MAGAZİN

Türk Dizileri Yurtdışında Fırtına Gibi Esiyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.02.2012

Türk Dizileri Yurtdışında Fırtına Gibi Esiyor

Bulgaristan'da özel televizyon kanallarında üç yıldır süren Türk dizileri fırtınası şimdi de internette esiyor.

Türk Dizileri İnternette TIklanma Rekoru Kırıyor

Başta “Binbir Gecce" ve “Yaprak Dökümü" olmak üzere “Unutulmaz", “Son Bahar", “Küçük Kadınlar", “Ihlamurlar Altında", “Bir İstanbul Masalı" ve “Küçük Sırlar" gibi birçok dizi özel kanalları izlenme şampiyonu yaparken, “Muhteşem Yüzyıl" da internette tıklanma rekoru kırıyor.

Türkiye;de yayınlandıktan birkaç saat sonra gönüllü çevirmenler tarafından Bulgarca alt yazıları hazırlanarak internete düşen “Muhteşem Yüzyıl"ın takipçileri kendi aralarında kurdukları forumlarda olayları tartıştıkları gibi oyuncuların özel yaşamlarına dair bilgileri de paylaşıyorlar.

Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Pargalı İbrahim Paşa, Valide Sultan arasındaki gerilim, haremdeki entrikalar ve Burak Özçivit'in canlandırdığı Malkoçoğlu'nun çekiciliği forumların başlıca tartışma konusu.

Bu arada “Muhteşem Yüzyıl"ın internette uyandırdığı ilgi Bulgar TV kanallarını da harekete geçirdi. Kanallar arasında “Muhteşem Yüzyıl"ı satın alabilmek için bir yarış başladı. İpi göğüsleyecek kanal, diğer birçok Türk dizisi gibi bölümleri hafta içi her gün yayınlayarak Türkiye'deki zamanlamayı yakalayacak.

En Çok İzlenen Diziler

Bulgaristan;da internetten izlenen tek Türk dizisi “Muhteşem Yüzyıl" değil. Bulgar internet kullanıcıları gönüllü çevirmenler sayesinde “Adını Feriha Koydum", “İffet", “Kuzey Güney" ve “Fatmagül'ün Suçu Ne?" gibi halen Türkiye'de yayınlanan ve çok popüler olan diğer dizilerin heyecanını da paylaşabiliyorlar.

“Yalancı Bahar", “Ezel", “Gönülçelen", “Aşk ve Ceza" ile “Acı Hayat" da internetin çok izlenenleri arasında.

İnternette, meraklıları için sevilen dizilerin gelecek bölüm fragmanları, Türkiye'deki yayın saatleri ve kanalları ile oyuncuların fotoğrafları, biyografileri ve özel yaşamlarına dair birçok bilgi yer alıyor.

Bulgarlar, yayınlanan her bölümün ardından oluşturdukları özel forumlarda duygu ve düşüncelerini paylaşıyorlar.

gecce.com

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR