DİYET

Bu Yaz Rahatça Bikini Giymenin Keyfini Yaşayın!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.02.2014

Bu Yaz Rahatca Bikini Giymenin Keyfini Yasayin

Yazın formda olmak, kilo vermekle eş tutuluyor. Oysa formda olmak sadece ince görünmek veya tartı üzerinde istenilen kiloda olmak değildir. Formda olmak, kişinin kendine has kilo ve yağ kitlesi arasında ideal rakamda olmasıdır.

Etrafımızda dolaşan birçok kötü karbonhidrat olsa da, daha hızlı yağ yakmak amacıyla karbonhidratları tamamen hayatınızdan çıkarmaya gerek yoktur. Özellikle de doğru kaynaklarını seçtiyseniz... İşte Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli'densizi hem tok tutacak hem de karın yağlarınızı eritmeye yardımcı olacak yiyeceklerin listesi.

Karbonhidratları Doğru Kaynaklardan Tüketirseniz Zararı Yok

İşte Karın Yağlarını Eriten 4 Yiyecek

1-Ne Kadar Çok Tahıllı Ekmek Yenmeli?

Çok tahıllı ekmekler, beyaz ekmeğin hiçbir problemini yaşamadan, ekmeği beslenmenize eklemenin en iyi yoludur ve hatta %100 tam tahılıdır. Beyaz ekmek yerine çok tahıllı ekmekler organik, lezzetli ve un içermeyen tam tahıldan oluşur.

2 dilim çok tahıllı ekmek 8 gram tam protein ve 6 gram lif içerir. Bu nedenle ekmeği kesmeyin, sadece doğru türünü seçin!

2) Fasulye, Mercimek ve Diğer Bakliyatlar

Fasulye ve mercimekler baklagil ailesinin bir parçasıdır ve benim favori sağlıklı karbonhidrat çeşidimdir. Protein ve lifle dolu olup, mercimek, nohut, bezelye, fasulye, barbunya, lima fasulyesi gibi birçok çeşide sahiptirler ve böylelikle hiçbirini yemekten sıkılmazsınız.

Bu Yaz Rahatca Bikini Giymenin Keyfini Yasayin

3-Dünyada Çılgınca Tüketilen Bir Tahıl "Kinoa"

Kahverengi pirincin en sağlıklı tahıl olduğu düşünülmektedir. Oysa ki biri daha vardır ve hatta kahverengi pirinci geçer, ki o da kinoadır.Kinoa genellikle pirinç ile aynı şekilde pişirilir ve çok çeşitli yemeklerde kullanılır.

Kinoa oldukça fazla lif içeriği ve düşük glisemik indeksi ile birlikte kahverengi pirince göre çift kat fazla protein içeren, glutensiz bir tahıldır. Sadece bununla kalmaz, kinoa tahıllar arasında tam protein ve amino asitlerin geniş bir yelpazesini içeriğinde barındıran tek tahıldır.

Nelerle Tüketebilirsiniz?

Salatalarda, kahvaltıda yediğiniz yulaf yerine ve birçok çeşidini sağlıklı yemekler ve yüksek protein içeriğinden yararlanmak için kullanabilirsiniz.

Büyük marketlerde ve seçkin aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

4) Orman Meyvelerive Kiraz

Yaban mersini, böğürtlen, ahududu gibi orman meyveleri ve kiraz, yiyebileceğiniz iyi karbonhidratlardan bazılarıdır. Lif açısından yüksek, antioksidanlarla dolu ve özellikle glisemik indekse göre oldukça düşük yiyeceklerdir. Hatta kirazın glisemik indeksi sadece 22'dir.

Baklagili Sofralarınızdan Eksik etmeyin

Lif ve protein içeriğinden ve birçok iyi yönünden dolayı, baklagil ailesinden günde en az bir çeşit yemeniz önerilir.

Konular :