MASKE VE KREM TARİFLERİ

Cildinize Kil Maskesiyle Detoks Yaptırın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.12.2012

Cildinize Kil Maskesiyle Detoks Yaptırın

Kil maskesi uzun yıllar boyunca cilt temizliğinde kullanılmış, güzelliğin etkili ve doğal destekçilerinden biridir. Günümüzde birçok kaplıcada doğal kil maskeleri bulunuyor.Kaplıcalara gidecek kadar vakti olmayanlar ise bu değerli bakımdan kendilerini mahrum bırakmamak için soluğu spa merkezlerinde alıyor. Son yıllarda büyük rağbet gören spa merkezlerinin de önemli hizmetlerinden biridir kil maskeleri.

Neden Kil Maskesi Uygulanmalı?

Cilde kaybettiği nemi geri kazandırmak ve cildi kirlerden arındırmak için kil maskesi oldukça etkilidir. Bu nedenle yalnızca yüzümüz için değil vücudumuzun diğer bölgeleri için de son derece faydalı bir bakımdır. Birçok spa merkezinde yapılan kil maskesini siz de evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Kil maskesi, ciltte detoks etkisi yaratır ve evde yapıldığında da çok daha düşük maliyetlidir. Siz de evinizde spa keyfi yaşayarak kendinizi ödüllendirmenin mutluluğunu yaşayın. İşte normal cilt tipine uygun kil maskesi tarifi.

Normal Cilt Tipi İçin Kil Maskesi

Malzemeler:

60 gr. yeşil kil
3 çay kaşığı mavi kantaron
1 adet yumurta
1 tatlı kaşığı su
Koyurenkli kavanoz

Yapılışı:

Hava geçirmez koyurenkli bir cam kavonuzun içine 3 çay kaşığı mavi kantaron ve 60 gr. yeşil kil tozu koyup karıştırın.Tahta bir kaşıkla karıştırabilirsiniz.

Ayrı bir kapta 1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı su ile hazırladığınız karışımdan 1 yemek kaşığı alarak malzemeleri birbirine iyice karıştırın Kalın çamur gibi olana kadar karıştırmaya özen gösterin. Eğer fazla kalınlaşırsa biraz su ilave ederek maskenizi inceltebilirsiniz. Güzel kokmasını isterseniz içine sarduyagibi uçucu yağlardan bir-iki damla ekleyebilirsiniz; bu isteğinize kalmış. Yüzünüze uygulamaya başlayın.

Cildinize Kil Maskesiyle Detoks Yaptırın

Maskeyi Nasıl Uygulamalısınız?

Önce maskeyi yanaklarınızın, burnunuzun ve elmacık kemiklerinizin üzerine bir miktar sürün. Daha sonra hafifçe, dışa doğru hareketlerle yüzünüzde dağıtmaya başlayın. Maskenin gözlerinize ve ağzınıza kaçmamasına özen gösterin. Bu nedenle maskeyi dışa doğru hareketlerle sürmeye dikkat edin. 10 ila 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Daha sonra temiz bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Konular :