EVLİLİK HAYATI

Başlangıç Noktasına Dönün, İlişkiniz Canlansın!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 13.11.2012

İlişkiyi Canlı Tutmak İçin Başlangıç Noktasına Geri Dönmeli

Yabancılara gayet iyi davranırız da genellikle en yakınımızdakilere ilgimizi esirgeriz. Bu koşuşturmada eşimizi atlar, unuturuz. Aslında ona herkesten daha iyi davranmamız gerekir, çünkü bizim için hayatta en önemli kişi olmalıdır. Bunun böyle olduğunu ona göstermeliyiz. Aksi takdirde “eldeki kuş” sandığınız eşinizin başka kollara uçup gitmesine seyirci kalabilirsiniz.

Sanmayın; Yapın

Modern yaşamın karmaşasında ve gündelik ilişkilerin karmaşık dalaşında karşımızdakini şöyle bir itip yolumuza devam ettiğimiz biri değil, gerçek bir insan olduğunu unutuvermek işten bile değil. Karşımızdaki gerçekte yok bilmiş, ihmalimizin günahını bir de kabalaşarak çıkarmış ve ona zaten orada olması gereken bir yaşam kaynağı gibi davranmışken varlığını eldeki kuş gibi görmeye başlamak, teşekkür ettiğimizi, övdüğümüzü ya da “lütfen” dediğimizi sanmak kolaydır.

"Lütfen" ve "Teşekkürler" Sözcüklerinin Gücünü Küçümsemeyin

İlişkiyi canlı, renkli kılmak için başlangıç noktasına dönmeli ve sözcüğün eski anlamıyla nazik olmaya başlamalısınız. Birbirinize kendinizi yeniden hoş, kibar, nazik ve terbiyeli olmaya başlayacak saygılı, ince bireyler olarak tanıtmanız gerekir. Şu andan itibaren gün içinde kaç kez gerekirse gereksin “lütfen” ve “teşekkürler” diyeceksiniz. Düşünceli olun. Övücü olun. Herhangi bir neden olmaksızın hediyeler verin. Eşinizin söylediğiyle ilgilendiğinizi göstermek için sorular sorun.

İlişkiyi Canlı Tutmak İçin Başlangıç Noktasına Geri Dönmeli

Eşinizin ihtiyaç ve İsteklerine Odaklanın

Sağlığına, esenliğine, düşlerine, umutlarına, iş yüküne, ilgilerine ve zevklerine ilgi gösterin. Ona yardımcı olmaya zaman ayırın. İhtiyaçları ve isteklerine odaklanmaya zaman ayırın. Dinlemenin, ilgi göstermenin, onu hala sevdiğinizi göstermenin dışında hiçbir şey yapmaksızın sadece onunla olmaya vakit ayırın. Her şey yolundaymış gibi yapıp iyicil ihmalin ilişkinizi berbat etmesine izin vermeyin.

Konular :