MASKE VE KREM TARİFLERİ

Yüzdeki Kırışıklıkları Hafifleten 3 Etkili Maske

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.04.2014

Yuzdeki Kirisikliklari Hafifleten 3 Etkili Maske

Yüzünüzde belirginleşen kırışıklıkları azaltmak için pahalı kozmetik ürünlerine para harcamak zorunda değilsiniz. Kendi mutfağınızdaki malzemelerle de bunu kolaylıkla ve en ucuz yoldan yapabilirsiniz. İşte kırışıklıkları azaltmak için en etkili ev yapımı anti-aging yüz maskelerinden birkaçı.

1) Kakao ve Sütlü Yüz Maskesi

Şekersiz, saf kakao tozu antioksidan açısından zengindir ve cildi koruyucu etkileri vardır. Süt ise ölü cilt hücrelerin döker, cildi yumuşatır, pul pul dökülmesine engel olan doğal laktik asit içerir. Her iki maddeyi birbirine karıştırdığınız zaman cilde parlaklık veri, ciltteki belirgin ince kırışıklıkları yumuşatır, fark edilir olmasını azaltır.

Bu maskeyi nasıl hazırlayacağınızagelince…

1-2 yemek kaşığı kakao tozunun içine 1 yemek kaşığı günlük süt ilave edin. Karıştırın. Bir macun haline gelmesi gerekiyor. Siz malzemeleri cildinizin ihtiyacına göre artırabilirsiniz. Cildinize peeling yaptıktan sonra veya bandoya da iyice keseledikten sonra karışımı cildinize uygulayın. 5 dakika bekletin daha sonra ılık suyla cildinizi durulayın.

2. Bal ve Yulaflı Yüz Maskesi

Bal, doğanın en büyük cilt bakımı hediyelerinden biridir. Cildi nemlendirmesinin yanı sıra, antioksidan ve anti-bakteriyal özellikleri içerir. Yulaf ezmesi ise cildi pürüzsüzleştirme özelliği vardır, ciltte yumuşak bir peeling görevi görür. Ayrıca kırışıklıklarla mücadele için gerekli olan selenyum, çinko ve bakır maddelerini içerir.

Gelelim maskenin yapılışına…

Her iki malzemeden de eşit miktarda alarak cam bir kasede tahta kaşıkla iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinize maskeyi uygulayın. Cildinizde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın.

3. Papaya ve Yoğurtlu Yüz Maskesi

Papaya cildi ölü hücrelerden arındırarak, cilde parlaklık veren faydalı vitaminleri içerir. İçeriğinde, papain denilen cilt için faydalı enzimler bulunur. Yoğurt ise protein açısından zengin, laktik asit doludur. Yoğurdu tek başına cildinizi uyguladığınızda gözenekleri sıkıştırma özelliği de bulunur.

Maskeyi nasıl hazırlayıp uygulayacaksınız?

Rendelenmiş papayayı aynı miktardaki yoğurt ile iyice karıştırın. (miktarı cildinize göre kendiniz ayarlayabilirsiniz) Kalın bir tabaka şeklinde cildinize uygulayın. Maske kalın bir tabaka olduğundan etrafa dökülmemesi için sürdükten sonra uzanın ve rahatlayın. 15-25 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın. Cildinize ekstra aydınlık vermek isterseniz karışımın içine taze sıkılmış limon suyu veya ananas suyu ilave edebilirsiniz.

Konular :