MAGAZİN

"Yeni Bir Hayat" Ebru Akel'le Başlıyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.02.2012

Yeni Bir Hayat Ebru Akelle Başlıyor

Tüm dünyada büyük bir sorun halini alan ve Türkiye’de %32’lik bir oranla Türkiye’nin de gündemine oturan obezite, yapılan araştırmalar sonucu Avrupa’nın en şişman ülkesi gerçeğiyle yüz yüze olduğumuzun bir göstergesi…

Yarışma Mart Ayında Başlıyor

25 ülkede yıllardır devam eden “The Biggest Loser” görmezden gelinen obezite sorununun aslında nasıl kolaylıkla çözülür olduğunun kanıtıdır. Gift Medya’nın yapımcılığını üstlendiği ve “Yeni Bir Hayat” adıyla 2 Mart Cuma Star TV ekranlarında başlayacak olan yarışmanın sunucusu Ebru Akel…

Yarışmacılarının Hikayeleri, Yaşadıkları Zor Hayatları Gözler Önüne Serilecek

Ebru Akel ‘Yarışmacıların sadece diyet ve sporla kilo vereceği program, çocuğuyla oyun oynayamayan, gelinliğin kendisine yakışmayacağı söylenen, kız arkadaş edinemeyen ya da bir özrü varmış gibi davranılan her bir yarışmacının hikayeleriyle ve kendilerine göre yaşadıkları zor hayat koşullarının sadece sağlığı değil, sosyal hayatı da ne kadar zor hale getirdiğini gözler önüne serecek’ dedi.

Yarışmacılar, ÖnceChek-up'tan Geçirildi

7 kadın 7 erkek yarışmacıdan oluşan ve “Yeni Bir Hayat” kurmak için Silivri’de kampa giren yarışmacılar, spor hocaları Ufuk Sönmez ve Figen Yorgancıoğlu, diyetisyen Selahattin Dönmez ve psikiyatrist Özkan Pektaş’ın kontrolünde sağlıklı bir şekilde hem kilo verecek, hem de 250 bin liralık büyük ödül için yarışacak… Yarışmacılar Op. Dr. Fatih Dağdelen’in gözetiminde tam teşekküllü chek-up'tan geçirildi.

Her Cuma Ekranlarda Olacak

Sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra yarışmaya kabul edilen 14 kişi, sağlık ekiplerinin sürekli bulunduğu kamp alanında “Yeni Bir Hayat” için yolculuğa çıktı. Her Cuma Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan program, hafta içi kampta yaşananları ayrıca ekranlara getirecek… “Yeni Bir Hayat” programı yaşanan zorluklar kadar duygusal ve neşeli anlara da izleyiciyi ortak edecek.

Yarışmanın yapımcıları Gökhan Mutlay ve Fatih Cesur, “Amerika’da 12 sezon, Avrupa’da ise yine uzun yıllardır devam eden yarışmayı Türkiye’ye taşımaya karar verdiğimizde sorumluluğun çok büyük olduğunun farkındaydık. Yapılan araştırmalarla Türk toplumu olarak çok da ciddiye almadığımız bu problemin aslında ne kadar ciddi bir tehlike ile bizleri karşı karşıya bıraktığını gördük.

“Yeni Bir Hayat” Türkiye’de çok yüksek oranda olan şişmanlık probleminin ciddiyetini ve bu problemin üstesinden en doğru şekilde nasıl gelinir? sorusunun cevabını bilinçlendirerek verecek bir program. The Biggest Loser yarışmasının Türkiye’de gerçekleşeceğini öğrenen 2560 kişi kendisiyle aynı sorunları yaşayan adaylarla birlikte bu sorunu çözebilmek için elemelere katıldı. Onlar daha fazla sağlık problemi yaşamamak, sokaklara çıkmak, herkes gibi alış veriş yapabilmek, aşık olunmak ve daha pek çok sebepten ötürü zayıflamak istiyorlar.” dedi…

Her Cumartesi gerçekleşecek eleme gecesinde bir yarışmacı kamptan ayrılırken, Gift Medya elenen yarışmacının sağlıklı kilo vermesi için desteğini sürdürecek. BU YARIŞMADA KİMSE KAYBETMEYECEK… HERKES “YENİ BİR HAYAT” KAZANACAK…

“Hayatı Kazanmak” fikriyle yola çıkan The Biggest Loser, Türkiye’nin görünmeyen yüzünü ekranlara taşıyacak.

Yeni Bir Hayat’ta sadece spor ve diyet yaparak kendi dünyalarına hapsolan insanları değil tam tersine takım arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’un farklı yerlerinde yarışacak ve takım ruhunu yakalayacaklar. Onlar neler başarabildiklerini, hayatlarını nasıl geri kazandıklarını bu oyunlarla hem kendilerine hem de izleyiciye kanıtlayacaklar. Her haftanın sonunda tartıda gerçekler ortaya çıkacak ve en az kilo veren takım kendi içinden bir kişiyi eleyecek.

Türk televizyonlarında ilk kez elenmek yarışmadan ayrılmak anlamına gelmeyecek. Elenen yarışmacılar da dışarıda diyetlerine ve sporlarına devam edecek ve final gecesi elenenler de kendi aralarında ikincilik ödülü olan 100 bin lira için yarışacak. Kısacası bu yarışmada kimse kaybetmeyecek herkes yeni bir hayat ve gelecek kazanacak.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR