AKLINIZDA BULUNSUN

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.02.2013

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Aromaterapi, sağlığı ve esenliği artırmak için bitkilerden elde edilen yağları kullanan çok eski bir terapidir. Öz yağların çeşitli sağaltıcı özellikleri vardır ve migrenden strese, uykusuzluktan akneye kadar fiziksel ve psikolojik birçok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılırlar.

Neyse ki aromaterapinin gücünden, bir masaj uzmanı olmadan da kendi yatak odanızın rahatlığı içinde yararlanabilirsiniz. Birkaç mum, birkaç öz yağ ve bir şişe de taşıyıcı yağ bunun için yeterlidir.

Hem ruhen hem de bedenen rahatlayıp güzelleşmenizi, günün stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak birkaç etkili aromaterapi yöntemini sizler için derledik. Keyfini çıkarın!

Sakinleşmek, ruhunuzu canlandırmak ve kendiniz “güzel ve iyi hissetmek” istiyorsanız,aromaterapi gibisi yoktur. Peki ama ne zaman, hangiyağ kullanılmalı?

Stresten Uzaklaşmak İsteyenler İçin

Sevdiğiniz, güzel kokulu herhangi bir yağdan, bir-iki damla bir kağıt mendile damlatın ve koklayın.

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

İşten eve geldiniz. Sakin ve huzurlu bir ortamı en iyi dengeleyecek formülü veriyoruz: Hemen aromaterapi mumları yakın ya da özyağları bir aromaterapi kabında yakın. (söndürmeyi unutmayın!)

Veya buhar banyosu deneyebilirsiniz. Kaynar su dolu bir kaba birkaç damla yağ damlatın, başınıza bir havlu örtün ve birkaç dakika buharı içinize çekin.

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Cildinizin Güzelliği İçin Uygulayabileceğiniz Aromaterapi Yöntemi

Cildiniz kuruysa, banyo suyunuza birkaç damla atlas sediri, gül, sardunya ya da sandal ağacı ekleyin. Ayrıca bu yağlarla buhar banyosunu da deneyebilirsiniz.

Sarı papatya ve gül ağacı hassas ciltler için iyidir. Yazın güneş yanıkları için ise banyo suyunuza birkaç damla yasemin, lavanta, gül ya da sardunya yağı ekleyin.

Güzellik Uykusu Gibisi Var mı?

Bergamot, selvi, yasemin, mersin, gül, güve otu (vetiver) ve kananga gevşemenize ve daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Banyonuza birkaç damla damlatın ya da yatmaya hazırlanırkan bu yağları yatak odanızda yakın (uyumdan önce söndürmeyi unutmayın!)

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Akşamdan Kaldıysanız Güne Zinde Başlamanızı Sağlayacak Bir Yöntem

Alkolü fazla kaçırdığınızda, kendinizi berbat hissetmekle kalmaz, bir o kadar da berbat görünürsünüz. Sardunya, lavanta, portakal çiçeği, zencefil ya da misket limonu gibi öz yağlarla kendinizi canlandırın. Bunları banyonuza ekleyin, bir aromaterapi kabında yakın ya da bir kase sıcak suyun içine birkaç damla damlatıp, zonklayan alnınıza bir bezle kompres yapın.

Vücut Masajı İçin Etkili Bir Masaj Yağı Tarifi

Kokular sağaltıcı, canlandırıcı ve dengeleyici olabilir. Uzun ve zor bir günün sonunda bir aromaterapi masajı ya da bir yüz maskesinin bizi bu kadar rahatlatmasının nedeni belki de budur.

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Eğer daha etkili bir masaj yağı tarifi istiyorsanız , bunun için yaklaşık altı damla öz yağı, üzüm çekirdeği, tatlı badem, soya, şeftali çekirdeği ya da kayısı çekirdeği gibi bir taşıyıcı yağın dört tatlı kaşığı kadarıyla karıştırın. Hazırladığınız bu yağ karışımıyla kendinize bir tam vücut masajı yapabilirsiniz.

Doğal Yağlarla Bedenen ve Ruhen Işıldayın

Bazı yağlar çok güçlü etkiye sahip olabilir. Epilepsiniz ya da yüksek tansiyonunuz varsa, hamilelik sarısında bunların birçoğundan uzak durmanız gerekir.

Harika Saçlar İçin de Bir Kolayı Var

Yağ üretimini düzenlemek için, yağlı saçları bir aromaterapi karışımıyla kontrol altına alın. Adaçayı, limon, çay ağacı ve selvi bu amaca uygun yağlar arasındadır. Bir taşıyıcı yağa birkaç damla damlatın, saçınıza masajla yedirin ve sonra durulayın.

Kurumuş saçları nemlendirmek için, bir taşıyıcı yağa bir-iki damla papatya, lavanta ya da biberiye yağı damlatıp masajla saçınıza yedirin. Bir gece saçınızda kalsın, sabah önce ılık suyla yıkayın daha sonra şampuanla temizleyin saçlarınızı.

Konular :