FİT VÜCUT VE DİYET

Beyaz Çay Hem Güzelleştiriyor Hem de Yağları Yakıyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 27.02.2013

Beyaz Çay Hem Güzelleştiriyor Hem de Yağları Yakıyor

Beyaz çayın yağ yakıcı özelliğiyle metabolizmayı hızlandırdığını belirten Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, beyaz çayın zayıflamaya yardımcı olduğunu söyledi.

"Düzenli Tüketildiğinde Cilt İçin Çok Etkili"

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynadığını belirttiği beyaz çayın yüksek antioksidan etkisiyle zayıflamaya da yardımcı olduğunu söyledi. “Düzenli tüketilen beyaz çay pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için etkili” diyen Prof. Yeşilada, şunları söyledi:

Beyaz Çay Hem Güzelleştiriyor Hem de Yağları Yakıyor

Yeşil Çaya Göre Yağları Çok Daha FazlaParçalama Özelliği Var

“Beyaz çay, çaylar içerisinde en nadide ve en az işlem görmüş olanıdır. Beyaz çay, yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermantasyon işlemlerinden geçmez. Bu nedenle yüksek antioksidan içerir ve en sağlıklı çaylar arasındadır. Beyaz çay, özellikle kolajen yıkımını baskılayan ve cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önleyen etkilerine bağlı olarak daha sıkı ve esnek cilt oluşumu sağlayabilir. Beyaz çayın, vücutta yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağları parçalayıcı özelliği yeşil çaya göre çok daha fazladır.”


İHA

Konular :