MAGAZİN

Federasyon'dan Sürpriz Çıkış

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 27.05.2012

Federasyondan Sürpriz Çıkış

Fenerbahçe'nin Devler Ligi'ne gidip gitmeyeceği tartışmalarına Federasyon cephesinden ilginç bir çıkış geldi.

UEFA'nınSarı-Lacivertlileri Cezalandırması Söz Konusu

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon gidip gitmeyeceği tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Futbol kamuoyunun bir kısmı UEFA'nın Sarı-Lacivertlileri cezalandıracağı ve Avrupa kapılarını kapatacağı görüşünü savunuyor.

Koç "Cezamızı Çektik" Demişti

Buna karşın kulüp çevrelerinde ise takımın Devler Ligi'ne gideceği görüşü hakim. Hatta önceki gün kulüp eski asbakanı Ali Koç, yaptığı açıklamada "UEFA bize ceza veremez. Hakları yok. Çünkü biz cezamızı çektik. Yine de ceza alırsak altında art niyet ararız" demişti. İşte tam bu ortamda konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) cephesinden ilginç bir çıkış geldi. TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, Sarı-Lacivertli kulübün ön eleme oynamasında bir sakınca olmadığını belirtti.

Takımları bildiriyoruz

Bugün'e konuşan Özerten "Bize göre bu sezon lig tertemiz. Fenerbahçe de ligin ikincisi değil mi? Öyleyse Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesine neden gitmesin? Ancak yine de son kararı UEFA verecektir ama bu sezon ligde hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Biz de lig sıralamasına göre Avrupa kupalarına katılacakları UEFA'ya bildiriyoruz" diye konuştu. Bu sezon ligi şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray ile ikinci Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne; Trabzonspor, Beşiktaş ve Bursaspor daUEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde etmişti.

Gerekçeli Karar Kanarya’yı Yakabilir

TFF’nin UEFA’ya yolladığı gerekçeli kararların bir bölümü bir süre önce ortaya çıkmıştı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile 16 futbol kulübünün ceza almadığı PFDK kararına dayanak olan kararlarda Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'nun Gençlerbirliği ile oynadıkları maçın neticesine etki ettiği sonucuna varılmış buna karşın suçun

Sarı-Lacivertliler Ciddi Bir Ceza ile Karşı Karşıya Kalabilir

Fenerbahçe'ye izafe edilemeyeceği dile getirilmişti. Gerekçeli karardaki bir başka dikkat çeken unsur da PFDK'nın iki üyesinin Aziz Yıldırım'ın suçlu olduğunu belirtmeleri ve Fenerbahçe'nin bir alt lige düşürülmesini istemeleri olmuştu. Eğer UEFA da Yıldırım ve Fenerbahçe ile ilgili kararlara şerh koyan 2 üye gibi düşünürse Sarı- Lacivertli kulüp ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalabilir.

Bugün

sporx.com

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR