AKLINIZDA BULUNSUN

Kendinizi Tedavi Etmek İçin Doğadan Yararlanın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.08.2010

Kendinizi Tedavi Etmek İçin Doğadan Yararlanın

Kendinizi tedavi etmek için doğanın sihirli ellerinden faydalanmaya ne dersiniz? Eğer siz de çatlaklar, basur, diş ağrısı, mide yanması, kabızlıktan şikayet ediyorsanız vereceğimiz bilgileri bir kenara not edin.

DERİDEKİ ÇATLAKLAR: Her sabah göğüs, karın ve kalçalar üzerine bademyağıyla masaj yapın. Her akşam bir bardak kaynamış suya koyduğunuz dört parça kekik otunu cildinize sürüp emilmesi için 5 dakika bekleyin. Sonra soğuk suyla silin. Özellikle göğüsteki çatlamayı önlemek için, haftada bir kezbumaskeyi uygulamakyararlı olur.

BASUR: Bir litre suyun içine, iki avuç dolusu yulaf tohumu döküp, 10 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve bir fincan akşam, bir fincan da sabah aç karnına için. Bir litre suyun içine 100 gr ceviz yaprağı koyup 15 dakika kaynatın. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. Daha sonra üç kaşık gliserin ekleyip elde ettiğiniz merhemi anüsünüze sürün.

DİŞ AĞRILARI: Pişmiş keten tohumlarıyla lapa yapın ve ağrılı diş etlerine uygulayın. Ağrı bir çürük dişten kaynaklanıyorsa, oyuğu bir karanfil tanesiyle tamponlayabilirsiniz.

MİDE YANMALARI: Öğünlerden önce bir çorba kaşığı zeytinyağı için. Öğünler arasında ve geceleri küçük fincanla ılık süt içebilirsiniz. Veyameyankökü çiğneyin ya da meyankökü özütü içebilirsiniz.

KABIZLIK: 300 gr suyun içine, 5 kuru erik, 5 kuru incir koyun. Bir saat suyunu sık sık değiştirerek kaynatın. Ateşten aldıktan sonra ağzı kapalı olarak bütün gece demlenmeye bırakın. Sabah aç karnına erikleri ve incirleri yiyin ve suyunu için.

Konular :