DİYET

Hızlı Kilo Kaybı İçin Kolay Egzersiz Önerileri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.06.2011
Hızlı Kilo Vermek İçin Kolay Egzersiz Önerileri
Fotoğraf:Thinkstock

Yaz geldi geliyor derken ilk haftasını geride bırakmak üzereyiz bile. Hâlâ bikininizi denerken portakal görünümündeki selülitlerinizden ve şiş karnınızdan şikayetçiyseniz bu egzersizler tam size göre. İşte size kışın alınan kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak için kolay egzersiz önerileri.

Ufak bir çabayla harika bir görünüme kavuşmanız için yapmanız gerekenler egzersizler.

Fitness: Fitness çoğu kişinin rahatlıkla yapabileceği ve vücudu çok kısa bir sürede forma sokan bir spordur. Vücuda esneklik sağlayan fitness, aynı zamanda çeviklik, uyum ve güç kazandırır. Kaslarınızın artmasını, yağlarınızın azalmasını ve metabolizmasının düzgün işlemesini sağlayan fitnesin, vücut üzerinde olumlu etkileri saymakla bitmiyor.

Dans Etmek: Salsa, hip hop veya mezdeke eşliğinde yapacağız danslar hem ruhunuzu hem de bedeniniz forma sokmak için ideal etkinliklerdendir. Stresten arınmak ve kalori yakmak istiyorsanız bol bol dans edin. Dans için günde 20 dakikanızı ayırmanız yeterli. Eğer bu egzersiz tam bana göre diyorsanız, hemen en dinamik parçalardan oluşan bir cd hazırlayın dans ederek formda kalmanın mutluluğunu yaşayın.

Geri Geri Yürümek: Evet, doğru okudunuz, şaka değil. Vücudunuzdaki eklem ağrılarından kurtulmak istiyorsanız açık alanda geri geri yürüme egzersizini mutlaka deneyin. Vücut, her zamankinden farklı bir egzersiz yaptığında daha fazla kalori yakar. Geri geri yürümek (tabi bunu yaparken de açık ve düz bir alan tercih edilmeli, herhangi bir kazayla karşılaşmamak için) metobolizmasının % 40 daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu da yağ yakımınızı hızlandırır.

Pilates ve Egzersiz Topları Vücudunuzu Şekillendiriyor

Son yılların en moda sporlarından biri olan pilatesle, vücudunuzun tek seansta bile forma girdiğine şahit olabilirsiniz. Özellikle de pilates egzersiz toplarıyla yapılan egzersizler, heykel gibi bir karın ve kalçaya sahip olmanızı sağlayabilir. Omurgaya baskı yapmadan kemik yapınızın güçlenmesini olanak sağlayan pilatesle, çok kısa sürede fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Açık Alanda Koşu Yapın

Koşmak vücuttaki tüm bölgeleri hareket geçirdiğinden, çok kısa sürede olumlu sonuçlar alabileceğiniz egzersizlerden. Kas oluşumu için de koşuyu seçebilirsiniz.

Konular :