MAGAZİN

Megastar Tarkan İspanya'da da 1 Numara Oldu!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.04.2012

Megastar Tarkan İspanyada da 1 Numara Oldu

Tarkan, İspanya'nın en önemli müzik sitelerinden 'listas20minutos'ta popun kraliçesi Madonna, 5 Grammy ödüllü Adele ve 2012'nin yıldızı Lana Del Ray'i geride bırakarak birinci seçildi..

Megastar Tarkan, ününü her geçen gün biraz daha yurt dışına taşırıyor. Ünlü popçu, kullanıcıların talepleri doğrultusunda oluşturulan listede, "Adımı Kalbine Yaz" şarkısıyla en çok oyu alarak bir numaraya yerleşti.

"Sitede binlerce kez oylanarak 838 puan elde eden Tarkan, böylece dünya pop kraliçesi Madonna, 5 Grammy ödüllü Adele, Latin müziğin efsane ismi Shakira, özellikle remixleriyle bu yaz bütün kulüpleri ayağa kaldıran David Guetta, şarkıları dillerden düşmeyen Katy Perry, Selena Gomez ve Sean Paul gibi isimleri de geride bırakmış oldu.

YURTDIŞINI SALLIYOR

Yurtdışı basınının 'Popun prensi' ya da 'Boğaz'ın Prensi' olarak adlandırdığı Tarkan, 1998'de 'Ölürüm Sana' isimli parçasıyla Meksika'da platin plak, Fransa, Hollanda, Almanya, Belçika, Lüksemburg, İsveç ve Kolombiya'da ise altın plak ödülleri kazanmıştı. Ünlü sanatçı, ABD'de 'Dünyanın en etkili ünlüleri' arasında gösterildi. Karma isimli albümü ise Rusya, Orta Doğu ve Avrupa'da milyonun üzerinde satmıştı. 2001 yılında da Rusya'da en çok satan yabancı albüm olması ABD basınında yer almıştı.

Akşam life
sacitaslan.com
"

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR