EBEVEYN VE ÇOCUK

“Bu Anneler Günü’nde Anneme Ne Alsam?” Diyenlere

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 06.05.2012

Bu Anneler Gününde Anneme Ne Alsam Diyenlere

Çiçek, çikolata, parfüm… Evet, tüm bunlar ilk anda akla gelen yaratıcılıktan uzak Anneler Günü hediyeleri öyle değil mi? Eğer Anneler Günü'ndebiricik annenizeözel bir hediye vermek istiyor ama ne alacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa üzülmeyin. Sizin için hazırladığımız Anneler Günü için alternatif hediyeönerilerimizegöz atın, seçiminizi yapın. İşte herkese, her keseye uygun 14 Anneler Günü hediyesi fikri.

1.Anneniz evde çiçek yetiştirmekten hoşlanıyorsa, ilginç ve sıra dışı bitkilerle onun bu hobisine katkıda bulanarak onu mutlu edebilirsiniz.

2.Annenizle birlikte çektirdiğiniz mutlu anlarınızdaki fotoğraflarınızın bulunduğu dijital bir albüm son derece şık ve anlamlı bir hediye olur.

3.Annenin geçmiş anılarını canlandırarak onun o güzel gününü çok mutlu geçirmesini sağlayabilirsiniz. Geçmişte gitmekten keyif aldığı restorana veya pastaneye birlikte giderek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Veya annenizin büyüdüğü, çocukluğunun veya gençlik dönemini geçirdiği semtlere beraber gidebilir, eski dostlarıyla buluşarakgünün keyfiniçıkarabilirsiniz.

4.Kişiselleştirilmiş fotoğraflı hediyeler de son derece cazip bir hediye olabilir. Tüm aile bireylerinin yer aldığı bir fotoğrafı annenizin sevdiği bir eşyanın üzerine bastırabilirsiniz. Her zaman çay içtiği kupada veya ona özel satın alacağınız yeni bir çay fincanında bu fotoğrafı sık sıkgörmek eminiz annenizi çok mutlu edecektir. Özel bir anahtarlığa veya buzdolabı mıknatısına da seçtiğiniz bu fotoğrafı bastırabilirsiniz. Hayal gücünüzükullanarakannenizin hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz eşyalara seçtiğiniz bu fotoğrafı bastırabileceğinizi unutmayın.

Hediyenizin sadece ikinize özelolmasını istiyorsanız, annenizle birlikte çektirdiğiniz bir fotoğrafısatın alacağınız bireşyanın üzerine bastırabilirsiniz.

5.Geçmiş yıllarda izlemekten zevk aldığı televizyon dizilerinin, filmlerinin cd’lerini satın alarak o gün birlikte geçmiş alışkanlıklarına doğru birlikte yolculuk yapabilirsiniz.

6.Yorgunluğunu, stresini atacağı bir masaj veya cilt bakımı hediyesi de güzelliğine ve konforuna düşkün anneler için son derece ideal bir hediye olabilir.

7.Size bugüne kadar sayısız yemek yapmış annenize, o günlük bir mola verdirerek mutfağa geçip en sevdiği yemekleri elinizden geldiğince yapabilirsiniz. Ortaya annenizinkiler kadar leziz yemekler çıkmasa da inanın bugirişiminiz bile onumutlu edecektir.

8.Onun bu özel günündebirlikte uzun uzun sohbetler ederek belki de o güne kadar hep es geçtiğiniz birçok konuyu konuşmaya fırsat yaratabilirsiniz. Doğayla içi içe bir ortamda yapacağınız bu güzel sohbet annenizin aldığı en güzel hediye olacaktır kuşkusuz.

9.Anneler günü için bazı otellerin özel programlarına önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Veya bir pasta ya da çikolata yapım atölyesine birlikte katılarak gününü çok tatlı geçirmesini sağlayabilirsiniz.

10.Bir balon yolculuğu unutulmaz bir anneler günü hediyesi olabilir;sıradanlıktan sıkılan anneler için özel bir anneler günü hediyesi.

11.En sevdiği sanatçının konserine bilet alabilirya da bir spor kulübüne üye yaptırabilirsiniz.

12. Annenize kendi ellerinizle yaptığınız bir şeyi de hediye edebilirsiniz. Ne yapacağınız sizin becerinize bağlı. Örneğin Eminönü civarında bolca bulunan ve son derece ekonomik takı malzemeleriyle annenize çok hoş bir çift küpe veya kolye yapabilirsiniz. “Aman ben beceremem bunları” hiç demeyin; tüm yapmanız gereken misinayaboncuk dizmek veya bir vidayı sıkıştırmak kadar kolay çünkü. Ya da ona özel olarak, sevdiği malzemelerle hazırlayacağız kek, çörek ya da bisküvi de annenizin kendini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. El yapımı bir kartın üzerine duygularınızı yazacağınız özel bir not annenizin en kıymetli hediyesi olacaktır. Eğer şiir yazma gibi bir yeteneğiniz varsa annenize özel yazacağınız bir şiir en unutulmaz anneler günü hediyesi olacaktır.

13. Çocuğunuz varsa, şık ve özel bir çerçeve satın alarak anneniz, siz ve çocuğunuzla birlikte çektirdiğiniz bir fotoğrafı bu çerçeveye yerleştirip hediye edebilirsiniz.

14.Hediyeler bahane asıl anneniz için önemli olan, onun sizin için ne denli özel olduğunu hissetmesidir.

Unutmayın, annenize sizin için ne kadar önemli olduğunu, ona ne kadar minnettar olduğunuzu söylemeniz ona hediyenin ötesinde bir mutluluk verecektir.

Konular :