CİNSEL HAYAT

Evlilikte Cinsellik Neden Önemli? Seksin Olmazsa Olmazları: Erotizm ve Romantizm

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.06.2019 - Güncelleme : 24.09.2022

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, seksin sadece fiziksel bir eylem olmadığını, psikolojik ve sosyal boyutları olan kompleks bir eylem olduğunu vurgulayarak; çiftlerin cinselliğe karşı neden isteksiz olduklarını sıraladı ve önerilerde bulundu. 

İnsan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan cinselliğin sağlıklı bir şekilde yaşanamamasının psikolojik sorunlara yol açabileceğinin altını çizdiler. Fiziksel sağlık gibi cinsel sağlığın da korunması gerektiğini belirterek cinsel mutluğun sırlarını açıkladılar.

Yapılan araştırmalar uzun soluklu ilişkilerde, evliliklerde çiftlerin cinselliğe olan ilgisinin zamanla azaldığını gösteriyor. Peki ama kadın veya erkekte cinselliğe karşı isteksizliği önlemek için neler yapılabilir? 

Karım Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

 

Mutlu Bir Cinsel Hayat İçin Ne Yapabilirsiniz?

1. Keyifli, Canlı ve Renkli Bir Cinsel Hayat İçin

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, evrimin ve en uyumlunun sağ kalmasının bir sonucu olan insan eşleşmesine “cinsel beraberlik” ya da “seks yapmak” adı verildiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Şehvet, sevgi, emek, bilgi ve tecrübe ister. Seks anlatılmaz ancak derinden yaşanır.

Bu nedenle, insan cinsel hayatının daha keyifli, daha canlı, daha renkli olmasını istiyorsa, seksi bir sanat olarak benimseyip, yaşamalıdır. Nefes almak, su içmek kadar sıradan ve hayatımızın inkar edilmez bir parçası olan seks yapmak; kendini ve ötekini bilerek, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir performans hedefi koymadan, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir armağan gibi paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalıp, orgazm olabilme bilim ve sanatıdır.

 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

 Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz?   

 Kadında Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

2. Seksin Olmazsa Olmazları: Erotizm ve Romantizmdir  

Bu sanatı dünyada icra eden, üreme olmaksızın seksi ve seks olmaksızın üremeyi gerçekleştirebilen tek canlı olan insanoğlu, seksin zevkini biyolojik üreme amaçlarından ayırmakla büyük bir sıçrama yapmıştır.

 Bu sıçramada seks; döllenmeyle ve gebe kalmayla, boşalma ve orgazm olmayla, cinsel doyum ve rahatlamayla, karşılıklı iyilik hali ve mutlu bir ilişkiyle, yetişkin oyunlarıyla ve yakınlaşma çabalarıyla, güzellik ve doğrulukla, kendinden emin olmakla ve zevki aramakla, sevgi ve aşkla ilişkilidir.”

Cinsel Mutluluğun Sırları

Keçe, cinsel işlevlerin sağlıklı devam edebilmesinin, seks hormonları, ruhsal ve zihinsel sağlık, yorgunluk, yaşam kalitesi gibi unsurlara bağlı olduğunu belirterek “Bu unsurların bir uyumu sonucu ortaya çıkan cinsel arzu, insan doğasından ve doğanın koynundan fışkıran bir yaşam enerjisidir. Çeşitli becerilerle ve sanatlarla beslenir, doğru bilgi ve tecrübeyle olgunlaşır. 

Ancak cinsel mutluluğun tek bir sırrı, yoktur, sırları vardır ve herkesin sırrı kendi cinsel yaşamında gizlidir. İnsanoğlu kendini cinsel aşka ve hislere teslim ettiğinde, çok derinlere gizlediği ve nerede olduğunu bilmediği cinsel mutluluk sırlarına ulaşabilir” dedi. 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz?

 Erkekte Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

3. Cinsel Hayatta Mutluluğun Sırrı Ne? 

  
"Şehvet, sevgi, emek, bilgi ve tecrübe ister. Seks anlatılmaz ancak derinden yaşanır." diyen Psikoterapist Cem Keçe, cinsellikte mutluluğun sırlarını anlattı:

Cinsel mutluluğun sırrı: 

Çok istemek,

Bir şeylerden vazgeçebilmek,

Emek vermek ve 

Başarılı insanları model almak şeklinde dört kadim sırrı vardır. 4. Partnerinizle Cinselliğe Dair Açık Seçik Konuşabiliyor musunuz?

“Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için insanın önce seksi bir ihtiyaç gibi görmesi ve zaman planlaması yapması, her sabah 5 dakika, her akşam 5 dakika ve gece yatarken 10 dakika partneriyle yaptıklarını ve yapacaklarını içeren cinsel fanteziler kurması, erotik romanlar okuması, erotik filmler izlenmesi, erotik danslar yapması, ayıp, yasak, gizem, ulaşılamazlık ve yenilik temalarını içeren cinsel fantezileri partneriyle paylaşması, orgazm taklidi yapması ve cinselliğe dair açık seçik konuşması (seksting) gerekir. 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz? 

5. Doğru Cinsel Tekniği Biliyor musunuz?

Unutmayın, her şey önce en güçlü ve en büyük cinsel organ olan beyinde başlar, sonrası doğru bir ruh hali, doğru bir iletişim ve biraz da doğru cinsel tekniği öğrenmeyi gerektirir. İnsanın beynini doğru ve sağlıklı kullanması cinselliği daha çok istemesine yol açacaktır. Sonra insan, telefon, tablet, sosyal medya gibi kötü alışkanlıklardan vazgeçebilmelidir.

Daha sonra sekse emek vermelidir yani erotik masaj, uzun bir önsevişme ve cinsel aşk oyunlarıyla süslenmiş keyifli cinsel deneyimler yaşamalıdır. Cinselliği nasıl ifade edeceğine sadece ve sadece çiftin kendisi karar verebilir ve tecrübe ettikleri cinsel, zihinsel, duygusal ve bedensel zevklere değer vererek onları yüceltebilirler. İşte o zaman her şey kendiliğinden çok keyifli ve çok güzel olur” dedi. 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

 Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz?

Kadının Cinsel İsteksizliğine Karşı Ne Yapılabilir?

6. Erkek, Eşi İçin Ne Yapabilir?

Erkeğin partnerini duygusal olarak tatmin etmesinin birçok yolu var. İşte, bazıları: 

1) Partnerinize her fırsatta aşkla dokunun.

2) Partnerinizi ilgiyle dinleyin ve anladığınızı ona gösterin.

3) Partnerinizle birlikte kaliteli vakit geçirin ve ondaki en ufak şeylere dikkat edin.

4) Partnerinizi hayatınızın merkezine alın ve onu biricik kılın, ‘herkesten ve her şeyden kıymetlisin’ mesajını verin. 

5) Partnerinize bol bol romantizm sunun. 

6) Partnerinizi aşkla arzulayın. 

7) Partnerinize düzenli ve güvenli bir yaşam sunun. 

8) Partnerinize karşı nazik olun. 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

 Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz?

Erkeğin Cinsel İsteksizliğine Karşı Ne Yapılabilir?

7. Kadın, eşi için ne yapabilir?

Kadının partnerini duygusal olarak tatmin etmesinin yollarından bazıları: 

1) Partnerinizin yaptıklarını ve başarılarını fark edip, bol bol takdir edin.

2) Partnerinizin performansını överek erkekliğini onaylayın.

3) Partnerinizin varlığına ve sunduklarına ihtiyaç duyduğunuzu ‘Benim için ........ yapmana ihtiyacım var’ cümle kalıbıyla ona gösterin.

 4) Partnerinize bol bol erotizm sunun. 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz? 

5) Partnerinize aşkla hizmet davranışlarında bulunun. 

6) Sizi mutlu etmeyi başardığını partnerinize gülümseyerek gösterin. 

7) Partnerinizin yalnız kalma ihtiyacına saygı gösterin. 

8) Partnerinizin ailesi ile iyi geçinin ve onun hatırı için akraba ilişkilerini aklınızla yönetin.

 

Eşim Neden Cinselliğe Karşı İsteksiz

8. Uzun İlişkilerde ve Evliliklerde Cinselliğe Olan İlginin Azalması 

Cinsel isteksizliğin kader olmadığını, cinsel terapi ve cinsel isteği artıran bitkisel ürünlerle tedavisinin mümkün olduğunu söyleyen Keçe, “Ülkemizde cinsel terapi gibi cinsel tedavilere ilginin artması kadar, cinsel gücü ve cinsel isteği artıran bitkisel ürünlere ve gıda takviyelerine de talep her geçen gün artıyor. Çünkü yapılan araştırmalar uzun soluklu ilişkilerde çiftlerin cinselliğe olan ilgisinin zamanla azaldığını gösteriyor.

9. Cinsel İsteği Artıran Ürünler

Cinsel isteksizlik halihazırda genellikle psikolojik yollardan tedavi edilmeye çalışılır ancak birçok vakada tedavi girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. Bu nedenle hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği arttıran bitkisel ürünlere olan ilgi her geçen gün artıyor ve ülkemizde de güvenli ve içeriği sağlam ürünler satışa çıktı. 

Cinsel isteksizliğin kader olmadığını, cinsel terapi ve cinsel isteği arttıran bitkisel ürünlerle tedavisinin mümkün olduğunu söyleyen Keçe, “Ülkemizde cinsel terapi gibi cinsel tedavilere ilginin artması kadar, cinsel gücü ve cinsel isteği artıran bitkisel ürünlere ve gıda takviyelerine de talep her geçen gün artıyor. Çünkü yapılan araştırmalar uzun soluklu ilişkilerde çiftlerin cinselliğe olan ilgisinin zamanla azaldığını gösteriyor.

 

Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Ürünler 

Cinsel isteksizlik halihazırda genellikle psikolojik yollardan tedavi edilmeye çalışılır ancak birçok vakada tedavi girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. Bu nedenle hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği arttıran bitkisel ürünlere olan ilgi her geçen gün artıyor ve ülkemizde de güvenli ve içeriği sağlam ürünler satışa çıktı. Özellikle kadınlarda cinsel isteği arttıran ürünler çok ilgi görüyor.

İçeriğinde L-Arjinin HCL, L-sitrulin, rosvita, pycnogenol, ginseng, trigonella foenum-graceum, ginkgo biloba gibi maddeler barındıran ve kadınların sağlıklı bir cinsel hayat yaşamalarına tamamen doğal yollardan yardımcı olan ürünler, günde bir kez iki tableti, tercihen yemekle beraber, bol miktarda su ile alındığında cinsel istekte ve cinsel uyarılmada belirgin bir artış görülüyor.

Ayrıca bu ürünler erkeklerde ereksiyonu gerçekleştirme ve sürdürme kabiliyetini arttırıyor, zamanla azalan cinsel istek ve tutkunun yeniden yakalanmasına destek sağlıyor, cinsel performansı canlandırmaya, performans endişesine son vermeye, cinsel güveni yeniden kazanmaya ve artık mümkün olmadığı düşünülen cinsel zevklerin ve cinsel tatminin yeniden elde edilmesine de yardımcı olabiliyor. Ayrıca cinsel isteği arttıran bitkisel ürünler, cinsel tedavi yapan cinsel terapistlerin ve hekimlerin de işlerini kolaylaştırıyor ve tedavi başarısını arttırıyor.” dedi.

Konular :

#Evlilikte cinsel isteksizlik #kadında cinsel isteksizlik  #erkekte cinsel isteksizlik