MASKE VE KREM TARİFLERİ

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Geciktirici Doğal Krem

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 03.01.2012

Göz Çevresi İçin Kırışıklıkları Geciktirici Krem Tarifi

Göz çevresi yüzümüzün en hassas yerlerindendir. Bu nedenle çok çabuk yılların izlerini yansıtır. Peki ama bunu nasıl geciktirebiliriz? Güzellik uzmanları göz çevresinin de tıptı tüm cildimiz gibi düzenli olarak nemlendirmesinin sonsuz faydaları olduğunu söylüyor. İşte size göz çevrenizi nemlendirerek kırışıklıkları geciktirici doğal bir krem tarifi.

Göz Çevresi İçin Kırışıklıkları Geciktirici Nemlendirici Krem Tarifi

Malzemeler:

3çorba kaşığı jojoba yağı
3 çorba kaşığı kayısı çekirdeği yağı

1 tatlı kaşığı balmumu

5 yemek kaşığı gül suyu

1 / 4 çay kaşığı boraks

5 damla havuç tohumu uçucu yağı

Yapılışı:

1.Jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı ve balmumunu küçük bir tencereye koyun ve çok düşük bir ısıda kaynatın.

2.Daha sonra ateşten alın ve iyice karıştırın. Bir başka tencerede çok düşük ateşte gül suyuna boraksı ekleyin ve boraks eriyene kadar karıştırmaya devam edin daha sonra ateşten alın.

3. Buz banyosu için, buz dolu bir kabın içine yağları ve balmumunu tencereyle koyun. Hızlı bir şekilde balmumunu ve yağları, gül suyunu ve boraks karışımını küçük bir çırpma teliyle iyice birbirine karıştırın.

Karışımı hızlı bir şekilde krem haline getirmeniz gerekiyor.

Göz kırışıklık kreminiz iyice soğuyunca havuç tohumu esansiyel yağını ilave edin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız göz kremini temiz bir kozmetik kutusuna veya bir kavanoza koyun.

Not: Bu kremi serin, oda sıcaklığında 1 ay boyunca; buzdolabında ise 2 ay muhafaza ederek kullanabilirsiniz. 

Nasıl Uygulanmalı?

Her elin yüzük parmağını kullanarak (elinizin temiz olmasına mutlaka dikkat edin) veya spatula yardımıyla göz çevrenize hazırladığınız kırışıklık giderici kremi uygulayabilirsiniz.

Üst göz kapaklarınızın iç köşesine parmaklarınızı yerleştirin ve hafif dokunuşlarla dışa doğru düzgün bir şekilde kreminizi sürün. Yaklaşık 10 dakika göz çevrenize yumuşak dokunuşlarla masajlar yaparak kreminizi uygulayın. Fazla sürdüyseniz yumuşak bir bezle kremin fazlasını silin.

Her sabah ve akşam göz çevrenizi bu kremle nemlendirin.

Konular :