DİYET

Dr. Ender Saraç’tan 2 Günde Yarım Beden İncelten Formül

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 11.11.2011

Dr Ender Saraçtan 2  Günde Yarım Beden İncelten Formül

Bazen özel bir gününüzde daha ince ve güzel görünmek için acilen bir-iki kilo vermeye ihtiyacınız olabilir. O zaman bir hafta sonunuzu ya da iki gününüzü Dr. Ender Saraç’ın bu diyetine ayırın. Ancak bu diyeti, mide ülseri, kanser, aşırı kansızlık, ciddi ruhsal bozukluklar, çok düşük tansiyon gibi özel durumlar vrasa kesinlikle bu diyeti yapmayın.

Bu diyet sırasında tuzu kesin. Tuz kaynağı olarak sadece maden sodası kullanabilirsiniz. İlk gün sulu tdiyeti, ikinci gün ise çiğ gıda rejimini yapacaksınız. Bu iki günlük hızlı kilo verme programına başlamadan önceki gece yaklaşık 3 çorba kaşığı Hint yağını, yarım bardak portakal suyunu karıştırıp için.

Bugün kendinizi çok yormayın. Ama özellikle açık havada yürüyüş yapın, biraz ter atın. Stres, insanı daha çok şişir, gerginlik oluşturur. İnsülin düzeyini de olumsuz etkiler.

Diyeti yaparken sinir sistemini rahatlatan sakinleştiren lavanta, melissa, sandal ağacı, gül gibi kokuları da sık sık koklamak içinize bir rahatlık ve hoşluk verecektir.

Bir Günlük Çiğ Gıda Rejimi

Sabah:

1 büyük yeşil elma, iri iri rendelenecek. Üzerine yarım tatlı kaşığı tarçın serpilip hafifçe karıştırılarak rende elmalara yedirilecek. Aynısından bir elma daha yapıp işyerine götürün. Çünkü 1.5 saat sonra bir yeşil elmayı daha tarçınlı olarak yiyeceksiniz.

Çok ince ine rendelenmiş iki adet orta boy taze kabak. Bir tatlı kaşığı zencefil ile hafifçe ovulacak veya karıştırılacak.

1 adet kivi yine tarçınlı olarak tüketilecek.

2 Saat Sonra:

İnce ince kıyılmış 6-7 adet maydanoz üzerine 2 çay kaşığı kadar taze limon suyu dökülecek. Yanında bir küçük kereviz yine rendelenmiş olarak sadece bir çorba kaşığı light yoğurtla karıştırılacak. Üzerine bu karışımı biraz acı yapacak kadar zencefil serpilecek. Eğer tadından rahatsız olmazsanız bir miktar da kimyon katabilirsiniz.

Akşam:

Yine öğlenki gibi 2 adet orta boy rendelenmiş biraz limon ve zencefile karıştırılmış kabak.

1 Saat Sonra :

Tarçınlı elma rendesi yenilecek.

Sabahtan Öğleye Kadar:

Sadece bol rezene çayı ve ılık su için.

En az 4-5 kez tuvalete gittiğinizden emin olun.

İyice acıktığınızda tarifini verdiğim çorbadan için. Akşama kadar bu çorbayı içeceksiniz.

Malzemeler: Bu yemek çok az tuz ve çok az sıvı yağ ile yapılacak. Semizozu, enginar, kabak, taze fasulye, nane, dere otu, taze kök zencefil, limon suyu, tuz, 1.5 litre su.
Bu malzemeleri 1.5 litre suyla karıştırarak sulu bir sebze çorbası veya sulu zeytinyağlı yemek yapın. Küçük bir tencereye olsun.

Notlar:

Gün boyunca yediğiniz çiğ sebze ve meyveler oda sıcaklığında olsun. Zencefil, rezene karışımı çayından gün boyunca 5-6 fincan, ayrıca 1.5-2 litre kadar da sıcak su içmenizde yarar var. Çayları şekersiz için.

Konular :