EVLİLİK HAYATI

Kocanızı Baştan Çıkarmanın Yolları

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.11.2011 - Güncelleme : 11.12.2023

Evli olmak demek yatak odasından soğumak anlamına gelmemeli,  çoğu çiftin “Nasıl yani” dediğini tahmin edebiliyoruz.  Cinsel yaşamınız son zamanlarda kesintiye uğradıysa ve bu durum canınızı sıkıyorsa doğru yerdesiniz. Aslında biraz fazladan çaba ile durağan evlilik ve seks hayatınızı tersine çevirebilirsiniz.

Evlendikten sonra, peri masallarındaki gibi sonsuza dek mutlu yaşayacağınız bir ömür için her şeyin güvence altına alındığını düşünebilirsiniz. Balonunuzu patlatmak istemeyiz ama aşk hikayenize, yani gerçek aşk hikayenize yeni başladığınızı fark etmiş olabilirsiniz.

Gerçek şu ki, karı koca olduğunuzda nasıl geçineceğinizi, tüm hedeflerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi ve nasıl samimi kalacağınızı öğrenmeye başlarsınız. Pek çok çift, evlilikten sonraki cinsel yaşamlarının çok değiştiğinin farkına varır. Kocanızı nasıl baştan çıkaracağınızı bilme dürtüsü burada devreye giriyor. Ancak baştan çıkarıcı kısma gelmeden önce, kocanızı baştan çıkarma konusunda bilgili olmanın neden önemli olduğunu anlamalıyız.

İşte, size eşinizi tekrar baştan çıkarmanızı sağlayabilecek 4 sihirli hareket.

Eşinizi Baştan Çıkarmanın Yolları

 

1. Evlilikte Cinsel İlgisizlik Nedenleri 

  • Erkeklerin sekse olan ilgisini kaybetmesinin nedenleri

Evlendikten sonra erkeklerde libido düşüklüğünün birkaç farklı nedeni olabilir. Ebeveyn olmak veya önemli kişisel/mesleki değişiklikler yaşamak gibi önemli yaşam olayları, öncelikleri değiştirebilir ve doğal olarak da bu durum eşinizle aranızdaki cinsel yakınlığı etkileyebilir.

Diğer bir sebep ise rutin ve aşinalık olabilir. Zamanla çiftler bir rutine alıştıkça, yeni bir ilişkinin heyecanı ve yeniliği azalabilir. Bir partnerin vücuduna ve cinsel tercihlerine aşinalık da heyecanda algılanan bir azalmaya yol açabilir.

Birbirinizle yeni çıkmaya başladığınızda seks hayatınız harikaydı belki de. Evliliğin ilk yıllarında spontane gelişen seks harikaydı fakat evlendikten sonra ne oldu?  En son ne zaman zevkten çığlık atmanıza neden olacak bir sevişme yaşadınız? Ne yazık ki bu konuda yalnız değilsiniz. Birçok çift evlendikten sonra cinsel yaşamlarında değişiklikler yaşar. Bir kişinin karşı cinse ilgisini kaybetmesini etkileyebilecek çeşitli faktörler olabilir. 

Partnerinizin seksle ilgilenmemesinin bazı nedenleri şunlardır:

  • Stres
  • Günlük hayatın zorlukları
  • Yaşlanma
  • Düşük testosteron
  • Tıbbi durumlar, ilaç kullanımı vb.

Evililikte Eşinizini Heyecanlandırmanın Yolları 

2. Erkekler İçin Görsellik Fazlasıyla Önemli

Daha az cinsel yakınlık, kocanızın yavaş yavaş sekse olan ilgisini kaybetmesine neden olabilir. Günlük koşuşturmada maalesef ikiniz de çok meşgul olduğunuzda bu durum sıklıkla meydana gelebilir. 

Erkekler genel olarak doğal ve biyolojik olarak görselliğe düşkündürler. Bu, onun gördüklerine odaklandığı anlamına gelir ve bunu kullanarak kocanızı nasıl baştan çıkaracağınız konusunda üstünlük elde edebilirsiniz. Etkiliyeci bir görselliğinn yanı sıra, onun seks tutkusunu ateşlemek için hayal gücünüzü kullanmalısınız...

En önemli cinsel organ beyindir. Cinsellik beyinde başlar ve bedenimizle devam eder. Sekse odaklanan ve karısını cinsel olarak arzulayan erkeğin beyni, onun daha aktif ve canlı olmasına yardımcı olur. Bu nedenle eşinizin sizi cinsel olarak arzulamasına yardımcı olmak için yatak odasında gücünüzü ve yaratıcılığınızı ön planda tutmalısınız.

Psikolog Mert Şeker'e göre, en önemli cinsel organ beyindir. "Cinsellik beyinde başlar ve bedenimizle devam eder. Sekse odaklanan ve karısını cinsel olarak arzulayan erkeğin beyni, onun daha aktif ve canlı olmasına yardımcı olur. Bu nedenle, eşinizin sizi cinsel olarak arzulamasına yardımcı olmak için yatak odasında gücünüzü ve yaratıcılığınızı ön planda tutmalısınız."

3. Makyaj Yapın

Kocanızı baştan çıkarmanın kolay olacak fikirleri var mı? Yeni başlayanlar için önce kendinize odaklanın. Kendinize doğal ve hoş bir makyaj yapın. Bu neden önemli? Kendinize iyi bakar ve kendinizi iyi hissederseniz, her şey kendiliğinden gelecektir. Kocanızı baştan çıkarmanın yollarını bulmanız daha kolay olacaktır.

4. Ona Şehvetli Masajlar Yapın

Dokunmak iyileştirebilir ama aynı zamanda cinsel tutkuyu da ateşleyebilir. Daha etkili kılabilmek için rahatlatıcı ve hoş kokulu masaj yağları satın alın. Eşinize vücudunun hangi kısmının gergin olduğunu sorun ve masaja oradan başlayın. Kocanızın kendisini daha iyi hissetmesini, rahatlamasını sağlayın ve dilersenii kocanızı baştan çıkarma tekniklerinize yatak odanızda da devam edin...

Dokunma son derece güçlüdür. Kelimelerin yetersiz kaldığı yerde, dokunma duyunuzu kullanın; kocanıza her açıdan yaklaşırsanız, kelimenin tam anlamıyla cinsel açıdan tatmin olacağınızdan emin olabilirsiniz!

  • Bazı erkekler için dokunmak gidilecek tek yoldur.

Kocanızın erojen bölgeleri hakkında bilgi edinerek ve onlara dokunmanın tatmin edici yollarını öğrenerek işleri bir adım daha ileri götürün ve birden fazla yolla en iyi noktaya ulaşacaksınız. 

Kocanızı Baştan Çıkarmanın Yolları

Mutlu evliliğin sırları... 

Vücudunun pek çok yerine dokunarak onu gerçekten de bir duyu kasırgasına sürükleyebilirsiniz ve arzu edildiğini hissetmesini sağlayabilirsiniz; bu, kocanızı cinsel açıdan tatmin etmenin garantili bir yoludur.

5. Hiç Beklemediği Bir Anda Ona Sarılın

Her gün düzenli olarak işinize gidiyor, alışveriş yapıyor, yemek pişiriyor, temizlik ve çamaşırlarla uğraşıyorsunuz öyle değil mi? Peki tüm bunları yapmaya zamanınız oluyor da eşinize ayıracak zamanınız neden olmuyor?  Onunla en son ne zaman ateşli bir şekilde öpüştüğünüzü hatırlıyor musunuz? Oysa atacağınız doğru bir adımla, küllenen romantik duygularınızı harekete geçirebilirsiniz.

Akşam yemeğinden sonra her zamanki gibi televizyon izlemek yerine, her ikiniz için de çok daha eğlenceli olacak bir şeyler deneyin. Kollarınızla onu sarın ve kanepede ona sokularak öpüşmeye başlayın. Eminiz bu hareketiniz ona hoş bir sürpriz olacak ve her ikiniz için de iyi bir gecenin başlangıcı olacaktır. 

6. Ona Özel Olduğunu Hissettirecek Romantik Bir Akşam Yemeği Pişirin

Sadece onun için, sevdiği bir yemeği pişirin ve o yemeğin ikinize özel olduğunu hissettirin. Sanki evde değil de şık bir restoranda başbaşa yemeğe gitmişsiniz gibi hareket edin.  Fonda sevdiğiniz bir müzik, masada birkaç mum, kışkırtıcı tütsü kokusu ve karşısında bütün güzelliğinizle siz. Buna hangi eş hayır diyebilir ki? Ona sevginizi göstermek için özel gün aramayın. Aksine sıradan bir günde yapacağınız bu son derece romantik sürpriz onu daha çok sevindirecek ve size olan duygularını harekete geçirecektir.

7. Yavaşça Konuşun, Kelimeleri Fısıldayın

Kocanızı belli etmeden onu nasıl baştan çıkaracağınızı öğrenmek ister misiniz? Ondan sizinle bir film izlemesini isteyin, yavaşça konuşmaya başlayın ve ara sıra kulağına bazı sözler fısıldayın. Gıdıklanma hissi ve yumuşak sesiniz ona kesinlikle izlediğiniz film dışında başka düşünceler de verecektir. Ayrıca başınızı omuzlarına koyabilir veya kucaklaşabilirsiniz. Bu beklenmedik eylemlere yol açacaktır.

8. Eşinizle Göz Teması Kurun

Kocanızı baştan çıkarma fikirlerinin çok pahalıya mal olmasına gerek yok. Sadece gözlerinin içine bakarak da aranızdaki kıvılcımı ateşleyebilirsiniz. Bunu filmlerde sıkça görmüş olabilirsiniz; işe yarayan bir yöntem olduğunu unutmayın. Eşinize yaklaşın ve onunla göz teması kurarak, onu öpün. İçinizdeki ateş, cinsel ilişkiye olan o derin özlemi açığa çıkaracaktır...

 

9. Telefonuna Gün İçinde Flört Mesajları Atın 

Eşinizin telefonuna en son ne zaman seksi bir mesaj gönderdiniz? Ya da hiç göndermeyi düşündünüz mü? Hafızanızı yormayın, sanırım ilişkinizin ilk yıllarındaki bu mesajlar artık tarih oldu sizin için. Öyleyse neden yeniden denemiyorsunuz? Slogan şu: “İlk günkü duygular için, ilk günlerdeymişsiniz gibi hareket et!.” “Ne yazacağımı bilemiyorum” diyenlerdenseniz internetin bilgi gücünden yararlanın deriz…

Kocanızı Baştan Çıkarmanın Yolları

“Kocam işteyken onu nasıl baştan çıkarabilirim”

Kişisel olarak orada olmayabilirsiniz ama yine de kocanıza cinsel mesaj göndererek onu nasıl baştan çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz. Seks yapmak nedir?

Seks yapmak, kocanıza sadece yaramaz, seks temalı mesajlar göndermektir. Eve geldiğinde ne yapmak istediğin gibi yaramaz sohbetler veya mesajlarla onunla eğlen. Eve varmak için mutlaka mesaisini bir an önce bitirmek isteyecektir.

10. Onu Düşündüren Bir e-posta Gönderin

Birkaç kısa ama eşinizde heyecan ve merak uyandıracak cümlelerin yazılı olduğu bir e-posta ilişkinize romantizmi yeniden davet etmek için çok etkili olabilir. Örneğin eve gelince ona yapmak istediğiniz şeyler hakkında fikir verirken aynı zamanda da heyecanlanmasını ve iyice meraklanmasını sağlayabilirsiniz.

Hayal gücünüzü kullanın ve eşinizi nelerin etkileyebileceğini düşünün, unutmayın onu sizin kadar kimse tanımıyor. Onu ne heyecanlandırır neler şaşırtır bunları düşünerek yazacağınız kelimelerle kaybolan romantik duyguları geri getirebilirsiniz. E-postanızın uzun olması gerekmez. “Bugün eve erken gel ve seni neyin beklediğini gör!…” kadar kısa ve etkili e-postalar atabilirsiniz. 

Unutmayın başlattığınız kıvılcımlar kısa sürede ateşe dönüşecektir…

11. Size Dokunmasına İzin Verin

Kocanız sarılma havasındaysa, size dokunmasına izin verin. Gözlerinizi kapatın ve her dokunuşu hissedin. Onun okşamalarından ne kadar keyif aldığınızı görünce o da uyarılacaktır.

Ayrıca onunla kalıcı göz teması kurmayı da seçebilirsiniz. Dudağını ısır, devam et ve ona dokunuşunun seni nasıl etkilediğini göster.

Psikolog Murat Şeker diyor ki; "Sağlıklı ve etkili bir cinsel ilişki için birbirinizin vücudunu tanımanız gerekir. Masaj gibi dokunsal yöntemler de bu amaca hizmet eder. Birbirinizi duygusal olarak hissetmek ve cildinizin anında uyuşmasını sağlamak için bedenlerinizi tanımanız gerekir."

12. Eşinize Cinsel Fantezilerini Sorun

Kocanıza cinsel fantezilerini sorun... Bu konuda konuşmasına izin verin. Karısıyla cinsel fantezileri hakkında konuşabildiği gerçeğini takdir edecektir; bu bir artı puandır. 

Eşinizin fantezisini bilerek baştan çıkarma tekniklerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca, siz bunun hakkında konuşurken kocanız, sizinle cinsel fantezilerini dile getirmesinden dolayı çoktan tahrik olmuş hissedebilir.

