MASKE VE KREM TARİFLERİ

Yağlı Cilt Problemleri İçin 2 Maske Tarifi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.05.2013

Yağlı Ciltlere Özel 2 Maske Tarifi

Cildin aşırı yağlı olması, birçok insanın ciddi bir sorunudur. Özellikle de siyah noktalar, sivilceler ve iri gözenekler yağlı cildi olanların sıkça karşılaştığı problemlerdendir. Basit cilt sorunlarınız için her zamanki gibi ev yapımı yöntemlerden işebaşlayabilirsiniz, tıpkı bu doğal maskeler gibi. İşte 2organik ev yapımı maske tarifi. Deneyin, yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

1) Yumurta Akı Maskesi

Uygulanışı:

Bir adet yumurta akını cildinize sürün. 10-15 dakika cildinizde maskeyi bekletin. Kuruduktan sonra, ılık limon suyuna batırılmış pamukla cildinizi temizleyin.

Yumurta Maskesinin Faydaları

Cildi gerer, toparlar, geniş cilt gözeneklerini daraltır ve cildin yağ oranını dengeler.

Yağlı Ciltlere Özel 2 Maske Tarifi

2) Yağlı Ciltlere ÖzelKil Maskesi

Malzemeler:

3 yemek kaşığı kil
3 yemek kaşığı sıcak su

3 damla limon suyu

3 damla zeytinyağı

Kili ve sıcak suyu cam bir kâsede karıştırın. Üzerine 3 damla limon suyu ile 3 damla zeytinyağı damlatın. Karışım cildin dayanacağı sıcaklıktayken cilde sürülür. Maskeyi yüzünüze sürerken göz ve dudak çevresine sürmemeye dikkat edin.

Kil çabuk kuruduğundan ve cildi çok gerdiğinden, maskeyi cilt üzerinde bekletme süresi cildin durumuna göre 10 veya 20 dakika arasında değişiklik gösterir. Süreyi kendi cildinizin durumuna göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Daha sonra ılık limonlu suyla cildinizi temizleyin.

Kil Maskesinin Faydaları

Yağlı ciltler için son derece faydalı bir maskedir. Cildi gerer ve ciltteki siyah noktaları temizler. Bu maskeyi haftada bir defa yapmanız yeterli olur.

Konular :