MAGAZİN

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.06.2013

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

Gezi Parkı protestolarına ünlülerin desteği artarak sürüyor. Rıza Kocaoğlu dün gece parkta uyurken görüntülendi, Nejat İşler sinemacılar çadırında sabaha kadar nöbet tuttu...

Gece bekçisi Nejat İşler

Beyoğlu çocuğu olarak bilinen başarılı oyuncu Nejat İşler de, birçok arkadaşı gibi Taksim Gezi Parkı'nın yıkılıp AVM yapılmasına karşı direnişte yerini aldı. Sette olduğundan dolayı eylemlerde yerini alamayan oyuncu gece yarısı geldiği Gezi Parkı'nda Sinemacılar Derneği'nin kurduğu çadırda gece bekçisi gibi sabahın 7'sine kadar aralarında Hüsnü Şenlendirici, Mehmet Erdem, Rıza Kocaoğlu'nun bulunduğu grupla bol bol sohbet etti.

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

Taksim Gezi Parkı protestolar ünlülerin büyük ilgisi devam ediyor. Selçuk Yöntem, Can Gürzap, Melek Baykal, Zafer Alagöz, Engin Altan Düzyatan Barış Falay, Tarık Ünlüoğlu ve Kerem Alışık ve sevgilisi Songül Öden gibi isimler direnişe katılan ünlüler arasında. Yakışıklı oyuncunun ünlü devrimci lider Ernesto Che Guevera benzerliği dikkatlerden kaçmadı.

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

Parkta sabahladı

Emek Sineması eylemi başta olmak üzere bir çok eylemde ve direnişte ön saflarda yer alan oyuncu Rıza Kocaoğlu Gezi arkı eylemlerine de başından beri katılıyor, eyleme gelmeyen oyuncu arkadaşlarını da katılmaya ikna ediyor. Kacaoğlu, önceki gün de sette çekim bittikten sonrra oyuncu arkadaşlarıyla parka geldi. Arkadaşları eve dönerken Kocaoğlu bulduğu bir battaniyeye sarılarak sabaha kadar uyudu.

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

Mert Fırat Gezi'de

Oynadığı hemen her rolle adından başarıyla söz ettiren Mert Fırat, önceki gün Cihangir sokaklarında görüntülendi. Taksim Direnişine katılıp yorgun düşen oyuncu evinin yolunu tutarken, "Kolay gelsin" demekle yetindi.

Ünlülerin Gezi Parkı Nöbeti

'Yabancı damat' direnişte

Yabancı Damat rolünden sonra ekranlarda dikiş tutturamayan Özgür Çevik, önceki gün Gezi Parkı Direnişi'nden sonra evine giderken görüntülendi. Eylemcilerle birlikte sabahlara kadar kalan Çevik, arada bir evine üstünü değiştirmeye ve banyo ihtiyaçları için gidiyor.

Gündüz sette gece Gezi' de

Ünlü isimlerin set-gezi maratonu devam ediyor. Önceki akşam destek için Gezi Parkı'na gelen bir çok ünlü ismin ortak açıklaması "Setten geliyoruz" oldu. "Kuzey Güney" dizisinde Kuzey-Güney'in babasını canlandıran Mustafa Avkıran, Sinemacılar Derneği'nin kurduğu çadırda uzanırken görüntülendi. Setten geldiğini söyleyen Avkıran, çadırda uzanarak yorgunluk attı. Setten Gezi Parkı'na desteğe gelenler arasında "Leyla ile Mecnun" dizisinin oyuncularından Ali Atay, Cengiz Bozkurt ve yönetmen Onur Ünlü vardı. Şenlik alanına dönüşen parkta oyuncuları karşılarında gören hayranları onlarla da fotoğraf çektirme şansı buldu.

ÜNLÜLERİN GEZİ PARKI MESAJLARI

Gaz bitti gaza geldiniz

Gezi Parkı'ndaki eylemlere ilk günden beri destek veren isimler arasında yer alan Sermiyan Midyat-Mine Cangal çifti, eylemlerin 10. gününde de desteğini sürdürdü. Sinemacılar Derneği'nin kurduğu çadırda gün boyu vatandaşlara yardımda bulunan ikili, zaman zaman da parkı bulunduğu alanda tura çıkarak dolaştı. Bir ara direnişcilerin "Sık bakalım sık bakalım biber gazı sık bakalım" sloganını atan Sermiyan Midyat, gazetecileri karşısında görünce "Gaz bitti siz gaza geldiniz" diyerek basını eleştirdi.

Türkücülerden destek
Ünlü türkücüler Yavuz Bingöl, Volkan Konak ve Edip Akbayram'da destek için Taksim' deydi. The Marmara otelinin bahçe kısmında oturan grup, eylem alanından geldiklerini söyleyerek desteklerinin süreceğini belirtti. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Volkan Konak, vatandaşlarla konuşup yaşanan olaylar üzerine sohbet etti. Yavuz Bingöl ise sevgilisi Öykü Gürman ile birlikte direnişcilere destek verdi.

HT MAGAZİN /NURİ ALTUNTAŞ

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR