ÖZEL RÖPORTAJLAR

Astrolog Su Karakuş: "Gezegen Tılsımları’yla Yüzlerce İnsanın Hayatı Değişti”

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.09.2011

Astrolog Su Karakuş

10 yıldır halk diliyle astroloji anlatan ve astroloji eğitimleri veren biri o. Asıl mesleği İnşaat Yüksek Mühendisliği olan Su Karakuş, bundan tam 21 yıl önce ABD aldığı astroloji eğitimleri sonrasında, profesyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmaya başlamış. Astroloji, Reiki, Altın Üçgen ve Tarot eğitimleri de veren Astrolog Karakuş, öngörülerinin doğruluğu ile de son yıllarda bir hayli dikkat çekiyor.

Yorumları ülkemizin önde gelen görsel ve yazılı medya organlarında sıklıkla yer alan, yayımlanan kitapları satış listelerinin ilk sıralarında olan, ünlü Astrolog Su Karukuş ile hepimizaileyiz.com ziyaretçileri için keyifli bir söyleşi yaptık.

Hangi burç çocukla nasıl iletişim kurulmalı? Doğum için doğru zaman ne? Kişinin yaşamını bir anda olumsuzdan olumluya çevirdiği iddia edilen Gezegen Tılsımları nedir? 2011’i bitirmek üzereyken hangi burçtaki kişiler nelere dikkat etmeli, hani burçlar bu süreçte daha şanslı? Ve merak edilen daha birçok soruyu Astrolog Su Karakuş sizler için cevapladı.

hepimizaileyiz.com: “Astroloji yerini kaybetmiyor tam tersine yükseliyor” diyorsunuz bir röportajınızda. Bu yükselişin altında yatan nedenleri neye bağlıyorsunuz?

Astroloji Osmanlı döneminde hükümdarların, kralların yararlandığı bir sanattı. Sonra gazete köşelerinde fal olarak sunulduğu bir süreç yaşandı. Hâlâ popüler kültürün desteklediği, falcıdan takla attırılıp zoraki türetilen “televizyon yıldızı astrologlar” sayesinde fal değerini koruyor ve kuşkuyla bakılıyor olsa da bilimsel astrologlar Türkiye’de ve dünyada bir yükseliş sağlamayı başardılar.

Astroloji ABD ve İngiltere gibi ileri ülkelerde hobi kursu olmaktan çıkıp üniversitelerde diploma programı olarak bilimselliğini kanıtlamıştır. Türkiye’de bu konuda çok gerilerde değil. Yurt dışında sunum yapan astrologlarımız olduğu gibi, artık astroloji kursları gayet ciddi astrologlar yetiştirmekte ve bu astrologlar Türk insanına astrolojinin bir fal olmadığını anlatmakta.

10 yıldır halk diliyle astroloji anlatan ve astroloji eğitimleri veren biri olarak astrolojiye benim de çok büyük katkım olduğunu düşünüyorum. Binlerce okur, dinleyici, izleyici “sizi keşfettikten sonra astrolojiye inancım gelişti, ondan önce fal sanırdım” diyorsa ne mutlu bana.

hepimizaileyiz.com: Yalnızca astrolojide değil; spritüel yaşama olan ilgi de git gide artıyor. Gerçekten de bu tür enerji çalışmaları hayatımızı fazlasıyla etkiliyor mu? Bu konuyla ilgili tanık olduğunuz, yaşadığınız bir olayı anlatabilir misiniz?

Spritüel yaşam olan ilgi artıyor ve artacak. Neptün doğal evine Balık burcuna geçecek. Balık burcu ve yöneticisi Neptün gelecek yıllara damgasını vuracak bir birleşim. Dolayısıyla spritüel yaşamın önemini gittikçe kavrayacağız. Zekâ hayatta tutunmamız için yeterli bir kaynak değil. Sezgiler de yaşamda yol bulmak, daha kaliteli bir hayatı yaşamak adına gerekli ve önemli.

2006 yılından bu yana “Gezegen Tılsımları” adlı bir dizi çalışma yapıyorum. Bu çalışmalarda amaç; doğum anımızdaki sert gezegen etkilerini olumluya çevirmektir.


Kadim bilgilerle modern astrolojinin bir sentezinden oluşan “Gezegen Tılsımları” yüzlerce insanın hayatını kısa bir sürede değiştirdi. Sürekli geri bildirimler alıyoruz. Paraya çok ihtiyacı olan ve haritasında Jüpiter gerilediği, olumsuz açılar altında olduğu için para kazanamayan, şansını değiştirmek için Jüpiter tılsımı yapan İzmirli bir katılımcı ertesi gün banka hesabında 35000 TL buldu. Borsada tüyo verip kazandırdığı bir arkadaşından hediye gelmiş. İnanamadı. Hala inanamıyor olmalı.

Bunun gibi binlerce örnek var. Zekâ ve çok çalışmak şansı değiştirmek için yeterli değil. Dileklere ulaşma sürecini hızlandırmak, bazen aksayan bir zincirin çürük halkasını çıkarıp atmak gerekiyor. Bunu Gezegen Tılsımlarıyla başarabiliyoruz.

hepimizaileyiz.com: 2011 yılını da bitirmek üzereyiz. Önümüzdeki süreçte hangi burçlar daha dikkatli olmalı, hangileri daha atak olmalı? Özetle bu dönemin şanslıları-şansızları kimler?

Evet, nerdeyse yılın sonlarına yaklaşıyoruz. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar ile yükselen burcu bu öncü gruptan olanlar dikkatli olmaya devam etmeli. Genel olarak sert etkiler altındalar.

Boğa, İkizler ve Yaylar en şanslı grup. Boğalar Jüpiter’den, diğerleri tutulmalardan destek alıyor. Jüpiter şans gezegeni… Tutulmalar büyük fırsatları getiren büyük enerjiler.

Aslan ve Başaklar yılsonuna kadar en atak olacak burçlar. Mars’ın koruyuculuğunda yılı bitirecekler. Özellikle Başak gelecek yıl Şubat ayına kadar önemli kararları almalı. Özeti budur. Geniş olarak bilmek isteyenler için 2012 yorumlarımı ücretsiz sunacağım.

hepimizaileyiz.com: Anne babalara yol gösterici olması açısından, hangi burçtaki çocukla nasıl iletişim kurulmalı sizce?

Koç burcu çocuğunuzla tartışmalısınız. Yumuşak tavırlar değil akılcı tartışmalarla büyür.

Boğa burcu çocuğunuza güven vermeli, sözünüzde durmalısınız. Aile birliğini korumalı ve yemek sofralarında bir arada olmalısınız.

İkizler burcu çocuğunuz için konuşmak kadar etkili bir başka yöntemde bilimsel kanıtlar sunmaktır. İyi bir araştırmacı olmayı başarmalı, bir ergen davranışı ruh hali hakkında bilimsel yazılarla onun normal olduğunu anlatmalısınız.

Yengeç burcu çocuğunuz aşırı hassas ve kırılgan olacağı için her sözünüzün gerçek anlamını ve duygusal dayanağını açıklamalısınız. Sık sık bunu yapmalı, onu kucaklamalı, sarılıp öpmelisiniz.

Aslan burcu çocuğunuzun kaliteli giyinmesini, şık bir sofrada yemek yemesini sağlamalısınız.

Başak burcu çocuğunuzun yatağından ziyade kitaplığına önem vermeli, çeşitli sabunlar hediye ederek motive etmelisiniz.

Terazi burcu çocuğunuza en kızgın anınızda bile nazik davranmalısınız.

Akrep burcu çocuğunuz gizli saklı şeyleri karıştırdığında ve sizden her şeyi sakladığında anlayışla karşılamalı, onun geçeğini sizde sezgilerinizle bulmalısınız.

Yay burcu çocuğunuz hem eğitimine hem de gezmeye önem verir. Sık seyahat etmesini sağlamalısınız.

Oğlak burcu çocuğunuza sorumluluk vermeli ama aşırı yüklenmemeli, ona sevgisini göstermeyi öğretmelisiniz.

Kova burcu çocuğunuzun uçuk hayallerine destek çıkmalı, mutlaka istediği bir yardım kuruluşuyla çalışmasını sağlamalısınız.

Balık çocuğunuzu bağımlılıklardan korumalısınız.

hepimizaileyiz.com: Reiki Master’sınız aynı zamanda. Nedir Reiki Master? Kısaca özetleyebilir misiniz?

Reiki şifa sanatlarından biri ve ilki. Çok önemli bir enerji sistemi. Hem sağlığımızı, hem ilişkilerimizi düzenlememize yardım ediyor. Kısa sürede ruhsal gelişim sağlayabiliyoruz. Reiki ile para, aşk, iş, sağlık her konuda işe yarayan hızlı düzelmeler yaratıyor. Mükemmel bir sistem…

Reiki 3 aşamadan oluşuyor. 3 ayrı aşamada yol kat ettikten sonra Master olunuyor. Reiki Master, başkalarına eğitim veren, uyumlama yapabilen bir öğreticidir.

hepimizaileyiz.com: Anne adayları Reiki ile rahatlıyor, stresten uzak bir doğum süreci geçirebiliyor. Bu konuda sitemizi ziyaret eden anne adaylarına neler söylemek istersiniz?

Reiki her türlü korkunun ve hatta panik atak hastalığının ilacı. Reiki uyumlama denilen kısa bir işlem ve eğitim süreci ile başlıyor. Sonra kişi kendi kendine ve başkalarına enerji verebiliyor. İnandığın için kendini iyileştiriyorsun diyenler çıkacaktır. Ben de ilk uyumlandığımda aynı şeyi düşünmüştüm. Ama hiç tanımadığım insanları defalarca iyileştirdiğimde, kendi potansiyelimin en üst noktasına çıktığımda anladım ki Reiki, bir inancın ürünü değil. Ciddi ve kadim bir bilginin sentezi…

Anne adaylarının haklı korkusu da Reiki sayesinde geçiyor yerini huzura dinginliğe bırakıyor. Anne karnındaki bebeklerde Reiki ile daha huzurlu bir dönem yaşıyorlar. Bütün anne adaylarına ve tüm insanlara Reiki ile tanışmalarını, uyumlanmalarını tavsiye ederim. Asla pişman olmazlar ve mutluluk kapısından geçerler.

hepimizaileyiz.com: Reiki’nin hastalıkları iyileştirici gücünden de bahsedebilir misiniz biraz?

Reiki bir çeşit alternatif tıp sanatıdır aynı zamanda. Her türlü hastalıkta koruyucu ve tedaviye yardımcıdır. İyileşme olasılığı olmayan akıl hastalıkları hariç.

Elbette ölümün çaresi yok. Fakat Reiki olabilecek en iyi konumu ve en kaliteli yaşamı, en sağlıklı bedende yaşamanızı sağlar.

Şanslı Günü Bul, Çocuğunu Şanslı Kıl

hepimizaileyiz.com: “Çocuğumu hangi tarih ve saatte doğurayım ki daha şanslı, mutlu vs. olsun?” diye size danışanların sayısı az değil. Bu konuda neler söylemek istersiniz? Çocuğun gerçek doğum saatinin mi yoksa sizin belirlediğiniz astrolojik saatin mi kaderi üzerinde önemli etkileri vardır?

Ben evrenin ve doğanın yanındayım. Doğa neyi uygun görüyorsa o doğrultuda yaşamalıyız. Doğum saatimiz normal doğum saatimiz olmalı. Ancak sezeryanla doğumda günü ve saati seçme şansı olan annelere yardımcı oluyorum. Sezeryana doktor karar vermeli bir astrolog değil. Çünkü bebek aile dinamiklerini olağan doğum saatine taşır ve böylece aileye ait hisseder. Ailenin burç özelliklerinin karmasıdır.

Sezeryanla doğumda, zaten doğa dışı belirlenen bir gün ve saat olacaksa bu aşamada mutlaka profesyonel bir astroloğun yardımı alınmalıdır. En şanslı, açıları en güzel, en sağlıklı, en yararlı ve hayatı kolaylaştıran günü ve saati seçmek mümkün. Böyle bir fırsatımız varsa elbette doğum saati ve gününü biz astrologlar belirlemeliyiz.

Aile dinamiklerini göz ardı etmeden tabii. Bu bağlamda ailenin tüm bireylerinin doğum haritaları incelenmelidir. Aile ile uyumlu olacak saat belirlenmelidir. Zorlu bir çalışmadan bahsediyorum. Her astrolog bu konuda çalışamaz ve başarılı olamaz. Bu bir uzmanlık alanıdır.

hepimizaileyiz.com: Hangi gezegenler hangi hastalığınızın haberci olabilir? Gezegenlerin bu olumsuz etkilerinden uzaklaşmak için neler yapmalıyız?

Her gezegen vücudumuzun belli bir bölgesini ve organları temsil eder. Her burç bu organların hassasiyetini yaşar. Sert etkiler altında doğan kişiler hastalıkları daha ağır yaşar. Veya zorlayıcı açılar altına giren kişiler dönemsel olarak tedavi süreci uzun ve güçten düşüren hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalır.

Reiki bu konuda yardımcıdır. Astroloji ile kadim bilgilerin sentezinden oluşan Gezegen Tılsımları da hem hastalıkların ortaya çıkmadan engellenmesinde, hem de daha çok para kazanmak, aşkı bulmak, evlenmek, iş bulmak, kariyer yapmak, okul kazanmak gibi insani dileklerimizde olağanüstü mucizevi bir etki sağlar.

Gezegen Tılsımlarını Türkiye’de ve dünyada tek uygulayıcı, tek öğretici benim. Binlerce katılımcı denedi ve mutlu sona ulaştı. Bu nedenle uzun yıllardır güncelliğini koruyor. Hepimiz aileyiz üyeleri bir kez denemeli derim.

Hangi gezegen hangi hastalığın habercisi?..

Çevresel faktörlerin, stres, yaşam kalitesi ve hayat standartlarının yanı sıra gökyüzüne oluşan hareketlerin de insan sağlığını etkileyebiliyor.

Merkür: Akıl ve zihin sağlığımız yani özetle ruh sağlığımız Merkür'ün yönetimindedir. Doğum anınızda yanlış yerleşmiş veya olumsuz sert açılarla bloke olmuş bir Merkür akıl hastalıklarına, zihinsel faaliyetlerin yavaşlamasına, zekânın ortalama veya altında seyretmesine sebep olur. Başarısızlıklar ve yanlış algılama, dikkat eksikliği, odaklanamama sorunları da Merkür'le ilişkilidir.

Venüs: Venüs, güzellik ve estetikle ilişkili bir planet olduğu için estetik ameliyatların tamamı Venüs’le ilgilidir. Ayrıca; boyun, boğaz bölgesi, böbrekler, pankreas, hormonlar, yumurtalıklar, toplardamarlar olumsuz açılar da aksayan ve yaşlılıkta ciddi sorunlara dönüşen bölgelerdir. Dengeli ve yeterli beslenme Venüs'ün dengesini yerine getirmesi için gereklidir.

Güneş: Sağlık ve canlılık simgesi Güneş, aynı zamanda yakıcı bir sağlık düşmanı olabilir. Kalp direkt Güneş ve Güneş'in açılarıyla ilişkilidir. Belkemiği rahatsızlıkları ve miyop da Güneş ile ilişkilidir. Göz rahatsızlıklarında sıkça karşılaşılan ileriyi görememe sorunu da Güneş'in eseridir. Güneş sert açıları özellikle Satürn'le ilişkili olanlar uzun süreli ve ciddi hastalıklara sebep olurlar.

Mars: Baş bölgesi (göz, saç, alın, burun) kandaki alyuvarlar üreme organları ve idrar yolu Mars'la ilişkilidir. Olumsuz açılarında her türlü baş ağrısına ve ateş yükselmesine sebep olan Mars yakıcı, patlayıcı maddeler ve kesici aletlerle de ilişkilidir. Doğum anımızda Mars olumsuz açılara sahipse yanık ve kesiklerden korunmak zorundasınız.

Jüpiter: Karaciğer, kalçalar, üst bacaklar, dalak ve koklama duyumuz doğum anımızda Jüpiter'in konumuyla yakından ilişkilidir. Çabuk iyileşen, kendini çabuk toparlayan bünyelerde Jüpiter güçlüdür. Jüpiter'in sert açıları insani yönlerden uzaklaşılmasına, duyarsız, inançsız, duygusuz, sorumsuz, bir yaratık ortaya çıkmasına sebep olur.

Satürn: İskelet sistemi, kemikler, dişler, deri, deriyi besleyen hormonlar, dizler ve kulaklar Satürn tarafından yönetilir. Kireçlenme, romatizma gibi eklem ve kemik hastalıkları Satürn'ün ilerleyen yıllarda göstereceği ağrılı ve kronik hastalıklardır. Bedene iyi bakılmaması durumunda olumsuz açılara sahip bir Satürn mutlaka eklem ve kemik problemleri yaratır. Kalsiyum, fosfor, D vitamini Satürn'ün besinleridir.

Uranüs: El, ayak bilekleri, dokular, baldırlar ve bazı bacak kasları Uranüs tarafından temsil edilir. Doğum haritanızda Uranüs'ün sert açıları varsa ve geriliyorsa bacak ağrılarınız en büyük derdiniz olabilir. Bileklerinizde üst üste meydana gelen burkulma ve kırılmalar kalıcı değişimler yaratabilir. Zihinsel deha ile de yakından ilişkili olan Uranüs, dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide yerleşir. Yürüyüş ve dengeli beslenme Uranüs gezegenin etkisi altında olan kişiler için bir ihtiyaçtır. Açık hava, sinir bozukluğu tuzağına kolayca düşülmesine engel olabilir.

Neptün: Duygu durumu bozuklukları, ayaklar ve hücreler Neptün'ün yaratacağı zayıflıklardır. Aynı zamanda alkolizm ve diğer bağımlıkları yaratır. Yanılma ve uyuşma eğilimi doğum anımızda gerileyen ve olumsuz açılar kuran bir Neptün'ün eseri olabilir.

Plüton: Üreme organları,safra kesesi sorunları Plüton'la ilişkilidir ve kendisine iyi bakmayan insanları çarpabilir. Uzun süreli kötü beslenme ve olumsuz koşullarda yaşama, korunmasız seks Plüton'un yıkım yaratmak istediği alanlardır. Plüton'la işbirliği halinde iseniz hastalanmak yerine güçlü ve sağlıklı görünürsünüz. Plüton'un olumsuz açıları altındaysanız ve 'bana bir şey olmaz' diyorsanız bir anda şaşırabilirsiniz ve yıkılabilirsiniz.  

Değerli açıklamalarıyla bizleri aydınlatan Astrolog SuKarakuş'a hepimizaileyiz.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

Eylül 2011

Dikkat: Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, hiçbir şekilde kullanılamaz.

Konular :