13. Saçınız Özenli Olsun 

Evli olduğunuzda ve çocuklarınız olduğunda, ev işlerini yaparken kendinizi rahat hissetmek istemeniz normaldir. Sonuçta yemek pişirirken veya çamaşır yıkarken saçınızın yüzünüzün her yerinde olmasından nefret edersiniz, değil mi?

Kocanızı, saçınızı da açabileceğinizi göstererek baştan çıkarmaya başlayın. Saçlarınız gül ya da vanilya gibi koksa daha iyi olur. Ona dokunmak ve koklamak arzusu duyardı ve bundan sonra ne olacağını biliyorsun.

14. Parfüm Sürün

Eşinizin de beğendiği, seksi ve hoş kokulu parfümlere yatırım yapın. Bunları hak ediyorsunuz ve bunlar aynı zamanda kocanızı baştan çıkarmanın harika bir yoludur.

Kocanızın eve gelip sizi siyah dantelli iç çamaşırı giydiğinizi gördüğünü hayal edin. Daha sonra yanınıza gelir ve parfümünüzü koklar. Hemen sizi ele geçirmek ister, o yüzden seni yatak odasına götürürse şaşırmayın!

15. Sabah Saatlerini Eğlenceli Hale Dönüştürün 

İkiniz de işe gitmeden önce bir şeyler önerebilir miyiz?

Her ikiniz de sabah erkenden yola çıkan ve birbirleriyle geçirecekleri tek zaman işten sonra olan bir çiftseniz, o zaman bir şipşak bir şeyler düşünebilirsiniz... Sabahları hızlı bir hareket, ikinizi de güzel bir güne hazırlayacak ve yatak odasında her şeyi canlı tutacaktır.

Sabah seks yapan çiftlerin iş yerinde daha verimli ve daha az stresli oldukları kanıtlanmış bir gerçek!

Böylelikle sadece kocanızın cinsel olarak tatmin olmasına yardımcı olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda ikinizin de günün geri kalanında iyi hissetmesine yardımcı oluyorsunuz.

Sabahları hızlı bir şekilde yaşananlar, gece boyunca kocanızla tam anlamıyla samimi ve seksi bir zaman geçirmeye dönüşebilir.

16. Yeniliğe Açık Olun

Seks hayatınızı zevkli hale getireceğinden, cinsiyette çeşitliliği korumak en iyisi olacaktır. İstediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Yeni pozisyonlar, oyunlar, rol oynama vb. dahil birçok şeyi deneyebilirsiniz.

Seksi, sizin ve partnerinizin cinsel can sıkıntısının üstesinden gelmesine ve onu eğlenceli hale getirmesine yardımcı olabilecek heyecan verici, sağlıklı bir aktivite olarak görün. Çiftler cinsel açıdan yeni ve farklı şeyler yapmaya çalıştıklarında çoğunlukla eskisinden daha inanılmaz bir deneyim yaşarlar. 

Kocanızı Baştan Çıkarmanın Yolları

Evlilikte uzak durulması gerekenler... 

Eğer o kadar cesur ve rahat değilseniz küçük adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Yeni pozisyonlar deneyin veya yeni bir yere gidin. Yeni olan her şey cinsel yaşamınızı renklendirebilir ve kocanızı cinsel açıdan tatmin etmenize yardımcı olabilir.

Kocanızı baştan çıkarmanın karşı konulamaz yolları... 

Evlilğinizi İlk Günlerine Geri Götürmek Elinizde 

İki, beş, hatta on yıldır evli olmanızın bir önemi yok; seks hayatınız ilk günlerdeki kadar sıcak olabilir. Bunu yapmak için bir eş olarak kocanızı nasıl baştan çıkaracağınızı bilmelisiniz.

Bunu bir zorunluluk olarak görmeyin. Bunun yerine, kocanızın size ve cinsel yaşamınıza deli olmasını sağlamayı bir meydan okuma olarak kabul edin. Eğlenceli olacak ve aynı zamanda aranızdaki bağı güçlendirebilir.

Artık kocanızın neden sekse olan ilgisini kaybettiğini ve bunu geri kazanmanın sırrını bildiğinize göre, bu karşı konulamaz ipucuyla kocanızı nasıl baştan çıkaracağınızı öğrenmenin zamanı geldi. Birbirinizden keyif alırken onun size yeniden aşık olmasını izleyin.

Konular :

eşinizi baştan çıkarın, evlilikte cinsellik, evlilik hayatı