MASKE VE KREM TARİFLERİ

Akne Lekelerini ve Kızarıklıklarını Yok Eden 3 Formül

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 11.04.2013

Akne Lekelerini ve Kızarıklıkları Yok Eden 3 Formül

Yüzünüzdeki sivilce lekelerini ve kızarıklıkları azaltmak için, doğal anti-inflamatuar maddelerden oluşan, ev yapımı bu maskeleri deneyebilirsiniz.

1) Çay Ağacı Yağı Maskesi

Avustralya ve Yeni Zelanda menşeliyerli çay ağacı bitkisi, antimikrobiyal ve anti-inflamatuar etkisi yüksek bir yağdır. Çay ağacı yağının, benzoil peroksit krem olarak akne tedavisinde etkili olduğu biliniyor. Ancak aynı zamanda sivilceleri tedavi ederek kırmızı lekeleri en aza indirmek için de uygulanabilir.

Nasıl Uygulanmalı?

Çay ağacı yağı çok güçlü etkiye sahip olduğundan mutlaka sulandırılarak kullanılması gerekir. Saf çay ağacı yağını bir parça pamuğa batırın daha sonra pamuğunuzu suya daldırıp yüzünüzdeki kırmızı lekeli veya iltihaplı bölgelere sürün. Yüzünüzde 2 dakika serinlik hissedebilirsiniz, bu normal bir durumdur. Cildinizdeki kırmızı lekelerden ve iltihaplı bölgelerden kurtulmak istiyorsanız bu maskeyi günde üç kez tekrarlayabilirsiniz.

2) Karbonat Tozu Maskesi

Karbonat tozu çok alkalidir ve sivilcelerin neden olduğu bakterileri öldürür. Aynı zamanda akneyi ortadan kaldırma gücü olan karbonat tozu, yüzdeki kırmızı lekeleri de azaltır.

Nasıl Uygulanmalı?

1.Yöntem: Temiz bir püskürtmeli şişeyi, içme suyuyla doldurun. İçine 2 yemek kaşığı kabartma tozukoyun. Çalkalayın. Temiz cildinize bu suyu püskürtün ve kurumasını bekleyin.

2.Yöntem: 1 çorba kaşığı kabartma tozunu bir miktar suyla karıştırın. Bu karışım ile sivilcelerin neden olduğu kırmızı lekelerin üzerine masaj yaparak yapıştırın. 1 dakika yüzünüzde bekletin daha sonra yüzünüzü durulayın.

Akne Lekelerini ve Kızarıklıkları Yok Eden 3 Formül

3) Yulaf Ezmesi Maskesi

Yulaf ezmesi, yüksek besleyici özelliğiyle aknenin neden olduğu kızarıklıkları ve iltihabı azaltır.1 su bardağı sıcak su ile 1/2 su bardağı çiğ yulaf ezmesini karıştırın. Karışım soğuduktan sonra cildinize yayın ve 10 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yüzünüzdeki kırmızılıkları azaltmak için her gün bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Konular :