GENEL SAĞLIK

Gülümsemenin Gücünü Keşfedin Mutluluk Hormonunuz Artsın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.09.2012

Gülümsemenin Gücünü Keşfedin Mutluluk Hormonunuz Artsın

Gülerken dişlerinin görünmesinden memnun olmayan çok sayıda kişinin kendilerine başvurduğunu belirten Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, güzel bir gülümsemenin mutluluk hormonu endorfini arttırdığını, insanların daha çok kendine güven duyarak daha sosyal hale geldiğini söyledi.İşte, Dr. Yalçın'dan güzel bir gülümsemenin püf noktaları...

Birçok Kişi Gülme Sorunu Yaşıyor

Gülümsemek insanı güzelleştiren, insanda olumlu duygular uyandıran ve mutluluk hormonu endorfini arttıran doğal bir iyileştiricidir.Gülme sorunu olanların bunu ömür boyu çekmeleri gereken bir durum gibi kabul etmemelerini öneren Yalçın, “Artık pek çok kişi gülüş sorunlarıyla ilgili bize başvuruyor.

"Gülüş Tasarımı" Uygulanıyor

Sadece ünlüler değil güzel bir gülüşe sahip olmayı herkes istiyor. Bu konuda bilinç düzeyini artırmaya çalışıyoruz. Bazen ağrılı ve acil durumları tedavi ederken, diğer bir taraftan da kişiye özel “gülüş tasarımı” uygulayarak kusursuz estetik gülüşler yaratmaya çalışıyoruz.

Büyükşehir İnsanının Vaktini Kısıtlıyor

Son teknoloji uygulamalarıyla bir haftada yeni bir gülüşe sahip olmak artık mümkün. Diş renklerinin beyazlatılması yani bleaching, diş minesi ve dentinde oluşan renklenmeyi, carbamidperoksid veya hidrojen peroksid içerikli sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemelerle ve yöntemlerle yapılan ağartma işlemidir.

Güldüğünüzde Dişetleriniz Fazla Görünüyorsa Ne Yapmalısınız?

Gülme sırasında, dişetlerinin 1-2 mm den fazla görünmesi durumuna “gummysmile” diyoruz. Estetik olarak rahatsızlık yaratan bu durum dişetlerinin lazer ile tek seansta şekillendirilmesi ile tedavi edilebiliyor.

Dişler Gibi Dişetinin de Renginin Değiştirildiğini Biliyor muydunuz?

Özellikle ön bölgede çok koyu kırmızı ya da siyaha bakan renkte dişetleri sık görülen bir durumdur. Dişlerin düzgün olduğunda dahi estetik kaygı yaratan bu sorun, yine lazer kullanılarak tedavi ediliyor. Yumuşak doku lazeri kullanılarak dişetinin rengi, açık pembe renge dönüştürülebiliyor.

ntvmsnbc

Konular :