MAGAZİN

"Kadın Olmak Çok Başka Bir Şey"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.11.2011

Kadın Olmak Çok Başka Bir Şey

Yakında başlayacak olan 'Buzda Dans' programının sunuculuğunu üstlenen Gül Gölge Saygı, Harper's Bazaar dergisine; gelecekte aynalarla, dolayısıyla kendisiyle dost olmak istediğini söylüyor: "Birilerine yararı dokunan, mutlu bir kadın olmak için çalışıyorum."

Boyu Boyuma UygunBir Eşim Var

Gül Gölge Saygı, dün televizyonların ekran ışığı yüksek sunucusu; bugün, iki oğlunun annesi... Çok yakın bir gelecekte ise yine televizyonların güzel programcısı olmaya hazırlanıyor. Güzel kadınların çoğu gibi İzmirli olan, genlerini ve uzun bacaklarını da annesinden aldığını söyleyen 1.80 boyundaki Saygı, ailesini ve gelecek planlarını anlattı...

Eşim Murat Saygı'yı ilk gördüğüm an hipnotize oldum. Boyu boyuma uygun, üstelik çok yakışıklı bu adam daha sonra iyi ki eşim oldu. Farkında bile olmadan evrene böyle bir istek yollamış olabilirim. Bugün çocuklarımın babası olan eşimi çok sevmemde; boy, postan öte karakterinin rolü çok daha etkili tabii. Murat'ı tanıyanların da bildiği gibi; huyu çok başkadır eşimin.

"İleride de Aynalarla Dost Olmak İstiyorum"

Bir sabah televizyon haberlerinde, Muş dağlarındaki öğretmen bir kadının at sırtında öğrencilerini topladığını izledim. Bu görüntü; kadın olmanın sadece güzellik, sadece aşk ya da sadece görkemli bir yaşamın peşinden gitmek olmadığını, kadın olmanın çok daha başka bir şey olduğunu ifade ediyor.

Doğayı Doyasıya Yaşamak En Güzeli

Benim hayatımı; ailem, atlar ve işim oluşturuyor. Keşke herkesin at binme sporunu tatma şansı olsa. Doğa o kadar samimi ki, sen sadece onu yaşamasını bil. Doğanın sesini dinlediğinde, onu fark ettiğinde; sana mutlaka cevap verir.

"Ata Binmeyi Öğrenmeden Düşmeyi Öğrenmelisiniz"

Doğanın en güzel yüzü atlar benim için. Atlarım var. Ata verdiğin kadar alırsın. Çok akıllılar. At asla sahibini yere atmaz. Düşersen bu senin hatandır. Bunun için at binmeyi öğrenmeden düşmeyi öğreneceksin.

Yakında başlayacak olan 'Buzda Dans' yarışmasını sunacağım. Uzun bir zamandan sonra tekrar ekranda olacağım için heyecanlıyım. Bu kez daha değişik bir Gül Saygı görünsün istiyorum. Belki biraz daha sade, biraz daha beden dili de işin içinde; netice de biraz daha 'ben gibi olmak' istiyorum.

"Okul Yıllarında Hayalim Kamera Arkasıydı"

Eğitimini aldığım işin hep daha iyisini yapmak istiyorum. Sonuçta iletişim fakültesi mezunuyum. Fiziğimden ötürü hep ekran önünde oldum. Oysa okul yıllarındaki hayalim, kamera arkasıydı. İşin mutfağında bir şeyler yapmak istiyorum.

Şu an 30 yaşındayım. Gelen yıllar içinde; eşim yanımda, iyi fikirli güzel çocuklar yetiştirmiş bir anne, dilerim ki sağlıklı ve aynalarla, dolayısıyla kendisiyle dost, yakınındaki insanlarla dost bir kadın olmayı hayal ediyorum. Birilerine yararı dokunan, keyif aldığı işlere imza atmış mutlu bir insan olmak için yaşıyorum. Tersi kesinlikle boş.

Belki de işin en güzel yanı değişmemiz. İleride; yaşadıklarım cepte, güzel yaşlanmış tatlı bir kadın olmak hiç kötü gelmiyor bana. Örneğin; haberlerde izlediğim o öğretmen kadın gibi örneklerin çoğalmasını isterim. Ben de öyle bir kadın olmak isterim. İyi ki, bu örnekler var da onları görüyoruz. Daha da artmalı bu insanlar.

ht magazin

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR