MAKYAJ

"Yay Gibi Kaşlarım Olsun" Diyorsanız…

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.08.2010 - Güncelleme : 09.07.2022
Yay Gibi Kaşlarım Olsun Diyorsanız

Doğru biçimlendirilmiş kaşlar sizi olduğunuzdan çok daha genç gösterebilir. Yüz ifadenizi bozmadan bunu nasıl yapacaksınız? İşte size sırları:

Kaşlarınızı aldırmayı, alnınızı gerdirmenin ucuz bir yolu olarak düşünün. Doğal bir kavisle aşağıya inen, düzgünce alınmış, kısaltılmış, yay biçimli kaşlar, gözlerinizi daha büyük gösterebilir ve size daha genç bir görünüm kazandırabilir. Kaşlarınız uzamış, dağılmış, alıp başını gitmişse, en önemli güzellik hilelerinden birini atlıyorsunuz demektir.

Peki nereden başlamalı? Ne elde etmek istediğinize göre, kaşları biçimlendirmenin çok farklı yolları var. Son zamanlarda saçınızı daha açık ya da daha koyu bir renge boyattıysanız, kaşlarınızı boyamayı deneyebilirsiniz; ama bunu mutlaka bir güzellik uzmanı yapmalı. Sonra bir de, cımbız, ağda ve ip seçenekleri var.

İple tüy almak harika bir Ortadoğu tekniğidir. Birbirine sarılmış incecik ipliklerin kaş tüyleriniz üzerinden geçirilmesiyle yapılır. Biraz acıtır, ama cildinizde kızarıklık bırakmak ve kimilerine göre en az can yakan seçenek budur. Güzellik salonlarının çoğunda kaşların biçimlendirilmesi için ağda da kullanılır ve sonunda bir cımbızla düzletme yapılır.

Kaş almanın incelikleri:

Her zaman iyi bir ışıkta kaş alın ve büyütücü bir ayna edinin.

Bir kaş fırçası ya da küçük, yumuşak bir diş fırçasıyla kaşlarınızı fırçalayarak başlayın. Sonra bir tırnak makasıyla, varsa uzun tüyleri kısaltın.

Gözün iç tarafında kalınlaşan ve kaş kemiğinizin üzerinden incelerek ilerleyen, doğal, yumuşak eğilimli bir yay çizmeye çalışın. Etrafındaki, üstündeki ve altındaki fazlalıkları toplayarak, bu doğal yayı ortaya çıkarmaya odaklanın.

Her bir kaşınız, tam olarak göz pınarınızın hizasından başlamalı ve gözünüzle aynı genişlikte olmalıdır. Burnunuzun kenarına dikey olarak bir kalem dayayın ve kalemin diğer yanında, burun kemerinizin üzerinde kalan tüyleri cımbızla toplayın.

Sonra, kaşlarınızın biteceği yeri bulmak için, kalemi burnunuzun kenarından gözünüzün ucuna doğru tutun ve gözlerinizi kaldırmak, uykudan yeni uyanmış gibi görünmemek için Kalemin diğer yanında kalan tüyleri toplayın.

Sonra kaşınızın doğal yayı üzerinde çalışın. Yayın tepe noktasını bulmak için, gözbebeğinizin dış kenarından kaşınıza doğru dümdüz bir çizgi çektiğinizi hayal edin. Kaşınızın çizeceği yayın tepe noktası burası olmalıdır. Bu yayın altında kalan tüyleri toplayın. Ancak, kendinizi kaybetmeyin. Doğal her zaman daha iyidir

Konular :