MAGAZİN

Türk Mankenlerinin Uzun Boyuna Çok Şaşırmış

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 27.05.2012

Türk Mankenlerinin Uzun Boyuna Çok Şaşırmış

1.82 boyu ve uzun acaklarıyla Christian Dior Armani ve Victoria’s Secret gibi markalara modellik yapan Ana Beatriz Barros, Türk mankenlerin uzun boyuna şaşırmış.

Ünlü Model Ana Beatriz Barros'u Yakından Tanımak İsteyenlere

Niye bu dünyaca ünlü mankenler hep sokakta keşfediliyorlar da bizim ünlü mankenler şöhret basamaklarını tırmanmak için çırpınıyor? Ana Beatriz Barros’un hikâyesini okuyunca böyle düşünmemek elde değil. Barros’un bugün dünyanın en ünlü modellerinden biri olması için plajda yürümesi yetmiş.

Portekiz ve İspanyol kökenli aileden gelen model, 14 yaşında Brezilya’da ablasıyla plajda yürürken Elite Model Management’ın bir yöneticisi tarafından keşfediliyor ve hikâyesi böylece başlıyor. Üç kız kardeşin en küçüğü muhtemelen de en güzeli olan Barros, makine teknisyeni babası, ev hanımı annesiyle birlikte ajansın teşvikiyle kısa süre sonra Rio de Janeiro’ya taşınır. 1996’da Elite Model Yarışması’na katılması istenir. Gelen birinciliğin ardından reklam kampanyaları birbirini izler...

Guess ve Millennium’la başlayan reklam serüveni, Avrupa’nın ünlü markalarına kadar uzanır. Markalar Barros’u reklamlarında kullanmak için neredeyse yarışır. Christian Dior, Armani, Oakley, L’Oréal, Diesel... Sonunda Victoria’s Secret meleği olma mertebesine de ulaşır.

Barros, Beyaz Şov'a Katılmıştı

Barros, son olarak da Türkiye’nin önemli markalarından ADL’nin marka yüzü oldu. Şubat ayında İstanbul Moda Haftası’ndaki ADL+Cengiz Abazoğlu defilesi için İstanbul’a gelen Barros, Beyaz Şov’a konuk olmuş ve sempatik tavırlarıyla çok konuşulmuştu.

Türk Mankenlerinin Uzun Boyuna Çok Şaşırmış

En unutulmayan detay, ayak bileğindeki ay yıldız dövmesi olmuştu. Ülkesine döndükten sonra onun aklında kalanlarsa, İstanbul’un camileri, Türk kahvesi, haydari mezesi ve Kapalıçarşı’daki mücevherler... Barros “Ülkem ve kültürümle çok benzeştiği için Türkiye’de hiç yabancılık çekmedim” diyor. Benzettiği sadece kültürler değil, Türk mankenleri Brezilyalı kızlara benzetiyor. Uzun boylarına da şaşırıyor.

“Gerçekten çok güzeller, bu kadar uzun olduklarını bilmiyordum. Brezilyalı kızlara benziyorlar, ten renkleri çok yakın...” “Türk insanının çok karakteristik ve güzel bir stili var” diyen Barros, yine de Türk kadınına öneriler vermeyi ihmal etmiyor. “Kendilerini nasıl rahat hissediyorlarsa öyle giyinmeliler. Kendileri gibi olmalılar. Modayı takip etmek önemli ama herkesin kendi stilini bulması çok önemli.”

‘Ayaklarım 41 Numara ve Selülitlerim Var’

Ünlü olması için plajda yürümesi yeterli olmuş, dedik ama o bu şöhreti korumak için büyük emek sarf ediyor. “Sporu asla aksatmıyorum ve çok sağlıklı besleniyorum” diyen Barros’un arada cheese burger ya da çikolata kaçamağı oluyormuş ama günü koşu bandında bitiyor. Genelde balık ve sebze yiyor. Ve hem formunu korumak hem de cilt güzelliği için bol bol su içiyor. Cildi için vazgeçemediğiyse dışarıda yağmur yağsa bile mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu krem sürmek.

“Güneş kremimi sürmeden asla sokağa adımımı atmam” diyor. Pek çok kişi için kusursuz bir güzelliği olsa da o 41 numara ayaklarını beğenmiyor. Selülitleri olduğunu da itiraf ediyor Barros.

AYSUN ÖZ KAŞİ
GAZETE HABERTURK- HT PAZAR

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR