve Portakal Suyu Karışımı ile Sivilce Tedavisi

Bu basit sivilce tedavi edici bakımtarifi, aynı zamandayüzünüzdeki şişlik ve kızarılıkların da azalmasını sağlıyor. Bir kapta organik portakal suyunu 2 çay kaşığı yumurta beyazı ile (bir yumurtanın beyazından) ile iyice karıştırın. Sivilcelerinizin üzerine bu karışımı sürün. Ve en az 15 dakika yüzünüzde bekletin.Daha sonrasoğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Konular :