DİYET

Tonlarca Kalori Almadan Doymak Mümkün mü?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 20.06.2014

Tonlarca Kalori Almadan Doymak Mumkun mu

Dünyaca ünlü beslenme uzmanı Anita Bean’in de dediği gibi yağ kaybetmenin tek yolu, vücudunuzun ihtiyacından daha az kalori almasıdır. İştebu kadar basit.Yanibeslenmenizi sadeleştirin. Nasıl mı? Uzmanlar, çok çeşitli yiyeceklerle karşı karşıya kaldığımızda daha çok yeme eğilimi gösterdiğimizi söylüyor. O halde, eziyet çekmeden kilo vermenize yardım edecek, her zaman fitolmanızı sağlayacakbeslenme önerilerine bir göz atın.

Uğraşmadan Kilo Vermenin Püf Noktaları

Diyetlerle vedalaşın. Kilo vermenin ve verdiğiniz kiloları geri almamanın daha kolay, daha eziyetsiz yolları var. Yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç basit değişiklik, bir beden küçülmenize yetip de artabilir.

Ya Hep Ya Hiç Zihniyetinden Uzaklaşın

Diyetlerin işe yaramamasının nedeni, uzun vadede sürdürülmesi olanaksız olan kısa vadeli çözümler sunmalarıdır. Kendinizi o kadar aç, o kadar yoksun kalmış ve o kadar sıkılmış hissedersiniz ki, durmadan size yasaklanmış olan yiyecekleri hayal edip durursunuz. Ya da beslenmeniz o kadar dengesizdir ki, bedeniniz sizi ihtiyaç duyduğu kalorilere doğru itekleyip durur.

Yemekleri Boğazınıza Tıkmayın, Her Lokmanın Keyfini Çıkarın

“Diyet yapma” düşüncesini bir kenara bırakıp “daha sağlıklı seçimler yapma” doğrultusunda düşünmeye başlayın. Kilo verme planınızın içine en sevdiğiniz yiyecekleri de alırsanız, uzun dönemde kilonuzu kontrol etmeniz kolaylaşacağı gibi, insanları çılgınca yemeye zorlayan “ya hep ya hiç” zihniyetini de ortadan kaldırmış olursunuz. Kendinize çikolatalı bir şeyler ya da bir-iki top sade dondurma yeme hakkını tanıyın ve günün geri kalınında daha sağlıklı seçimler yapın. Yediklerinizi boğazınıza tıkamak yerine her lokmanın keyfini çıkarmayı da unutmayın.

Tonlarca Kalori Almadan Doymak Mumkun mu

İştahınızı Proteinli Gıdalarla Köreltebilirsiniz

Yediğiniz her öğünde ve her ara öğünde balık, tavuk (doğal), fasulye ya da mercimek gibi bir tür protein olmasına dikkat edin. Protein iştahınızı köreltmenin en etkili yoludur ve bu eninde sonunda kilo kaybetmenizi sağlayacaktır. Vücudunuz, metabolik hızını korumak için de proteine ihtiyaç duyar.

Yağı Tamamen Kesmek Doğru mu?

Vücudunuzun yağa ihtiyacı var; üstelik yağlı besinler doygunluk hissini artırmaya yardım eder. Sadece daha sağlıklı olanlarını seçmeye çalışın, kabuklu yemişler, bitkisel yağlar, avokado ve zeytin gibi.

Tonlarca Kalori Almadan Doymak Mumkun mu

Bu 10 Altın Kuralı Hayatınıza Soktuğunuzda Kilo Vermeniz Hayal Olmayacak

1)Kahvaltıyı atlamayın.
2)Bol bol lifli gıda yiyin.
3)Az ve sık yiyin.
4)Porsiyonlarınıza dikkat edin.
5)Alkolün ölçüsünü kaçırmayın.
6)Daha yavaş yiyin.
7)Market tuzağına düşmeyin. (Açken alışveriş yapmayın, listeyle markete gidin.)
8)Tabaklarınızı küçültün.
9)Akşamları karbonhidrata yüklenmeyin.
10)Öğünlerden önce meyve ya da salata yiyin.

Konular :