MASKE VE KREM TARİFLERİ

Kuruyan ve Çatlayan Dudaklar İçin 3 Doğal Bakım Kremi Tarifi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.09.2012

Kuruyan ve Çatlayan Dudaklar İçin 3 Doğal Dudak Nemlendiricisi

Dudaklarımız yüzümüzün en hassas bölümüdür. Bu nedenle, çok fazla güneşe, soğuk havaya maruz kaldıklarında, sigara alışkanlığından ve yaşlanma etkilerinden tahmininizden de hızlı bir şekilde etkilenirler.

Birçok kadının sorunudur kuru ve çatlamış dudaklar. Dudaklarınızın görünümünü iyileştirmek, daha esnek ve sağlıklı bir dokuya kavuşmaları sağlamak için, size basit ve muhteşem etkiye sahip 3 tarif hazırladık. Bunun için tek yapmanız gereken mutfağınıza girerek birkaç sihirli etki yaratacak malzemeyi birbiriyle karıştırmak; işte hepsi bu!

Sonuçlarına siz de inanamayacaksınız. Ee hadi ama üşenmek yok, sonuç öpülesi ve çekici dudaklar olacak ama... Hedef; dudak çevresine yerleşen ince çizgileri veya çatlamış dudaklara neden olan ölü deri hücrelerinin pul pul dökülmesini sağlayarak sağlıklı dudaklara kavuşmak. İşte dudakları yenileyerek ve nemlendirerek bakımlı görünmesini sağlayan 3 tarif.

1-Ballı Dudak Nemlendiricisi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı kabartma tozu

Yapılışı:

•Pürüzsüz bir hamur elde edene kadar bal ve kabartma tozunu iyice karıştırın. Dudaklarınıza bu karışımı sürün ve beş dakika bekletin.

•Daha sonra yavaşça sıcak su ile dudaklarınıza temiz parmak uçlarınızla masaj yaparak durulayın.

Dudaklarınızı yeniden nemlendirmek istediğinizde bu favori dudak kremini yapabileceğinizi artık biliyorsunuz.

Kuruyan ve Çatlayan Dudaklar İçin 3 Doğal Dudak Nemlendiricisi

2-Şekerli Dudak Nemlendiricisi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı beyaz toz şeker
Birkaç damla su
Birkaç damla zeytinyağı

Yapılışı:

•Avucunuzun ortasına koyduğunuz şeker ve suyu parmak uçlarınızı kullanarak hafifçe (yaklaşık 30 dakika kadar) dudaklarınıza masaj yapın.

•Daha sonra dudaklarınıza zeytinyağı ile birkaç dakika masaj yapın.

Dudaklarınıza kaybolan nemini gerikazandırmak için bu favori dudak kreminiihtiyacınız olduğunda uygulayabilirsiniz.

3- Nane Yağlı Dudak BakımKremi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yağ (zeytinyağı veya badem yağı)
1-2 tatlı kaşığı beyaz veya esmer şeker
2-3 damla nane gibi esansiyel yağ

Yapılışı:

•Mikrodalga fırında en fazla 5 saniye kadar balı ısıtın. Sonra yağ ile karıştırın. Daha sonra şekeri ekleyin ve ince bir hamur oluşturana kadar iyice karıştırın.

•Güzel kokması için sevdiğiniz esansiyle yağdan 2-3 damla ekleyin. Nanenin iyileştirici etkisi olduğundan esansiyel yağ olarak nane yağını tercih ederseniz çok daha etkili sonuç alırsınız.

•Temiz ellerinizle yavaşça dudaklarınıza ve çevresindeki cildinize oluşturduğunuz bu hamuru yapıştırın. Yavaşça dairesel hareketlerle dudaklarınıza masaj yapın.

•Daha sonra zeytinyağı ile ince bir katman yaparak dudaklarınızın iyice nemlenmesini sağlayın. Son olarak dudaklarınızı Ilık suyla durulayın.

Dudaklarımız fazlasıyla duyarlı bir yapıya sahip olduğundan doğru kombinasyonun karıştırılması önemlidir. Cildinize en iyi etkiyi yaratacağını düşündüğünüz bu tarifleri siz de farklı malzemelerle deneyebilirsiniz.

Etkili dudaklar için iki önemli madde vardır. Biri; süt, bal veya yağlardan herhangi biri, diğer malzemeniz ise taze çekilmiş baharat, tuz veya şekerden sizin için uygun olan herhangi biri. İşte hepsi bu.

Konular :