MAGAZİN

Ozan Doğulu Kızı Arya'yı Anlattı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.08.2011

Ozan Doğulu Kızı Aryayı Anlattı

Ozan Doğulu Sabah gazetesine verdiği röportajda küçük kızı Arya'yı bakın nasıl anlattı.

Ozan Doğulu: "Arya çok yetenekli. Seneye piyano eğitimine başlıyor. Yakında Kenan'la (Doğulu) bizim pabucumuzu dama atacak. Onun yanında zavallı kalacağız" dedi.

Çok fazla şarkı olduğu için mi ikiye bölmeye karar verdiniz? Evet; 17 şarkı oldu. Hatta iki şarkı daha var. Onları da ekleyeyim derken baktım albüm bitmeyecek. İlk 10'unu yakında çıkaracağız. İkincisinin çıkması da altı ayı bulur.

Hangi şarkınızla çıkış yapmayı düşünüyorsunuz peki?

Üç şarkı arasında kararsızım; Kenan'ın söylediği 'Kalp Kalbe Karşı', Yalın'ın söylediği 'Daha' ve Atiye'nin söylediği 'Aşkistan'... Ama galiba Atiye biraz daha ağır basıyor. Çok eğlenceli, kıpır kıpır bir şarkı çıktı ortaya.

Okan Bayülgen'e 'Ayı' şarkısını söyletmek nereden aklınıza geldi?

Hiç aklıma gelmeyen, muhtemelen onunda aklına gelmeyecek bir iş yaptık birlikte. Ben Barış Manço'nun 'Ayı' şarkısını çok severdim, çok esprili bulurdum. Bu şarkıyı yapmak istediğimde önce "Kenan mı söylese?" diye düşündüm. Ama Kenan'ın başka bir şarkısı daha vardı. Sonra aklıma iyi konuşan, seslendirme yapan, müziğe merakı olan ve aynı zamanda baba olan Okan Bayülgen geldi.

Kızınız Arya da aynı şarkıda Bayülgen'e eşlik etmiş. Arya'yı stüdyoya sokmak zor oldu mu?

Arya Başta "Söylemeyeceğim" falan demiş. İş uzayınca da uykusu gelmiş. Annesi de ikna etmek için "Ama babanla, amcan dinleyecek" deyince söylemeye başlamış... O bizim maskotumuz.

Arya'ya Kardeş İstiyoruz

Arya'nın müziğe ilgisi sürüyor mu?

Arya çok ilerletti kendini. Geçenlerde bir tanıdığımızın çocuğunun doğum gününe gittik. Çocuk; mızmızlık yapmış, Arya da yanına gidip; "Karla'cım bak, müziği dinle" demiş. Sonra da annesine de dönüp "Bak müzik iyi geldi, gördün mü?" demiş. Çok enteresan... Beste falan yapıyor artık.

Müzikle büyüyor; doğal değil mi?

Öyle... Fikir değiştirmezse Kenan'la benim pabucumu dama atacak. Yetenekli çocukların üzerine çok gidilince bir yerden sonra karar değiştirebiliyorlar. Ama Arya devam ederse, Kenan da, ben de yanında zavallı kalacağız gibime geliyor. Seneye piyano eğitimine başlatacağım.

İleride kızınızı sevgilisiyle gördüğünüzde kıskanır mısınız?

Bana kıskanırım gibi geliyor ama belki de olgunlaşırım. Ne yapacağız, yasaklayacak halimiz yok! Ama şu anda erkek çocuğu olan arkadaşlarımın esprilerine bile kızıyorum. O konuda inşallah bana çekmez de anasına çeker. Peşinde koşmak zorunda kalmayız.

İkinci çocuk düşünüyor musunuz?

Düşünüyoruz. Arya'nın yalnız büyümesini istemiyoruz. Kardeşinin olmasını çok istiyorum. Kısmet...

Eşimden Her An Bu Haberi Bekliyorum!

Yeni çıkacak albümünüzün belki de en büyük sürprizi; eşinizin yaptığı şarkı olsa gerek... Eşinizin beste yapması sizi şaşırttı mı? Her an böyle bir sürpriz bekliyordum. Çünkü çok yetenekli... Piyano çalar, şarkı söyler, inanamayacağınız kadar çok şarkıyı ezbere bilir. Ben kendi şarkılarımın birini bile baştan sona söyleyemem.

Yaptığı şarkıyı beğendiniz mi?

'Hangisine Yanayım' diye acıklı bir şarkı yapmış. Güzel olmuş. Şarkıyı Yonca Lodi'nin söylemesi fikri de onun...

Sizin tarzınız olmamasına rağmen albümde Zeki Müren'in 'Kahır Mektubu'na da yer vermişsiniz? Müren'in sizin için nasıl bir anlamı var?

Zeki Müren Türk müziği için çok önemli bir isim. Babamın (Yurdaer Doğulu) da yakın arkadaşı... Ben de o dönemleri hayal meyal hatırlıyorum. Tarz olarak bana uzak ama o şarkıyı ben çok severim. Aslında kederli bir şarkıdır. Biz onu eğlenceli hale getirmeye çalıştık. Sibel Can da çok güzel yorumladı.

Bana Kendini Teslim Eden Rahat Ediyor

'Anadolu Kartalları' filminin müzikleri yapacaksınız. Bu sizin için bir ilk olacak, öyle değil mi?

Evet. Daha önce Erkan Oğur'la 'Eşkıya'yı yapmıştık. Ben işin içinde çok faaldim ama müzik Erkan Oğur'undu.

Neden film müziği yapmaya devam etmediniz?

Bu yönde çok teklif geldi ama 'Eşkıya'yla öyle bir tavan yapmıştık ki gelen projelerden hiçbiri beni tatmin etmedi. Senaryolar bana uymadı. Uzun yıllar sonra ilk defa 'Anadolu Kartalları' beni cezbetti.

Nesi cezbeti?

Birkaç öğe beni kandırdı. Öncelikle Ömer (Vargı) Abi'yi çok severim. Filmi onun yönetmesi, Türk Hava Kuvvetleri'nin 100 yılı anısına çekiliyor olması teklifi kabul etmemede etkili oldu.

Bundan sonra kimlerle çalışmayı, neler yapmayı düşünüyorsunuz?

'Allegro 2'nin yanı sıra bir yıldır üzerinde çalıştığımız Asya'nın albümü var. Ziynet Sali'yle de çalışıyoruz. Ebru Gündeş'le görüşüyoruz.

Bu kadar talep görmenizi neye bağlıyorsunuz bunu?

Ben işimi gerçekten çok severek yapıyorum. Bana kendisini ve bestesini teslim edenlerin içinin rahat olduğunu düşünüyorum.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR