MAGAZİN

Çocuklara Sevgiyi Renklerle Anlatan Oyun

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.12.2015

Palyaço Çocuk Tiyatrosu

Çocukların hayal dünyasını, masalla besleyen bu oyunu kaçırmayın!

"Palyaço Prens" Nerede, Ne Zaman Sahneleniyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2015-2016 sezonunda Palyaço Prens adlı yeni çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor. Turgay Yıldız’ın yazdığı Süeda Çil’in yönettiği oyunun ilk gösterimi 20 Aralık 2015 Pazar günü Ümraniye Sahnesi’nde yapılacak.

Şefkat-Acımasızlık, İyilik-Kötülük Hepsi Bu Oyunda!

Palyaço prens, çocukların hayal dünyalarının masal olgusu ile beslenmesi için kurgulanan bir oyun. Kahramanlar, olaylar, olup biten her şey bir masal. Tiyatro, bu masalın onlara anlatılabilmesi için kullandığımız araçlardan sadece biri. Günümüzde prensler, prensesler yok ama bu masalda onlara ait görülen tüm duygular hala var. Şefkat-acımasızlık, iyilik-kötülük, mutluluk-mutsuzluk… En önemlisi sevgi… O hep vardı, hala var. Palyaço prens sevgiyi renklerle anlatan bir oyun.

Palyaço Çocuklar İçin Sahnelerde

Oyun, Renkli Sahne ve Kostüm Tasarımı ile Minik Tiyatroseverlerin Göz Zevkine Hitap Ediyor

Sahne ve kostüm tasarımını Emra Albayrak Şahin’in, müziğini Esin Engin’in, ışık tasarımını Osman Aktan’ın koreografi’sini Hamit Erentürk’ün, müzik direktörlüğünü Hakan Elbir’in yaptığı oyunda; Musa Arslanali, Gürkan Başbuğ, Cem Baza, Özgür Dağ, Hakan Gümüş, Deniz Yeşil Mavi, Aslı Şahin, Aybar Taştekin, Ayşecan Tatari, Edip Tepeli ve Hazal Uprak rol alıyor.

"Palyaço Prens" Hangi Sahnlelerde Sergilenecek?

3 yaş ve üzeri çocukların seyredebileceği oyun, 20 ve 27 Aralık 2015 ile 03 Ocak 2016 tarihlerinde Ümraniye, 10-17-24 Ocak 2016 tarihlerinde ise Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR