YATAK ODASI

İyi Bir Yatak Hem Zevkinize Hem de Bedeninize Uygun Olmalı!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.07.2011 - Güncelleme : 30.01.2023

Yorucu bir günün ardından, bedenimiz hiç şüphesiz kaliteli bir uykuya ihtiyaç duyar. Peki ama yatak satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? iyi bir yatağın hem zevkinize hem de bedeninize uygun olmalı. Peki ama yatak seçerken nelere dikkat etmeli?

Hayatımızın üçte birini uykuda geçiriyoruz; bu nedenle yeni bir yatak seçmenin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Yanlış yatak, ağrıyan kaslara, sırta ve tabii ki uyku eksikliğine yol açabilir. İyi bir yatakta daha iyi bir gece uykusundan daha iyi ne olabilir ki? Bu nedenle, eviniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi yatak tipini bulma konusundaki tavsiyelerimize göz atabilirsiniz. 

Yatak Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 

 

Yatak seçerken nelere dikkat edilmeli?

Her şeyden önce, yattığınızda omurganız hizalı kalır. Uyku pozisyonunuz, vücut tipiniz ve kişisel his ve malzeme tercihleriniz , ihtiyaçlarınıza en uygun yatağın belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır. Ayrıca maliyeti, rahatlığı, dayanıklılığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Yatak Seçiminde Önceliğiniz Rahatlık Olmalı

Dikkate alınması gereken en önemli şey, kendi konfor seviyenizdir. En pahalı yatağı alsanız bile, üzerinde rahat değilseniz hayatınızın en iyi uyku deneyimini yaşayamazsınız. Yatak seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, yatakta kullanılan malzemelerin boyutu, sertliği ve türü gibi diğer birkaç faktörlere de dikkat etmeniz gerekir.  

Yeni bir yatak satın alırken, uzmanların piyasadaki en iyi olarak nitelendirdiği yatakları değil, sizin için en iyi yatağı aramayı unutmayın!

Yatak Seçerken Tam Olarak Ne Arıyorsunuz? 

Bir yatak satın almadan önce ilk ve en önemli şey, tam olarak nasıl bir tasarıma sahip yatak istediğinizi bilmenizden geçiyor. Kimileri hafif, modern çizgileri olan yatakları tercih ederken kimileri daha ağır modelleri, saray türü bir yatağı tercih edebilir. Unutmayın, her zaman özlemini duyduğunuzu satın almanız, sizin için en doğru seçimdir. 

Satın Almak İstediğiniz Yatağın Konfor Seviyesi Nedir?

Eğer yatağınızı seçtiyseniz mutlaka konfor seviyesini kontrol edin. Seçtiğiniz yatak yalnızca tasarım olarak size hitap ediyorsa, sizi konfor olarak mutlu etmeyeceğini bilmelisiniz. Yatağınızın deseni, tasarımı, motifi size hitap edebilir ama eğer rahatsız ve konfordan uzak bir yatak ise böyle bir yatakta uyumak size yalnızca eziyet verebilir. Siz en iyisi hem tasarım hem de konforu yakalayacağınız modellere bir bakın.

 

Yatağınız Ne Kadar Dayanıklı?

Yatağın dayanıklılığı çok önemli bir faktördür. İyi bir yatağın hiç şüphesiz fiyatı da yüksektir. Doğal olarak da seçeceğiniz yatağın; kısa ömürlü, kırılgan ve geçici bir yataktan çok, uzun süre dayanıklılığı olması gerekiyor... Yoksa her altı ayda bir yatak almak zorunda kalabilirsiniz.

Evinizin İhtiyacı Nedir?

Seçtiğiniz yatak evinize ne kadar uygun; odanızda böyle bir yatağı nasıl konumlandırabilirsiniz sorusu da çok önemlidir. Satın almak istediğiniz yatak hem size hem de eşinize uygun mu? Eğer değilse, daha iyi bir seçenek olabileceğini unutmayın. Gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmak sizi doğru yatak seçimine ulaştıracaktır! 

 

Herhangi Bir Tıbbi Rahatsızlık Nedeniyle Özel Bir Yatağa İhtiyacınız Var mı?

Kimilerinin omurgayla ilgili rahatsızlıkları olabilir. Rahatsızlığınıza uygun bir yatak seçimi size çok daha iyi gelecektir. Ayarlanabilir yataklar da tam size göre olabilir.

Yatak odanıza girdiğinizde en dikkat çeken şey hiç şüphesiz yataktır. Aslında yatak odası, odak noktasıdır. Yatak odası ayrıca dekor, konumlandırma, renk, tasarım ve boyut dışında yatağın türüne de bağlıdır. Doğru büyüklükte ve yerde mükemmel bir yatak seçimiyle, yatak odanızın dekorasyonunda çok önemli bir fark yaratabilirsiniz.

Bugün piyasadaki pek çok yatak tipi, son derece rahat ve konforlu olmanın yanı sıra birçok zevke de hitap ediyor. Yorucu bir günün ardından, kaliteli uykuya ihtiyaç vardır. Peki ama yatak satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer siz de sabah uyandığınızda dinlenmiş olarak yatağınızdan kalkmak istiyorsanız, yatak seçimiyle ilgili vereceğimiz ipuçlarına mutlaka dikkat edin.

Konular :