MAGAZİN

Hadise'den Sinan Akçıl'a İmalı Sözler

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 29.04.2011

Hadiseden Sinan Akçıla Manalı Sözler

Hadise: "Türkiye’de çok fazla besteci albüm yapıyor ama yazmakla söylemek arasında fark var!”

Hadise, Sabah gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeni albümünüz çıkalı yaklaşık iki hafta oldu. Nedir bu albümün diğer albümlerinizden farkı?

Bu albümle insanların bir şekilde benim de bir sanatçı olarak geliştiğimi görmelerini istiyorum. Geçen yaz bu albümü hazırlamaya başladık. İnce eleyip sık dokuduk. Bu albümle bir sanatçı ve işkadını olarak olgunlaştığımı geliştiğimi düşünüyorum.

Müziğimle Cevap Veriyorum...

Nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Çok güzel tepkiler geliyor.

Albüm sürecinde hakkınızda eski ilişkinizle ilgili bir çok haber çıktı. Bu haberler sizi etkiledi mi?

İnsan olarak çok duygusal biriyim. Ama işim söz konusu olunca etrafıma duvar örmeye mecburum. O kadar çok şey yazıldı ki bununla ilgili bir şey konuşmaya gerek yok. Ben her şeye cevabımı; müziğimle, sahne performansımla, kişiliğimle, duruşumla veriyorum.

Suskunluğunuzu bozmuyorsunuz. Hiç mi sinirlenmiyor musunuz?

İçim çok rahat. Hiçbir şekilde kendimi ifade etme zorunluluğu hissetmiyorum. Bu yüzden de konuşmak istemiyorum.

Astoria’nın karşısındaki duvara asılan albüm tanıtımınız çok konuşuldu. Sizin yorumunuz ne olacak bu konuda?

Ben burada değildim, her şeyi de takip etmiyorum. Bana konuşulanları söylediklerinde çok şaşırdım, böyle bir art niyet olamaz! Şirketimin anlaşmalı olduğu tüm billboard’lara benim fotoğrafım asıldı. Astoria’nın oradaki duvar da şirketimin anlaşmalı olduğu duvarlardan biri.

Daha önce de benim reklamlarım hep oraya asıldı. Kimseye gönderme yapmak amacında değilim. Böyle bir derdim yok! Öyle bir düşüncem olsa, her yerde gözükür, sağa sola laf atarım. Ben bugüne kadar kimseyle polemiğe girmedim. Kimsenin ismini de ağzıma almadım. Herkes öyle değil ama ben öyleyim.

Şarkılarınız için de gönderme de bulunuyor dendi...

Hiç alakası yok! Ben ne yaparsam yapayım, bunlar denecekti zaten. Bu albümde çok depresif bir şarkı olsaydı, “Hadise birini mi özledi, geri dönsün mü istiyor!” diye yorumlanacaktı.

Şarkılar yaşadıklarınızı yansıtıyor değil mi?

Albüm benim yaşadıklarımı yansıtmıyor demedim. Doğal olarak yaşadıklarımdan, hissettiklerimden yola çıkarak şarkılar yapıldı. Albüm kişisel bir şey sonuçta. Albümdeki konsept bu. Bu önceki albümlerimde de böyleydi. Hepsi yaşadıklarımı anlatıyordu.

Ama hiçbir besteci arkadaşıma şunun için şarkı yaz, buna mesaj gönderelim diye müdahalede bulunmadım. Açıp sorabilirsiniz. Gülşen çok yakın bir arkadaşım, ona da sorabilirsiniz. O, içinden nasıl geldiyse öyle yazdı. Stüdyoda bunlarla nasıl ilgilenebilirim.

Ünlü olmanızda ya da bugüne gelmenizde Sinan Akçıl’ın payı olduğunu düşünüyor musunuz?

Beni sanatçı yapan besteciler değil. Tabii ki şarkı önemli ama şarkıyı bambaşka yere taşıyan şarkıcının ismi de önemli. Bestecilere saygım sonsuz ama şarkıcının şarkıyla uyumu da önemli. Sanatçıda yetenek yoksa şarkı da şarkı olmazdı zaten. Başkasının okuduğu bir şarkıyı ben okusam ben de komik durabilir benim okuduğum şarkıyı başkası okusa da komik olabilir. Herkesin yorumu farklı.

Şarkısını Dinledim

Bestecilerin şarkıcı olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bence herkes istediğini yapmak da özgür. Ben buraya gelmek için çok çalıştım hâlâ da çalışıyorum. Bu bir süreç. Türkiye’de çok fazla besteci şu an albüm yapıyor ama yazmakla söylemek arasında fark var.

Sinan Akçıl’ın şarkısını dinlediniz mi?

Özellikle açıp dinlemedim ama radyolarda, müzik kanallarında denk geldim. “Hayır, duymadım” desem yalan olur.

Sesini nasıl buldunuz?

Kimsenin sesini değerlendirmek bana düşmez. Ona dinleyenler karar versin. Ben kendi sanatıma, yorumuma bakıyorum.

Sinan Akçıl ‘Evlenmeliyiz’in en kötü bestesi olduğunu söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben olabildiğince bu tür polemiklere girmemeye çalışıyorum. O şarkı da eskide kaldı. Bunlara yorum yapmak istemiyorum. Geçmiş geçmiştir.

Sabah

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR