CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Yöneticiler Neştersiz Estetiği Tercih Ediyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.05.2016

Çalışanlar Neştersiz Estetiği Tercih Ediyor

Uzmanlar, günümüzde dinamik ve genç gözükmenin, yaşının iyisi ve bakımlı olmanın özellikle iş dünyasında kişiyi en üst seviyelere çıkaracağını söylüyor. Ne dersiniz, iş hayatında her zaman iyi, genç görünen mi kazanıyor?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur:” 1960’larda yaşının daha ilerisinde gözükmek “ustalığı” çağrıştırırken, 21. yüzyıl “genç ustalığı” ve “genç görüneni” kabul ediyor. İnanın bana her zaman genç görünen kazanıyor” ifadesinde bulundu. Dr. Cihantimur örümcek ağı estetiğine dair açıklamalarına şöyle devam etti:

Çalışma Hayatında Genç Görünmek Neden Önemli?

Gençliğin ve genç görünmenin pek çok avantajının olduğunu söyleyen Cihantimur:” Hayat devam ediyor ve yaş alıyoruz. İşte bu noktada eyvallah dediğiniz an kaybetmeye başlıyorsunuz. Gençleri takip etmediğiniz, onları eskisi gibi dışladığınız ve fikirlerine önem vermediğiniz anda bilin ki, hızlı bir düşüş yaşayacaksınız. Genç görünüp bir de onları anlamayı başardığınız an, bayrak sizin elinize geçiyor.

Genç Görüneceğim Diye Komik Durumlara Düşmeyin

Genç görünmek mümkün. Bunu kıyafetlerinizle yaparsanız komik duruma düşebilirsiniz. Bunu sosyal yaşantınıza taşırsanız, gerçekten yorucu olabilir. Bu noktada estetik cerrahi veya medikal uygulamalar size bazı avantajlar sunabilir. En azından yaşıtlarınıza göre çok daha iyi görünebilirsiniz ve bunu hissettirmeden, komik durumlara düşmeden başarabilirsiniz.

Kısaca, dinamik ve genç gözükmek, yaşının iyisi ve bakımlı olmak özellikle iş dünyasında sizi en üst seviyelere çıkaracaktır. Ayrıca genç gözükmek seksi bir kavram, bunu da kabul edelim lütfen.

Genç ve Güzel Görünmenin İş Dünyasındaki Avantajları Ne?

Genç görünmenin iş dünyasındaki avantajlarını çok iyi kavramış ve olayın farkına varmış pek çok hastam var. Düzenli aralıklarla gelirler ve kapıdan omuzları çok daha dikleşmiş şekilde çıkarlar. Sadece ben söylemiyorum bunu; yapılan araştırmalara göre de daha iyi görünen daha genç görünen iş dünyasında da bir takım avantajlar elde ediyor.

Günümüz iş dünyasında muazzam bir rekabet var, herkes başarılı, herkes eğitimli ve bir adım daha öne çıkabilmenin yolu ise, genç kalabilmek, dinamik ve bakımlı olmaktan geçiyor.

Neler Yapılabilir?

Bedenin fit gözükmesi çoğu zaman sadece spor yaparak ve sağlıklı beslenerek elde edilemeyebiliyor. Bölgesel yağlanma inatçı bir sorun. Dengeli bir yağ dağılımı, orantılı bir kontür hattı, çekici ve fit bir insan bedeni için temel unsurların arasında yer alır. Liposuction, liposculpture gibi uygulamalarla mevcut hatlarınız şekilli bir forma sokulabilir, bölgesel yağlama ortadan kaldırılabilir.

Organik Saç Ekimi Var mı?

Erkekler ise son derece pratik bir şeklide uygulanan karın kası estetiğinden faydalanıyorlar. Yine erkeklerin en büyük sorunu olan kelleşme ve saç seyrekleşmesi fit ve genç görüntüyü engelleyen bir durum. Burada da yine bir ilk olan organik saç ekimi uygulamasıyla, hem kellik sorununu ortadan kalkabiliyorhem de ekim sonrasında kişi çok daha sağlıklı ve gür saçlara sahip oluyor.

Beyaz Yakanın Tercihi Örümcek Ağı

Kadın erkek fark etmeksizin, beyaz yakalının en fazla talep ettiği uygulama Örümcek Ağı Estetiği. Çünkü özellikle zamanla yarışan iş dünyası için çok fazla avantajlar sunuyor.

Neden Örümcek Ağı Estetiği Sıkça Tercih Ediliyor?

Örümcek Ağı Estetiği, ameliyatsız bir uygulama, cilt yıpranma derecesine göre belirlenen adette ip, anestezik kremle uyuşturulmuş cilde tatbik ediliyor. Cilt altında azalmaya başlayan kolajen doku canlanmaya ve tekrar üretilmeye başlıyor. Örümcek Ağı Estetiği yaptıranlar işlem sonrası makyajlarını tazeleyerek, tekrar kaldıkları yerden hayatlarına devam edebiliyorlar.

İş dünyasında öğle arasında ya da ilk molalarında gelip işlemi yaptıranların sayısı çok fazla. Günden güne bir tazelenme ve kırışıklıklarda, form kayıplarında azalma görülüyor. Aynı zamanda ifade kaybının yaşanmıyor olması, yüzün küçülerek form kazanması, özellikle yüze doğal bir şekilde canlılığın kazandırılması, Örümcek Ağı Estetiğini iş dünyası için de favori bir uygulama yapılıyor.

Konular :