EL VE AYAK BAKIMI

Kuru ve Çatlak Ayak Topukları İçin 5 Doğal Çözüm

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 18.11.2013

Kuru ve Çatlak Ayak Topuklar İçin 5 Doğal Çözüm

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle ayak topuklarında çatlak ve kuruluk daha da artar. Peki ama ayak güzelliğimizi gölgeleyen kuru, ve çatlak ayak topuklarındannasıl kurtulabiliriz? İşte imdadınıza yetişecek 5 doğal ev yapımı ilaç tarifi.

1)Kuru Ciltler Topuklar Çözüm: Limon

Limon asidik özelliğinden dolayı ayak topuklarındaki pürüzlü ve kuru cildi yumuşatan, yıpranan kuru cildi onaran mükemmel bir doğal çözümdür. Limonla kuruyan ve çatlayan ayak topuklarınızı tedavi edip ayaklarınızın kaybolan güzelliğini geri getirin.

Bir miktar sıcak su ile yarımlimonun suyunukarıştırnı. 15 dakika bu karışımda ayaklarınızı bekletin. Daha sonra ponza taşı kullanarak ayaklarınızı yıkayın ve bir havlu ile kurulayın.

2) Kuruyan Ayak Topukları İçin: Pirinç Unu

Kuruyan ve çatlayan topuklarınızı doğal yollardan tedavi etmenin bir yolu da pirinç unu. Bu ev yapımı tarif, ayak topuklarındaki deri ve ölü cilt hücrelerini temizliyor.

İhtiyacınız olacak malzemeler: Bal, elma sirkesi ve pirinç unu.

Hamur kıvamına gelinceye kadar tüm malzemeyi bir kapta karıştırın.

Önce 10 dakika ayaklarınızı ılık suda bekletin. Daha sonra bu macun ile ayaklarınızı fırçalayın. Daha sonra ayaklarınızı ılık su ile durulayın.

Kuru ve Çatlak Ayak Topuklar İçin 5 Doğal Çözüm

3) Kuru ve Çatlamış Ayak Topukları İçin: Muz

Çatlak topuklar için doğal ilaçlardan biri de muzdur. Bir adet büyük muzu iyice ezin. Çatlak topuklarınızın üzerine sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile ayaklarınızı durulayın. Daha sonra 2 dakika ayaklarınızı soğuk suda bekletin. Bunu gün aşırı uygulayabilirsiniz. Bu günlük topuk tedavi yöntemini haftada 2-3uyguladığınızda topuklarınızdaki kuru ve çatlak derilerden kısa sürede kurtulmuş olacaksınız.

4) Kuru ve Çatlak Ayak Topukları İçin: Bal

Kuru ve çatlamıştopuklardan kurtulmak istiyorsanız işte size doğal ve mükemmel bir ilaç. Yapmanız gereken tek şey, ılık suya 3 yemek kaşığı balı eklemek ve ayaklarınızı bu suda 20 dakika bekletmek.

5) Kuru Topuklardan Kurtulun: Gliserin ve Gülsuyu

Kuruyan topuklarınızdan kurtulmak için, gül suyu ile gliserin karışımını deneyebilirsiniz. A, C, D ve E vitaminlerinden zengin gül suyu ve gliserin cildi yumuşatmaya yardımcı olur. Kuru ayak topuklarını tedavi ederken yapılacak bakımın antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olması önemlidir. Yatmadan önce bu karışımı kuruyan ve çatlayan ayak topuklarınıza uygulayın daha sonra çorabınızı giyin ve sihirli tedavinin sonucunu uyandığınızda görün!

Konular :