MASKE VE KREM TARİFLERİ

Kışa Özel Doğal Nemlendirici Maske Tarifleri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 01.02.2014

Kısa Ozel Dogal Nemlendirici Maske Tarifleri

Soğuk havalar, cildin kolay kuruyup yıpranmasına ve mat görünmesine neden olur. Kuru ve pul pul dökülen cilt problemi bu aylarda sıkça karşılaşılan bir cilt problemidir. Eğerkış aylarında da cildinizin parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız düzenli nemlendirici kullanmanızgerekir. Kimyasal nemlendiricileri bir süreliğine rafa kaldırmak hem cildinize hem de bütçesine çok daha iyi gelecek. Sizler için en iyi ev yapımı nemlendirici maske tariflerini bir araya getirdik. Her biri birbirinden güçlü nemlendirme özelliği olan bu doğal malzemelerden yapılan maskeleri ritüeliniz haline getirdiğinizde kısa bir süre sonra, pırıl pırıl ve canlı bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz!

1 ) Kefir ve Süt Maskesi

İstediğiniz sonucuulaşabilmeniz için cildinize doğru maskeyiseçmeniz çok önemlidir. Cildinizin kışın nemli ve yumuşacık olması için işte size hızlı ve basit bir tarif: Kefir ile süt maskesi.

Kefir yerine, evde yaptığınız doğal yoğurdu da kullanabilirsiniz.

NasılHazırlanır?

Aynı miktarda kefir ve sütü cam bir kasede karıştırın. Yüzünüze ve dekolte bölgenizemaskeyi uygulayın.15 dakika beklettikten sonra soğuk suylacildinizi yıkayın.

2) Avokado ile Zeytinyağı Maskesi

Güçlü antioksidan kaynağı avokadove zeytinyağı ile yapılanbu maske cildinizin uzun süre nemli kalmasını ve parlak görünmesinisağlar.

Nasıl Hazırlanır?

Kış için en iyi ev yapımı nemlendirici maskelerinden birini yapmanız için ihtiyacınız olan bir adet olgun avokado ve 1 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı karışımıdır. Püre haline getirdiğiniz avokadoya zeytinyağını ekleyin ve karıştırın. Maskeyi yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. 10-15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra, ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Kısa Ozel Dogal Nemlendirici Maske Tarifleri

3) Yulaf Ezmesi ile Bal Maskesi

Kışın cildimiz çok daha fazla özen ister. Nemli ve parlak bir cilt için ev yapımı maskelerden mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. İşte nemlendirici özelliği olan harika bir tarif daha:

Nasıl Hazırlanır?
Önce blender ile bir fincan yulaf ezmesini iyice öğütün, daha sonra yarım fincan bal (mümkünsü organik tercih edin) ile iyice karıştırın. Hazırladığınız macun kıvamındaki bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Konular :