YATAK ODASI

Seksi ve Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.04.2012

Seksi ve Romantik Yatak Odaları

Yatak odanızın yeterince seksi ya da romantik olmadığını mı düşünüyorsunuz? Giysiler, yatak ve makyaj masasından dolayı yatak odanızda bir yığılmamı var? Oysa yatak odanızda yapacağınız bir iki düzenlemeyle aşk hayatınıza renk ve mutluluk katabilirsiniz. Hatta eşinizle birlikteromantik bir hafta sonu kaçamağı mekanı olarak yeni yatak odanızı tercih edebilirsiniz!

İşe, yatak odanızdaki yığılmaları bir düzene sokarak başlamalısınız. Yatak odanızdaki fazlalıklardan kurtulduktan sonra aşk hayatınıza daha fazlayer açılacağı kesin.

Yatak Odanız Eşinizle Sizin Özel Alanınızdır Bu Yüzden Ortak Karar Önemlidir

Davetkâr bir yatak odası için odanızı renklendirecek objelerden ve renklerden faydalanın. Yatak odanızı yeniden dizayn etmeden önce eşinizle tema, renk düzeni ve genel görünüş açısından ortak bir karara vardıktan sonradüzenlemeye gitmeniz çok daha faydalı olacaktır.Aksi takdirde sizin için son derece seksi ve romantik olan bir dizayn, eşinizde tam tersi duygular uyandırabilir! İyisi mi geri dönüşü zor olacak kararlar almadan önce partnerinizin fikrini alın.

Seçeceğiniz Temayı Belirlemeden Önce Partnerinizin Görüşünü Mutlaka Alın

Bir tema seçimi çok önemli: Klasik victorian mı, country mi yoksa şık ve modern bir tema mı sizi daha mutlu hissettirir bundan emin olmalısınız. Seçeceğiniz temaya yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü de ekleyerek kendi zevkinize uygun seksi ve romantik bir yatak odası dizayn edeceğiniz kesin.

Yatak Odanız İçin Renk Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seksi bir yatak odası için seçeceğiniz renk düzeni kritik önem taşır. Bazı renk tonları romantik hava yaratmayaçok daha elverişlidir.Hislerinizi göz önünde bulundurarak buna uygun bir renk seçmeye çalışmanız en doğru karar olacaktır. Cesur bir seçim ilk anda size çok cazip gelse derenkleri kullanırken abartıya kaçmamak gerektiğini hatırlatmak isteriz. Örneğin kırmızı renk duvarlar size çok çekici gelebilir ama bir zaman sonra bu rengi görmek sizi yorabilir. İlla kırmızı bir rengi kullanmak istiyorsanız şöyle yapabiliriniz: Yatak odanızın duvarlarınını büyük bir bölümüiçin altın başak tonlarında bir renk seçin ve renk düzeni içine kırmızıyı cesur bir gölge olarak duvarınızın belli bir bölümü için kullanmanız çok daha yerinde olacaktır.

Yatak odanızda renk değişikliğine gitmek istiyorsanız bu renk paletlerinden birini kullanmayı deneyebilirsiniz:

Nötr Renkler: Bejler ve nötr tonlara doğru eğilimin arttığı son yıllarda siz de bu tonları tercih edebiliriniz.

Sıcak Renkler: Sıcak renklerin seksi hava yarattığı notunu söylemeden geçmek olmaz: Kırmızı, sarı ve turuncular bir yatak odası dekoru için son derece dikkat çekici olabilir. Parlak tonları zevkinize uygun olarak kullanırken, çok fazla abartıya kaçmadan araya pastel sıcak tonlarını da ekleyerek kullanabilirsiniz.

Serin Renkler: Yatak odanızda hem romantizm rüzgârları estirmek hem de rahatlatıcı bir ortam yaratmak istiyorsanız bu ruh haline en uygun renkler olan: mavi, yeşil ve mor tonlarını seçebilirsiniz. Örneğin serin bir renk olan mor bir abajurla bile yatak odanızda sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz.

Yatak Odasında Aksesuar Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

Sanatsal tablolar, heykeller ve diğer aksesuarlar yatak odasında erotik bir ortam yaratmak için fırsatlar sunabilir: Peyzajlar, portreler, doğa tabloları yatak odanıza samimiyet katarak sizi harekete geçirebilir.

Ne Kullanılmamalı?

Yatak odanızda şiddet içeren, provakatif, aşırı şehvetli görüntülerin olduğu aksesuarlar, tablolar veya fotoğraflar kullanmaktan kaçının. Romantizmle uzaktan yakından bir ilgisi olmayan bu tür aksesuarlar sizi olsa olsa uykusuz gecelere sürükleyebilir.

Perde Seçerken…

Yatak odanızdaki düz, eksi panjurlardan ve perdelerden kurtulun. Yerine, yaratıcı ve kullanımı kolay, rahatlatıcı tasarımlardaki perdeleri tercih etmeniz çok dahaiyi olacaktır. Yatak odanızın romantik görüntüsüyle eşleyen fonlar, perde, saçak veya kornişlerden faydalanabilirsiniz. Romantizm ve gizlilik için bir elbise penceresi kullanmanız da partnerinizin son derece ilgisini çekebilir.

Aydınlatma ile Bir Anda Duygularınızı Harekete Geçirebilirsiniz

Yatak odasındaki aydınlatma da romantik bir ruh haline girilmesinde büyük bir rol oynar. Renk ve ışık düzenleri için gömme aydınlatmalardan, duvarlarda mum apliklerden ve abajurlardan faydalanabilirsiniz.

Masaj Yağları Bir Yatak Odasının Olmazsa Olmazıdır

Kokulu mumlar, armatür ve lambaları da yatak odanızı biraz daha romantik bir ruh vermek için çok basit yollardan birkaçıdır.

Güzel Kokuların Duyguları Uyandırdığını Unutmayın

Koku elbette romantizmde önemli bir rol oynar. Bu nedenle yatak odanızda eşinizin ve sizin ilginizi çekecek kokulardaki masaj yağlarından bulundurmayı unutmayın.

“Hala Bir Fikrim Yok” Diyorsanız Sizin İçin Seçtiğimiz 14 Dizayna Bir Göz Atın

Bu ipuçlarını takip ederseniz dilediğiniz seksi ve romantik yatak odasına kavuşabilirsiniz. Seksi ve romantik yatak odası teması seçerkenilham alabileceğiniz 14 dizaynı sizler için seçtik.

Konular :